Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
517 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1076 views

Mężczyznę, który spalił flagę LGBT zerwaną z kościoła, skazano na 16 lat więzienia

Mieszkaniec stanu Iowa, który spalił flagę LGBT zabraną z lokalnego kościoła, został skazany na 16 lat więzienia. Na wysokość kary miało wpływ uznanie tego za zbrodnię nienawiści.

Zdarzenie miało miejsce 11 czerwca około północy. 30-letni Adolfo Martinez zerwał tęczową flagę, która wisiała nad drzwiami protestanckiego kościoła United Church of Christ w mieście Ames. Została tam powieszona przez jego pastor Eileen Gebbie, która otwarcie przyznaje się do bycia lesbijką. Następnie mężczyzna udał się przed klub ze striptizem, z którego kilka godzin wcześniej został wyrzucony, i spalił ją na środku ulicy.

Martinez został wkrótce aresztowany. Sprawa od razu wzbudziła zainteresowanie lokalnych mediów. W udzielanych wywiadach nie tylko od razu przyznał się do winy, ale także do tego, że zrobił to z niechęci do LGBT. „Spaliłem ich flagę dumy” – powiedział telewizji KCCI-TV – „Zrobienie tego było zaszczytem”.

Udzielenie tego wywiadu miało się wkrótce na nim paskudnie zemścić. Normalnie za kradzież i spowodowanie zagrożenia pożarowego mógłby dostać maksymalnie dwa lata i dwa miesiące więzienia. Wywiad ten został jednak włączony do materiału dowodowego, co pozwoliło na postawienie mu dodatkowego zarzutu „zbrodni nienawiści” gdyż jego działania były motywowane niechęcią do LGBT. Zarzut ten niósł ze sobą maksymalną karę dodatkowych pięciu lat więzienia.

Kiedy Alfonso usłyszał wyrok okazało się, że będzie jeszcze większy. Mężczyzna już wcześniej miał bowiem konflikty z prawem, a w stanie Iowa istnieją przepisy, które umożliwiają znacznie ostrzejsze karanie recydywistów. Sędzia postanowił z nich skorzystać i skazać go aż na 16 lat więzienia.

Na razie nie wiadomo, czy skazany będzie odwoływał się od wyroku.

Źródło: Des Moines RegisterAutor: WM
Rate this post

One thought on “Mężczyznę, który spalił flagę LGBT zerwaną z kościoła, skazano na 16 lat więzienia

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: