Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
446 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1034 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
815 views

Media: atak na nielegalną bazę wojskową USA w Syrii

Idlib, Syria

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Amerykańska baza wojskowa na południowym wschodzie Syrii została zaatakowana w piątek przez nieznanych sprawców – przekazuje syryjska stacja państwowa Al-Ikhbariya.

„Nieznani sprawcy zaatakowali nielegalną amerykańską bazę wojskową na polu naftowym al-Omar na północnym wschodzie prowincji Dair az-Zaur” – poinformował kanał.

Według danych stacji atak zbiegł się w czasie z przybyciem do bazy ciężarówek z techniką wojskową.

Amerykańcy okupanci odpowiedzieli na atak ostrzałem artyleryjskim i granatami hukowymi – przekazuje stacja. Szef Pentagonu Mark Esper przekazał 12 listopada, że nie podjęto jak na razie ostatecznej decyzji, ilu wojskowych USA pozostanie w Syrii. Wcześniej stojący na czele Kolegium Szefów Sztabów Sił Zbrojnych USA generał Mark Milley oświadczył, że w Syrii pozostanie 500-600 amerykańskich żołnierzy.

Kreml, Moskwa
© Sputnik . Maksim Blinov

Prezydent USA Donald Trump ogłosił wycofanie amerykańskich wojsk na tle operacji Turcji na północnym wschodzie Syrii przeciwko oddziałom kurdyjskim. Stany Zjednoczone poinformowały jednocześnie, ze pozostaną w rejonach naftowych na wschodzie kraju i będą pomagać lokalnym Kurdom w sprawowaniu nad nimi kontroli.

USA i ich sojusznicy od 2014 roku prowadzą w Syrii i Iraku operację wojskową przeciwko organizacji terrorystycznej Państwo Islamskie, przy czym w Syrii działają bez pozwolenia władz kraju. Wcześniej Stany Zjednoczone ogłosiły już likwidację „terrorystycznego kalifatu”, ale wyraziły zamiar pozostania w Syrii, aby „nie dopuścić do ich odrodzenia.

sputniknews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: