Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

Impeachment Trumpa przegłosowany: To „polityczne samobójstwo” dla Demokratów

 

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Prezydent USA Donald Trump

Prezydent USA Donald Trump nazwał proces impeachmentu, zapoczątkowany w Kongresie przez Demokratów, ich politycznym samobójstwem.

W nocy ze środy na czwartek Izba Reprezentantów Kongresu USA przegłosowała impeachment prezydenta Donalda Trumpa z dwóch artykułów – „nadużycie władzy” i „obstrukcja Kongresu”.

Jest to marsz politycznego samobójstwa dla Partii Demokratycznej. Czy widzieliście moje rankingi?… Od samego początku chcieli mojego impeachmentu.

Próbowali to zrobić, jeszcze zanim zacząłem walkę – powiedział w czwartek na wiecu w stanie Michigan.

Opublikowany wcześniej ranking popularności prezydenta oparty na sondażu przeprowadzonym przez Quinnipiac University wykazał wzrost poparcia z 38% w październiku do 43%.

Po głosowaniu w Izbie Reprezentantów sprawa trafia do Senatu, który powinien przeprowadzić proces Trumpa. Do odsunięcia prezydenta od władzy potrzebne są dwie trzecie głosów senatorów. Republikańska większość w Senacie nie zamierza dokonywać impeachmentu Trumpa.

O co jest oskarżany Trump?

Demokraci twierdzą, że prezydent Stanów Zjednoczonych opóźnił zatwierdzoną przez kongres pomoc wojskową dla Ukrainy, w zamian żądając od prezydenta Wołodymyra Zełenskiego przysługi w postaci dochodzenia przeciwko jego oponentowi Joe Bidenowi. Przeciwnicy Trumpa uważają, że w ten sposób naruszył konstytucję i przekroczył swoje uprawnienia, Republikanie nie zgadzają się z tym.

Sam prezydent nazywa próbę impeachmentu „polowaniem na czarownice” i oświadczył, że nie zrobił niczego nielegalnego, a jedynie zażądał od ukraińskich władz walki z korupcją.

sputniknews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: