Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

Korea Północna przeprowadziła „bardzo ważny” test na kosmodromie

Lider KRLD Kim Dzong Un w wiadomościach telewizyjnych w Korei Południowej

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Korea Północna poinformowała w sobotę o udanym „bardzo ważnym” teście na kosmodromie Sohae, który może wpłynąć na strategiczną pozycję kraju – podaje Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA).

„Akademia Nauk Obronnych Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej przedstawiła wyniki tego ważnego testu Centralnemu Komitetowi Partii Pracy KRLD. Wyniki tego testu mogą po raz kolejny wywrzeć istotny wpływ na zmianę w najbliższej przyszłości strategicznej pozycji KRLD” – głosi komunikat.

Tego samego dnia, 7 grudnia, przywódcy USA i Republiki Korei Donald Trump i Mun Jae-in po raz pierwszy od siedmiu miesięcy przeprowadzili półgodzinne rozmowy telefoniczne, w czasie których szczegółowo omówili różne drogi osiągnięcia postępu w sprawie ustanowienia pokoju na Półwyspie Koreańskim. Trump i Mun Jae-in odnotowali konieczność przeprowadzenia w najbliższym czasie konsultacji na najwyższym szczeblu i ustalili, że będą do siebie dzwonić w dowolnym momencie, tak często, jak wymagać tego będzie sytuacja.

Wcześniej KRLD zapowiedziała na koniec grudnia posiedzenie centralnej komisji Partii Pracy Korei, na którym zapadną ważne decyzje „podyktowane zmieniającą się sytuacją w kraju i na świecie”. W ostatnich miesiącach władze Pjongjangu coraz częściej przypominają, że pod koniec roku upływa wyznaczony przez USA termin, do którego Waszyngton ma przedstawić KRLD nowe propozycje uregulowania sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

Zdaniem północnokoreańskiego MSZ Pjongjang wystarczająco długo szedł na rękę USA. I jeśli teraz Waszyngton nie poczyni kroków odwetowych, dostanie stosowny „prezent na Święta”.

sputniknews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: