Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
853 views

„MSZ Ukrainy potępił „historyczną wycieczkę” Putina podważającego jej integralność terytorialną”

Wiceminister spraw zagranicznych Ukrainy Wasilij  potępił groźby prezydenta Federacji Rosyjskiej Władimira Putina wobec jej integralności terytorialnej . Powiedział o tym podczas tzw. godziny pytań do rządu w Radzie Najwyższej.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Potępiamy wszelkie próby naruszenia przez Federację Rosyjską integralności terytorialnej Ukrainy” – podkreślił.

Dodał, że „żadna narracja Putina i jego wymysły nie wywrą na nas wrażenia”. „Co więcej, sięgnijmy do historii: kto do kogo należał? Swego czasu Moskwa była podporządkowana Kijowowi, więc może porozmawiajmy o korzeniach, a nie o następstwach” – kontynuował.

Bodnar odniósł się w ten sposób do wczorajszej konferencji prasowej w Moskwie, podczas której  starał się argumentować, że cały region Morza Czarnego i ziemie wschodniej Ukrainy rzekomo nigdy nie należały do ​​Ukrainy i zostały przyłączone do niej, kiedy powstał Związek Radziecki.

„Dopiero co rozmawiałem z kolegą z Ukrainy o naszych relacjach [Rosji z Ukrainą – red.]. Ale podczas tworzenia Związku Radzieckiego pierwotne terytoria rosyjskie, które nigdy nie miały nic wspólnego z Ukrainą (cały region Morza Czarnego, zachodnie ziemie Rosji) zostały przekazane Ukrainie z dziwnym sformułowaniem „w celu zwiększenia odsetka proletariatu na Ukrainie”, ponieważ  była terytorium wiejskim i uważano, że drobnoburżuazyjni przedstawiciele chłopstwa zostali rozkułaczeni na terenie całego kraju. To trochę dziwna decyzja” – powiedział wczoraj Putin.

Opr. TB, UNIAN

fot. https://hvylya.net/

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: