Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
462 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

Najnowsze:Afgański bombowiec uderza w placówkę medyczną w pobliżu bazy lotniczej Bagram

KABUL, Afganistan (AP) – W środę w pobliżu bazy lotniczej Bagram, głównej amerykańskiej bazy na północ od stolicy Afganistanu, potężne samobójcze zamachy bombowe skierowały się na budowany obiekt medyczny, a sześciu Afgańczyków zostało rannych.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pracownicy ochrony przybywają w pobliżu miejsca ataku w pobliżu bazy lotniczej Bagram w prowincji Parwan w Kabulu w Afganistanie, środa, 11 grudnia 2019 r. Potężne samobójcze zamachy bombowe w środę skierowane były na budowany obiekt medyczny w pobliżu bazy lotniczej Bagram, głównej Amerykańska armia powiedziała, że amerykańska baza na północ od stolicy Kabulu. (AP Photo / Rahmat Gul)

Talibowie później przejęli odpowiedzialność za atak.

Amerykańskie wojsko powiedział, że napastnik uderzył w budowany obiekt, aby pomóc Afgańczykom mieszkającym w okolicy. Rzecznik USA powiedział w kolejnym oświadczeniu, kilka godzin później, że niektórzy uzbrojeni napastnicy pozostają w placówce medycznej i że nadal trwają, sytuacja jest odizolowana od budynku kliniki. Lotnisko Bagram nie jest zagrożone, dodał płk Sonny Leggett.

Rzecznik powiedział również, że obwód bazy powietrznej Bagram nigdy nie został naruszony, ale niektórzy członkowie amerykańskiej służby zostali oceniani pod kątem drobnych obrażeń w wyniku pierwszego ataku.

Talibowie kontrolują lub kontrolują prawie połowę Afganistanu, organizując regularne ataki na siły obce i afgańskie, a także urzędników rządowych w Kabulu, ale także zabijają dziesiątki cywilów.

Poza rozległą bazą zniszczono kilka domów, w większości należących do biednych. Duży meczet w okolicy również został poważnie uszkodzony.

Krótko po bombardowaniu wojska afgańskie, siły specjalne i oficerowie wywiadu odgrodzili obwód bazy wraz z opancerzonymi transporterami. Ciężko uzbrojeni żołnierze trzymali mieszkańców z dala od bram bazy.

Według świadków w ciągu kilku minut od samobójczych bombardowań amerykańskie samoloty myśliwskie zbombardowały ten obszar.

Wcześniejsze raporty sugerowały, że konwój wojskowy USA mógł być celem środowego ataku.

Dr Abdul Qasim Sangin, lekarz prowadzący główny szpital w prowincji, powiedział, że szpital w pobliżu obwodu bazy płonął. Nie było od razu jasne, czy w szpitalu są cudzoziemcy.

Gen. Mahfooz Walizada, dowódca policji prowincji Parwan, w której znajduje się baza, potwierdził atak, ale nie podał żadnych szczegółów na temat ofiar.

Sangin powiedział, że jego szpital otrzymał sześciu rannych, wszystkich Afgańczyków. Pięć było w stabilnym stanie, a jeden był krytyczny, powiedział. Więcej wyników zostało potraktowanych i wypuszczonych przez lekarzy na miejscu zdarzenia. Większość cierpiała na skaleczenia i siniaki od latającego szkła i gruzu.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: