Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
853 views

„Czechy zatrzymały i deportowały 4 osoby zamieszkujące pomieszczenia rosyjskiej ambasady”

Czeska policja podała, że deportowano czterech cudzoziemców zamieszkujących domy używane przez ambasadę Federacji Rosyjskiej w Pradze. Nie podano ich obywatelstwa ani płci. Zatrzymani zostali w zeszłym tygodniu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Według czeskich władz nie byli akredytowani jako rosyjscy dyplomaci, a do tego przebywali w Czechach bez prawa pobytu. Oznacza to, że rosyjska ambasada prawdopodobnie złamała czeskie prawo nie zgłaszając odpowiednim czeskim organom faktu ich zamieszkiwania w pomieszczeniach użytkowanych przez ambasadę.

Deportowani ludzie dostali zakaz wjazdu do Czech na 4 lata.

Czeski portal Denik N twierdzi, że możliwe jest ukaranie mandatem pracownika  ambasady Michaiła Surchanowowa i prawdopodobnie także innych pracowników rosyjskiej placówki za niedopełnienie obowiązków.

W sprawie wypowiedział się minister spraw zagranicznych Czech Tomasz  podkreślają, że wszyscy powinni na terenie Czech przestrzegać czeskiego prawa.

Według Denika N, ambasada Rosji wynajmuje 4 budynki (składające się z prawie 200 mieszkań) od państwa czeskiego na podstawie umowy długoterminowej. Jak czytamy, nie tylko zamieszkują tam rosyjscy dyplomaci, ale też zarejestrowane są firmy należące do obywateli Rosji i innych krajów postsowieckich.

Oprac. MaH, rferl.org

fot. Kenyh Cevarom, Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: