IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
728 views

Kolejny wypadek w rosyjskiej flocie

W porcie w Sewastopolu, na okupowanym przez Rosję Krymie, zatonął 80-letni pływający . Wewnątrz znajdował się jednak nowszy (rok zwodowania 1982)  „Gorkowskij Komsomolec”. Kilkanaście lat czekał na remont, aż podjęto niezrealizowaną decyzję o jego zezłomowaniu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według rosyjskiej agencji Interfaks prawdopodobną przyczyną wypadku był zły stan techniczny doku. Jednak znajdująca się wewnątrz jednostka sama wypłynęła na powierzchnię.

Po rozpadzie ZSRS, rosyjska armia chciała oddać jednostkę Ukrainie, ale  odmówił przyjęcia ze względu na zły stan techniczny. W 2016 roku Moskwa ogłosiła przetarg na złomowanie okrętu, który do dziś nie został zrealizowany.

W ubiegłym roku zatonął pływający dok, w którym remontowany był jedyny rosyjski lotniskowiec Admirał Kuzniecow. Kilka dni temu na lotniskowcu wybuchł pożar. Zginęły 2 osoby, a 16 zostało rannych. Parę miesięcy temu w tej okolicy, w pobliżu Siewierodwińska nad Morzem Białym, na poligonie rosyjskiej floty doszło do wypadku z wyciekiem atomowym przy testowaniu nowej broni. W tym roku również doszło do tragicznego pożaru na rosyjskim batyskafie.

Oprac. MaH, tvp.info

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: