IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
726 views

KONTROLA FAKTU AP: Trump, GOP niewypał na Ukrainie, sonda Muellera

WASHINGTON (AP) – W obliczu niemal pewnej impeachmentu prezydent Donald Trump i jego sojusznicy z GOP wysadzają w życie dochodzenie Izby w sprawie nadużycia jego urzędu jako nielegalnego i ogłaszają go całkowicie wolnym od skazy na Ukrainie iw śledztwie w Rosji.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Roszczenia te są nieprawdziwe.

Kiedy niektórzy współpracownicy i znajomi Trumpa dostają się do gorącej wody, nagle zapomina, że ich znał. Różne postacie z Ukrainy, a także brytyjski książę, nie znają w ten sposób prezydenta.

Tymczasem demokratyczny kandydat na prezydenta Michael Bloomberg nie był prawdomówny, dlaczego niedawno przeprosił za poparcie kontrowersyjnej polityki „zatrzymaj się i szukaj”, fałszywie twierdząc, że nikt wcześniej go o to nie pytał.

Spojrzenie na ostatnie uwagi osób politycznych, w tym Trumpa ze szczytu NATO w Londynie i z powrotem do domu, gdy Demokraci domowi próbowali go oskarżyć:

STOP I FRISK

BLOOMBERG zapytał o termin swoich ostatnich przeprosin za poparcie polityki „stop and frisk”: „No cóż, nikt mnie o to nie pytał, dopóki nie zacząłem kandydować na prezydenta, więc no dalej” – wywiad w piątek z „CBS This Morning . ”

FAKTY: To nieprawda. Bloomberg był wielokrotnie pytany o swoje stanowisko w sprawie strategii policyjnej, którą objął jako burmistrz Nowego Jorku w latach 2002–2013. Bronił go za każdym razem – ostatnio w styczniu.

Stop-frisk dał policji szerokie uprawnienia do zatrzymywania osób podejrzanych o popełnienie przestępstwa, a Bloomberg agresywnie zastosował taktykę. W ramach programu policjanci z Nowego Jorku postanowili rutynowo praktykować zatrzymywanie i przeszukiwanie tłumów głównie czarnych i latynoskich mężczyzn, aby sprawdzić, czy niosą broń.

„Skupiliśmy się na powstrzymywaniu dzieci przed przechodzeniem przez system korekcyjny” – powiedział Bloomberg, zadając pytania podczas Konferencji Przywództwa Akademii Marynarki Wojennej w 2019 roku. „W rezultacie z biegiem lat wskaźnik morderstw w Nowym Jorku wzrósł z 650 do 300 rocznie, kiedy wyjechałem”. Dodał, że większość wydziałów policji robi to samo, „po prostu nie zgłaszają lub użyj terminologii. 

Bloomberg również bronił tej polityki po tym, jak sędzia federalny w 2013 r. Obalił ją jako naruszającą prawa obywatelskie Czarnych i Latynosów, którzy zostali nieproporcjonalnie dotknięci. Nazwał to „niebezpieczną decyzją podjętą przez sędziego, który moim zdaniem nie rozumie, jak działa policja i co jest zgodne z Konstytucją Stanów Zjednoczonych”.

Bloomberg napisał następnie artykuł w „The Washington Post” w 2013 r. Zatytułowany „Stop and frisk” zapewnia bezpieczeństwo w Nowym Jorku ”.

Później argumentował w wywiadzie radiowym z 2013 r., Że NYPD zatrzymało zbyt wielu białych ludzi.

„Oni po prostu mówią:„ Och, to nieproporcjonalny procent określonej grupy etnicznej ”. Być może, ale nie jest to nieproporcjonalny odsetek osób, które świadkowie i ofiary opisują jako popełnianie (przestępstwa) – powiedział. „Nawiasem mówiąc, myślę, że nieproporcjonalnie zatrzymujemy białych za dużo, a mniejszości za mało”.

W ubiegłym miesiącu Bloomberg przeprosił za swoje wieloletnie poparcie dla „stop and frisk”, mówiąc tym w czarnym kościele, że „jest mu przykro” i przyznał, że często prowadziło to do zatrzymania Murzynów i Latynosów. Ogłoszenie z 17 listopada przyszło na tydzień przed ogłoszeniem, że kandyduje na prezydenta.

___

OSKARŻENIE

TRUMP: „No Due Process.” – tweet niedziela.

STEPHANIE GRISHAM, sekretarz prasowy Białego Domu: „Nie weźmiemy udziału w pozorowanym przesłuchaniu, które nie daje mu żadnych praw … Wspomnę również ludziom, że prezydent był za granicą, kiedy zaprosili go do udziału tego głupiego słuchu, aby czas był celowy. ”- wywiad w sobotę w„ Fox & Friends: Weekend ”.

TRUMP: „Na rozprawy nie mamy prawnika.” – zauważa wtorek z premierem Kanady Justinem Trudeau.

FAKTY: Trump i jego rzeczniczka mylą się, że pozbawiono go możliwości bycia wysłuchanym podczas przesłuchań w Komisji Sądownictwa. Komisja zaprosiła Trumpa i jego prawników do stawienia się, jeśli zechce, ale Biały Dom odmówił.

W liście w zeszłym tygodniu do przewodniczącego Komisji Sądowniczej Jerrolda Nadlera, DN.Y., doradca Białego Domu Pat Cipollone odrzucił zaproszenie do pojawienia się doradcy prezydenta na pierwszej rozprawie w ostatnią środę, gdy Trump był na szczycie NATO, twierdząc, że śledztwo to narusza „Podstawowe prawa do rzetelnego procesu”. Zaproszenie komitetu zostało wydane, zanim Trump wyjechał w tę podróż, a nie podczas, jak twierdzi Grisham.

Podczas przesłuchań w tym tygodniu Trump miał czas do piątku, aby zdecydować, czy skorzysta z należytej ochrony procesowej przyznanej mu na podstawie zasad Izby przyjętych w październiku. Zaproponowano mu możliwość poproszenia o zeznania świadków i przesłuchania świadków powołanych przez Izbę. Ale postanowił też nie brać udziału w tej rundzie.

Jeśli Dom przebije Trumpa, proces senacki będzie pod pewnymi względami wyglądał jak normalny, z senatorami jako ławą przysięgłych. Zespół prawny każdej ze stron wysłucha argumentów za i przeciw usunięciu Trumpa z urzędu.

Przesłuchania Komitetu Wywiadu były natomiast jak etap dochodzeniowy w sprawach karnych, przeprowadzany bez udziału osoby objętej dochodzeniem.

TRUMP: „Słowo„ impeachment ”jest nieczystym słowem i jest to słowo, które powinno być używane tylko na specjalne okazje: wysokie przestępstwa i wykroczenia. W tym przypadku nie było żadnych przestępstw. Ani drobna zbrodnia. Nie było żadnej zbrodni i wiedzą o tym. ”- zauważa środa z premierem Włoch Giuseppe Conte.

FAKTY: Jest to nieprawdziwe przedstawienie warunków impeachowania prezydenta. Do podstawy konstytucyjne dla impeachmentu nie wymagają żadnych przestępstwo zostało popełnione. Ustalając warunki, zdradę, przekupstwo lub wysokie przestępstwa i wykroczenia, Ojcowie Założyciele stwierdzili, że wynikające z tego nadużycie stanowiska – przestępstwo lub nie – podlega procesowi impeachmentu, który ustanowili.

Kilka miesięcy po konwencji konstytucyjnej z 1787 r. Alexander Hamilton wyjaśnił w artykułach federalistycznych, że powszechnie rozumiana zbrodnia nie musi być podstawą do oskarżenia. Przestępstwa kwalifikujące się do tego kroku „mają charakter … POLITYCZNY, ponieważ odnoszą się głównie do obrażeń odniesionych natychmiast przez samo społeczeństwo” – napisał.

Jednak podczas przygotowywania artykułów o impeachcie Demokraci zarzucają zbrodnie polegające na utrudnianiu sprawiedliwości w ramach ich sprawy, że Trump nadużył swojego urzędu.

___

TRUMP, podczas rozmowy z prezydentem Ukrainy Włodzimierzem Żeleńskim 25 lipca: „Wystarczy posłuchać wezwania lub przeczytać zaproszenie. Udało nam się to idealnie zapisać. Ale był – powiedział – bez presji, bez niczego. Nic nie było. ”- zauważa środa z Conte.

TRUMP: „Wiadomość z ostatniej chwili: Prezydent Ukrainy ponownie ogłosił, że prezydent Trump nie zrobił nic złego w odniesieniu do Ukrainy i naszych interakcji lub wezwań … sprawa zakończona!” – tweet z 2 grudnia.

FAKTY: Trump wprowadza w błąd, sugerując, że Zelenskiy nie martwił się o telefon. Wezwanie nie zostało też „przepisane perfekcyjnie”; tylko szorstki zapis został wydany przez Biały Dom.

Podczas gdy Zelenskiy początkowo powiedział, że nie ma dyskusji na temat quid pro quo, powiedział w wywiadzie dla Time, że Trump nie powinien blokować pomocy wojskowej dla Ukrainy. Zelenskiy skrytykował również Trumpa za zrzucenie kraju na skorumpowany, mówiąc, że wysyła niepokojące przesłanie do międzynarodowych sojuszników.

Na wezwanie do dyskusji na temat pomocy wojskowej Trump poprosił Zeleńskiego o zbadanie politycznych rywali Trumpa w USA

„Słuchaj, nigdy nie rozmawiałem z prezydentem z pozycji quid pro quo” – powiedział Zeleński. „Ale musisz zrozumieć. Jesteśmy w stanie wojny. Jeśli jesteś naszym partnerem strategicznym, nie możesz dla nas niczego zablokować. Myślę, że chodzi tylko o sprawiedliwość. ”

W sprawie korupcji Zelenskiy powiedział, że niesprawiedliwie podważa wsparcie dla kraju.

„Każdy słyszy ten sygnał” – powiedział. „Inwestycje, banki, interesariusze, firmy amerykańskie, europejskie, firmy posiadające międzynarodowy kapitał na Ukrainie, to dla nich sygnał mówiący:„ Uważaj, nie inwestuj ”. Lub „stamtąd”.

To prawda, że na początku października Zelenskiy powiedział dziennikarzom „nie było nacisków ani szantażu ze strony Stanów Zjednoczonych”. Nie stwierdził jednak, że Trump zrobił „nic” złego, mimo że pozwolił, by jego krytyka się uspokoiła.

W każdym razie Zelenskiy wiedział na wiele miesięcy przed wezwaniem, że tak bardzo potrzebne wsparcie wojskowe USA może zależeć od tego, czy byłby skłonny pomóc Trumpowi w dochodzeniu w sprawie Demokratów.

___

RONNA MCDANIEL, przewodnicząca Republikańskiego Komitetu Narodowego o Demokratach, która powiedziała, że rosyjskie śledztwo powinno stanowić podstawę do oskarżenia Trumpa, a nie tylko jego działania wobec Ukrainy: „Żartujesz sobie ze mnie? Przez 2 lata kłamali o zmowie, a POTUS został oczyszczony z zarzutów. ”- napisał w czwartek, używając POTUS jako skrótu prezydenta USA

FAKTY: Myli się, sugerując, że raport specjalnego radcy Roberta Muellera wyczyścił kampanię zmowy Trumpa z Rosją. Raport nie oczyścił też Trumpa z pytania, czy utrudnia on sprawiedliwość.

Zamiast tego w raporcie faktycznie przedstawiono przypadki, w których Trump mógł utrudniać sprawiedliwość, pozostawiając Kongresowi możliwość podjęcia tej sprawy lub prokuratorom, aby zrobili to po odejściu Trumpa z urzędu.

Dwuletnie dochodzenie Muellera i inne badania ujawniły wiele spotkań z Rosjanami. Wśród nich: spotkanie Donalda Trumpa Jr. z rosyjskim prawnikiem, który obiecał brud Clintonowi.

W przypadku zmowy Mueller powiedział, że nie ocenił, czy tak się stało, ponieważ nie jest to termin prawny.

Zbadał potencjalny spisek przestępczy między Rosją a kampanią Trumpa i powiedział, że śledztwo nie zgromadziło wystarczających dowodów, aby ustalić zarzuty karne na tym froncie.

Mueller zauważył, że niektórzy urzędnicy kampanii Trumpa odmówili składania zeznań na podstawie Piątej Poprawki lub złożyli fałszywe lub niepełne zeznania, co utrudnia uzyskanie pełnego obrazu tego, co wydarzyło się podczas kampanii w 2016 roku. Specjalny obrońca napisał, że „nie może wykluczyć możliwości”, że niedostępne informacje mogłyby rzucić inne światło na ustalenia dochodzenia.

Mueller również nie doszedł do wniosku, czy prezydent utrudniał wymierzanie sprawiedliwości, czy też łamał inne prawo.

Powiedział, że jego zespół odmówił osądu prokuratorskiego, czy oskarżyć Trumpa, częściowo z powodu opinii prawnej Departamentu Sprawiedliwości, która mówi, że zasiadający przewodniczący nie powinni być oskarżani.

___

PRINCE ANDREW

TRUMP: „Nie znam księcia Andrzeja. … nie znam go. ”- zauważa wtorek z sekretarzem generalnym NATO Jensem Stoltenbergiem.

FAKTY: Trump zna brytyjskiego księcia. Andrew zorganizował dla niego śniadanie w czerwcu, razem zwiedzili Opactwo Westminsterskie, a zdjęcia rozłożone na dwie dekady uchwyciły kilka okazji, kiedy się spotkali. Książę wycofał się z obowiązków królewskich po tym, jak został ujawniony jego związek z przestępcą seksualnym Jeffreyem Epsteinem.

Trump ostatnio również wielokrotnie oświadczył, że nie zna Gordona Sondlanda, jego ambasadora w UE, „bardzo dobrze” i „nie rozmawiałem z nim wiele”. Sondland przedstawił jedne z najbardziej potępiających zeznań w dochodzeniu w sprawie impeachmentu w Izbie o jak próbował spełnić życzenia Trumpa, aby przekonać Ukrainę do zbadania politycznych rywali prezydenta w USA

Sondland zeznał, że prowadził wiele rozmów z Trumpem, który nazwał ambasadora „naprawdę dobrym człowiekiem i wspaniałym Amerykaninem” przed problematycznym zeznaniem Sondlanda.

Kilka osób zajmujących znaczące pozycje w kampanii Trumpa lub znanych jako bliscy doradcy zostali podobnie zmarginalizowani – jako zwykli ochotnicy, urzędnicy lub funkcjonariusze niskiego szczebla – kiedy kłopot z uznaniem ich pozycji w trakcie rosyjskiego dochodzenia był trudny.

___

GIEŁDA PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH

TRUMP: „Jeśli giełda idzie w górę lub w dół – nie oglądam giełdy. Oglądam prace. ”- zauważa wtorek podczas szczytu NATO po gwałtownym spadku zapasów.

FAKTY: To nie jest prawda. Trump obserwuje giełdę, co pokazał w piątek, kiedy rynek odbił się, i podał dokładny procent wzrostu S&P, Dow i Nasdaq w tym roku. „Rekordowe wzrosty rynków akcji” – napisał na Twitterze.

Trump używa giełdy jako wiodącego barometru swojej prezydentury, dając temu tematowi odpoczynek tylko wtedy, gdy wyniki rynku spadają.

Jest prawie stałym towarzyszem, grubym, ale nie cienkim.

W dobry dzień opublikuje na Twitterze. W przeciwnym razie jego przemówienia rajdowe i uwagi Białego Domu będą opatrzone odniesieniami do wzrostu rynku od czasu, gdy został prezydentem. Uznaje zyski i obwinia za inne rzeczy, takie jak Demokraci.

Trump tweetował na giełdzie kilkanaście razy w listopadzie, gdy wielokrotnie osiągał rekordowe maksima.

Pewnego razu jego chełpliwość stała się dla niego zbyt wielka. Napisał na Twitterze: „Rynki akcji (wszystkie trzy) wczoraj uderzyły w kolejny WSZYSTKO I CZAS HISTORYCZNY! Masz szczęście, że masz mnie jako swojego prezydenta. ”Następnie dodał:„ (tylko żartuję! ”).”

___

MACRON

TRUMP, w sprawie stwierdzenia prezydenta Francji Emmanuela Macrona, że NATO cierpi „śmiercią mózgu”: „Cofnął swoje komentarze bardzo podobnie do NATO.” – zauważa środa w Londynie.

FAKTY: Nie, Macron nie wycofał się z tego, co Trump nazwał „bardzo, bardzo paskudnym” stwierdzeniem o NATO. Wyraźnie stał przy nim, przed szczytem, po nim i podczas spotkania twarzą w twarz z Trumpem w napiętej wspólnej konferencji prasowej. Macron najwyraźniej podobał się prowokacji, którą przyniósł.

„Staję przy nim” – powiedział wtorek, gdy Trump patrzył. „Przyjmuję za to pełną odpowiedzialność” – powiedział w środę. A Macron napisał na Twitterze: „Komentarze, które wypowiedziałem na temat NATO, wywołały debatę wśród członków sojuszu. Ten dialog jest bardzo dobry. Porównał się do lodołamacza przebijającego się przez lód.

Macron scharakteryzował NATO jako martwy mózg w zeszłym miesiącu, powołując się na brak przywództwa USA i zamieszanie w sojuszu na temat jego podstawowych misji. Powiedział, że USA odwracają się od NATO i – w świetle niespodziewanego oświadczenia Trumpa w październiku, że wycofają wojska z Syrii – nie koordynując sojuszników w zakresie strategicznego podejmowania decyzji.

W środę Macron delikatnie pochwalił szczyt za „konstruktywny”, podkreślając jednocześnie, że podstawy, które wywołały jego skargę, nie zostały rozwiązane.

___

OCEAN DEBRIS

TRUMP: „Widzę także, co dzieje się z naszymi oceanami, gdzie niektóre kraje wyrzucają do niej nieograniczoną ilość rzeczy. Unoszą się – mają tendencję do pływania w kierunku Stanów Zjednoczonych. Widzę, że tak się dzieje i nikt nigdy czegoś takiego nie widział, a stało się gorzej. ”- zauważa wtorek Trudeau.

FAKTY: Ma rację, że śmieci z zagranicy dotarły do brzegów Stanów Zjednoczonych drogą morską. Nie powtarzając tego, powtarzając tę skargę, nie twierdzi, że śmieci ze Stanów Zjednoczonych docierają także do oceanów do innych krajów i że Amerykanie mają wiele wspólnego z niszczeniem własnych brzegów.

Gruz z Azji był najbardziej zauważalny po tsunami w Japonii w 2011 r., Powiedział ekspert ds. Gruzu morskiego Kara Lavender Law of the Sea Education Association, „ale to samo można powiedzieć o gruzach przedostających się do oceanu z USA i wyrzucanych na brzeg w Azji”. powiedziała, że większość śmieci nie jest śledzona do kraju pochodzenia.

Prawo mówi, że Stany Zjednoczone produkują największą na świecie ilość odpadów tworzyw sztucznych na świecie.

„Większość śmieci, które znajdziemy na wybrzeżu USA, pochodzi prawdopodobnie ze Stanów Zjednoczonych”, powiedział Denise Hardesty, naukowiec badający śmieci oceaniczne dla australijskiej federalnej organizacji naukowej.

Hardesty przeprowadził ankietę na zachodnim wybrzeżu USA od Waszyngtonu do granicy Kalifornii z Meksykiem i stwierdził, że najbrudniejsze miejsce znajduje się w Long Beach u ujścia rzeki, gdzie naukowcy znaleźli 4500 pozycji.

Marcus Eriksen, dyrektor ds. Nauki i współzałożyciel Instytutu 5 Gyres, który walczy z zanieczyszczeniem tworzywami sztucznymi, powiedział, że azjatyckie narzędzia połowowe przybywają jako gruz na Alasce i w Kolumbii Brytyjskiej z powodu prądów z północnego Pacyfiku, problem zaostrzony przez brak regulacji takich narzędzi . Ale wskazując palcem na Asię, Trump ignoruje „nasze własne problemy z odpadami plastikowymi tutaj w domu”.

___

HANDEL

TRUMP: „Wygraliśmy w Światowej Organizacji Handlu, wygraliśmy siedem i pół miliarda dolarów. Nigdy nie wygrywaliśmy przede mną, ponieważ przede mną Stany Zjednoczone były frajerem dla wszystkich tych różnych organizacji ”- zauważa wtorek ze Stoltenbergiem.

FAKTY: Jest całkowicie błędny, twierdząc, że Stany Zjednoczone nigdy nie wygrywały sporów toczących się przed organizacją handlową.

Stany Zjednoczone zawsze wykazywały wysoki wskaźnik powodzenia, gdy toczą sprawy przeciwko innym krajom w ramach WTO. W 2017 r. Analityk handlu Daniel Ikenson z libertariańskiego Instytutu Cato stwierdził, że USA wygrały 91% spraw, które skierowały do monitorującego handel w Genewie.

Jak zauważył Ikenson, kraje wnoszące skargi do organizacji zwykle wygrywają, ponieważ nie zawracają sobie głowy chodzeniem do WTO, jeśli nie mają mocnego argumentu.

Co do twierdzenia Trumpa, że USA „wygrały” 7,5 miliarda dolarów z WTO, to nie do końca prawda.

Trump odniósł się do decyzji WTO z października ze strony USA w sprawie nałożenia ceł na europejski import o wartości 7,5 mld USD rocznie. Wartość taryf na ten import jest znacznie mniejsza niż 7,5 miliarda USD.

Ogłoszenie WTO zakończyło 15-letnią walkę o unijne dotacje dla Airbusa – walkę, która rozpoczęła się na długo przed objęciem funkcji przez Trumpa.

___

STAN ISLAMSKI

TRUMP: „Mamy ogromną liczbę schwytanych bojowników, bojowników ISIS w Syrii. I wszystkie są pod kluczem, ale wiele z nich pochodzi z Francji, wiele z Niemiec. Wielu pochodzi z Wielkiej Brytanii. Przeważnie pochodzą z Europy. ”- zauważa wtorek z Macron.

MACRON: „Istnieje bardzo duża liczba bojowników … bojowników ISIS pochodzących z Syrii, Iraku i regionu”. Ci z Europy stanowią „niewielką mniejszość ogólnego problemu”.

FAKTY: Trump niesłusznie twierdzi, że bojownicy Państwa Islamskiego, którzy zostali schwytani i przetrzymywani przez Kurdów w Syrii, pochodzą głównie z Europy.

Z ponad 12 000 bojowników IS przebywających w areszcie kurdyjskim, tylko 2 500 pochodzi spoza regionu konfliktu, niektórzy z Europy, niektórzy z innych części świata. Większość schwytanych bojowników – około 10 000 – pochodzi z Syrii lub Iraku.

Narody europejskie rzeczywiście niechętnie przyjmują więźniów przybyłych z Europy, frustrując Trumpa. Ale takich zatrzymanych jest znacznie mniej niż większość, którą często twierdzi.

___

OPIEKA ZDROWOTNA W BRYTANII

TRUMP, mówiąc o twierdzeniach, że finansowany przez państwo brytyjski system opieki zdrowotnej byłby częścią przyszłych rozmów handlowych między USA a Wielką Brytanią: „Nawet nie wiem, od czego zaczęły się te plotki. Nie mamy z tym absolutnie nic wspólnego i nie chcielibyśmy. Jeśli podałeś nam go na srebrnym talerzu, nie chcemy mieć z tym nic wspólnego. ”- zauważa wtorek ze Stoltenbergiem.

FAKTY: Odwołuje się do swoich wcześniejszych wypowiedzi jako „plotki”.

Zapytany o krajową służbę zdrowia podczas wizyty w Wielkiej Brytanii w czerwcu, powiedział: „kiedy handlujesz, wszystko jest na stole. Więc NHS lub cokolwiek innego. ”

Usługa, która zapewnia bezpłatną opiekę zdrowotną wszystkim Brytyjczykom, może w rzeczywistości być okazją do negocjacji w rozmowach handlowych między USA a Wielką Brytanią. Amerykańskie firmy świadczące usługi zdrowotne mogą już ubiegać się o kontrakty, jeśli mają europejskie spółki zależne. Przyszły rząd mógłby zwiększyć zaangażowanie sektora prywatnego lub pozwolić firmom amerykańskim na bezpośrednie licytowanie.

Również USA mogą wymagać podczas rozmów handlowych, aby Wielka Brytania płaciła amerykańskim firmom farmaceutycznym więcej za leki. Leki stały się poważnym problemem w negocjacjach w sprawie odnowionej północnoamerykańskiej umowy o wolnym handlu, ponieważ Stany Zjednoczone skutecznie naciskały na surowsze ograniczenia w opracowywaniu w Kanadzie i Meksyku generycznych wersji leków opatentowanych przez USA.

W dokumentach ujawnionych podczas wstępnych rozmów między amerykańskimi i brytyjskimi negocjatorami w ciągu dwóch lat od lipca 2017 r. – opublikowanych przez Partię Pracy w zeszłym tygodniu – stwierdzono, że „kwestie patentowe” wokół „dostępu NHS do leków generycznych będą kluczową kwestią” w rozmowach.

Przesadą jest twierdzenie, że ogólnokrajowa służba zdrowia będzie na sprzedaż, ponieważ Partia Pracy twierdzi, że stanie się, jeśli konserwatyści premiera Borisa Johnsona wygrają wybory 12 grudnia i spróbują zawrzeć umowę handlową po Brexicie z Wielką Brytanią nie zapewniałby „wyprzedaży” służby zdrowia, jak zapewnia Partia Pracy, ponieważ podatnicy nadal będą płacić rachunek.

Ale jest również nieprawdopodobne, aby sądzić, że negocjatorzy amerykańscy „nie chcą mieć nic wspólnego” z brytyjskim rynkiem opieki zdrowotnej, pomimo słów Trumpa.

___

NOTA REDAKCYJNA – Spojrzenie na prawdziwość roszczeń polityków.

___

Powiązani pisarze prasowi Eric Tucker, Darlene Superville, Seth Borenstein i Paul Wiseman w Waszyngtonie, Jill Lawless w Londynie i Sylvie Corbet w Paryżu przyczynili się do tego raportu.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: