Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
441 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1032 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
811 views

GDYNIA PIERWSZYM MIASTEM Z URUCHOMIONĄ SIECIĄ 5G – NASTĄPI TO JUŻ W STYCZNIU 2020 ROKU

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
INTERNET

To już pewne, Play w styczniu uruchomi w Gdyni superszybką komercyjną sieć 5G

W listopadzie od polskiego operatora Play doszły do nas wieści o uruchomieniu pierwszej w Polsce komercyjnej sieci 5G w jednym z dużych miast. Teraz mamy już pewność, że tak się stanie.

Play zamierza jako pierwszy operator w naszym kraju i jeden z pierwszych na świecie, umożliwić dostęp do szybkiej sieci przyszłości 5G mieszkańcom Gdyni. Fioletowi podpisali współpracę z władzami tego miasta i trzymali zgodę Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na początek będzie to jedynie nakładka na działające już sieci 4G/LTE, ale możemy oczekiwać znacznie stabilniejszych połączeń oraz wyższych prędkości wysyłania i pobierania danych. Do prawdziwych możliwości technologii 5G jeszcze daleko, jednak to zawsze coś.

Play ma swoją wizję, podobnie jak to było ze słynnym hasłem 5G Ready. Operator ma posiadać w Trójmieście 100 stacji bazowych. To bardzo dużo. 5G będzie działać w Gdyni na częstotliwości 2100 MHz, czyli tej, na której obecnie funkcjonuje 4G/LTE. Po Gdyni nadejdzie czas na Gdańsk i Sopot. W efekcie tego, nie dość, że Play ogłosi się pierwszą, która w Polsce takową zaoferuje, to jeszcze nie będzie musiała brać na razie udziału w aukcjach na częstotliwości 3400-3800 MHz.

Cieszymy się, że to właśnie Gdynia będzie jednym z pierwszych miast, którego mieszkańcy będą mogli doświadczyć korzyści, które niesie ze sobą 5G. Nasze miasto jest otwarte na inicjatywy w zakresie nowoczesnych technologii, które odpowiadają na dynamicznie zmieniające się potrzeby współczesnego społeczeństwa. Wierzymy, że jest to szansa na to, by mieszkańcy Gdyni skorzystali z zalet sieci 5G. Dodatkowo ufamy, że przyczynimy się do rozwoju tej zaawansowanej technologii, która bezpośrednio wpłynie na budowę wzrostu gospodarczego w naszym kraju” – powiedział Wojciech Szczurek, Prezydent Miasta Gdynia.

Operator ma dysponować modemami Huawei 5G CPE Pro 2. Play ujawniło, że w Polsce blisko połowa społeczeństwa jest w zasięgu sieci 4G/LTE, która ma zbliżoną prędkość transmisji danych jak 5G. Oczywiście, mówimy tutaj o podstawowej wersji. 5G z czasem będzie się rozwijało, co będzie wiązało się ze wzrostem prędkości przesyłu danych.

Aukcje na częstotliwości 3400-3800 MHz mają wystartować w połowie przyszłego roku, a pierwsi operatorzy mają zaoferować 5G Polakom na początku 2021 roku, tymczasem Play w sprytny sposób to obejdzie i uczyni to już w styczniu. Sieć 5G ma kosztować co najmniej 20 miliardów złotych. Na pierwszy ogień pójdzie 20 największych miast, w tym wszystkie miasta wojewódzkie, a także Koszalin i Częstochowa. W ciągu kilku kolejnych lat do sieci wpięte zostaną wszystkie autostrady, a następnie najważniejsze drogi ekspresowe.

Źródło: GeekWeek.pl/Play / Fot. MaxPixel

Rate this post

One thought on “GDYNIA PIERWSZYM MIASTEM Z URUCHOMIONĄ SIECIĄ 5G – NASTĄPI TO JUŻ W STYCZNIU 2020 ROKU

 1. Baju … Baju … Świstu … Gwizdu … i wypłata poszła w pizdu …

  Technologia 5 G , to tryb do obsługi ”inteligenckiego” AGD … w późniejszym terminie do obsługi wszelkiego rodzaju aglomeracyjnej komunikacji [uporządkowanie natężenia miejskiego RUCHU] … jednym słowem będzie to tylko … ”INTERNET” RZECZY i … RZECZY będzie tylko dotyczył … po to ten PATENT powstał , jako REMEDIUM na odciążenie aktualnej Konfiguracji 4 G .

  Procedury technologii są już opracowane i de facto można je wdrożyć w życie … lecz co z tego jeżeli nie mamy do dyspozycji ŻADNEGO urządzenia AGD które poprzez swój ”INTELEKT” … będzie się w stanie KOMUNIKOWAĆ z NAMI ……………..
  – pralka da nam ”sygnał” co z naszej odzieży należy dzisiaj wyprać …..
  – lodówka puści nam ”oczko” co z żarcia należy z niej usunąć bo straciło ważność spożycia ……..
  – telewizor przypomni nam rozkład optymalnego połączenia abyśmy zdążyli na 6 do tyrki …
  Tak , to z grubsza będzie wyglądać .

  Niemcy … aktualna POTĘGA GOSPODARCZA Europy … jak na razie nie myśli o tej FUTURYSTYCE 5 G …. bo przemysł nie jest PRZYGOTOWANY do projektu .

  … a tu proszę … chujem śmierdząca , bagienna Polska … pstryk z paluszka … i wprowadza w życie technologię 5 G … no , rzesz KURWA … CUD nad CUDAMI w kraju nad Wisłą ………… NIE WAŻNE , że to tylko , jakaś PIERDOLONA ”NAKŁADKA” na 4 / LTE … i podkręcenie MOCY w 4 G ……… WAŻNE , ŻE DO ”WYRWANIA” jest DWADZIEŚCIA MILIARDÓW PeeLeNów … no i jak zwykle ”GOLENIE” przygłupów z kasiejki …. też bym chciał być w tej ”GRUPCE” która będzie konsumować ”torcik” za 20 mld złociszy ….

  W Ameryce ”Coca Cola” aktualnie jest około 500 sztandarowych REZYDENCJI wyposażonych w technologię 5 G .
  REZYDENCJE te …. to ”DOMY” XXI wieku …. nie dziwota …. miesięczny koszt wynajęcia takiego CACKA … to 150.000 , – $ …. ale są FIRMY które wynajmują te CACKA , organizując spotkania ”BIZNESOWE” …..

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: