UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
442 views

„Najnowsze:Toyota przedstawia ulepszoną wersję swojego humanoidalnego robota”

TOKYO (AP) – Toyota Motor Corp. zaprezentowała ulepszoną wersję swojego robota T-HR3 w kształcie człowieka. Robot, który jest kontrolowany zdalnie przez osobę noszącą zestaw słuchawkowy i okablowanie na rękach i dłoniach, ma teraz szybsze i płynniejsze ruchy palcami, ponieważ urządzenie sterujące jest lżejsze i łatwiejsze w użyciu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Na zdjęciu z 18 grudnia 2019 r. Robot T-HR3 w kształcie człowieka, po prawej, Toyota Motor Corp., Jest zdalnie kontrolowany przez jego pracownika, po lewej, podczas demonstracji w Tokio. Ulepszona wersja Toyoty T-HR3 w kształcie człowieka ma teraz szybsze i płynniejsze ruchy palcami, ponieważ poręczne urządzenie zdalnego sterowania stało się lżejsze i łatwiejsze w użyciu. Osoba nosząca słuchawki i okablowanie sprawiła, że robot poruszał się dokładnie w taki sam sposób, w jaki poruszał się, machał lub wykonywał ruchy podobne do tańca, gdy czujniki wysyłały do komputera skomputeryzowane sygnały o tym, co wykryły jako ruchy człowieka. (AP Photo / Yuri Kageyama)

Taki robot mógłby w przyszłości zostać wykorzystany do przeprowadzenia operacji w odległym miejscu, w którym lekarz nie może podróżować. Może także pozwolić ludziom poczuć się, jakby uczestniczyli w wydarzeniach, w których nie mogą uczestniczyć.

Podczas niedawnej demonstracji w Tokio osoba nosząca słuchawki i okablowanie spowodowała, że robot poruszał się dokładnie w taki sam sposób, w jaki poruszał się, machał lub wykonywał ruchy taneczne.

Mniejsze roboty, które wyglądają jak maskotki na Igrzyska Olimpijskie w Tokio i Igrzyska Paraolimpijskie 2020, były kontrolowane w ten sam sposób.

Inżynier Toyoty, Tomohisa Moridaira, powiedział, że robotami w kształcie człowieka można sterować intuicyjnie, ponieważ wszystkie osoby, które muszą to robić, poruszają się naturalnie.

Moridaira powiedział, że wciąż wyzwanie polega na zapewnieniu niezawodnych i szybkich połączeń telekomunikacyjnych, aby sygnały były dokładnie przekazywane z człowieka do robota.

W demonstracjach roboty były połączone sieciami lokalnymi.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: