TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

`Władysław T. Bartoszewski, Janusz Korwin-Mikke, Joanna Senyszyn. / foto: Prt Sc TVN24/Instagram/Twitter (kolaż)

Władysław T. Bartoszewski, Janusz Korwin-Mikke, Joanna Senyszyn. / foto: Prt Sc TVN24/Instagram/Twitter (kolaż)

Nowi posłowie, jak na początku każdej kadencji, musieli złożyć oświadczenie majątkowe. Dowiedzieliśmy się zatem, jak wygląda lista najbogatszych posłów. Wiemy też którzy mają z kolei skromne majątki.

Pierwszy na liście najbogatszych posłów jest przedstawiciel Prawa i Sprawiedliwości. Majątek Andrzeja Guta-Mostowego opiewa na ponad 40 milionów złotych. Zdecydowaną większość, bo aż 30 milionów zgromadził w nieruchomościach.

Drugim posłem na liście jest Janusz Korwin-Mikke. Lider Konfederacji ma jednak aż cztery razy mniejszy majątek od Guta-Mostowego. W sumie zgromadził 10 milionów złotych, z czego aż 9 milionów złotych w nieruchomościach.

Podium zamyka Władysław Teofil Bartoszewski. Polityk PSL zgromadził aż 5,5 miliona złotych. Duży majątek ma także Włodzimierz Czarzasty, który zgromadził 3,9 miliona złotych. W sumie posiada on między innymi bibliotekę i jacht.

Największy majątek z kobiet w sejmie ma Joanna Senyszyn. Znana posłanka Lewicy zgromadziła na swoim koncie 4,6 miliona złotych, w tym ponad 2,5 miliona złotych na kontach oszczędnościowych.

n.czas.com