Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
443 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1032 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

Co dalej: Jak czwartkowe wybory w Wielkiej Brytanii wpłyną na Brexit

LONDON (AP) – Krajowy Wybory w Wielkiej Brytanii w czwartek przyniesie nowy Parlament do władzy i może doprowadzić do zmiany na górze, jeśli Partia Konserwatywna premiera Borisa Johnsona nie dobrze radzą sobie z wyborcami. Johnson zwołał przedterminowe wybory w nadziei na pozyskanie prawodawców do wsparcia jego polityki Brexitu. Oto spojrzenie na to, jak różne wyniki wyborów prawdopodobnie ukształtują trudny proces Brexitu.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

KONSERWATORY JOHNSONA WYGRYWAJĄ JASNĄ WIĘKSZOŚĆ W PARLAMENCIE

Jeśli Johnson osiągnie swój cel, nowy parlament prawdopodobnie szybko przejdzie do uchwalenia umowy o wystąpieniu Brexitu, którą premier osiągnął z przywódcami Unii Europejskiej.

Johnson twierdzi, że wszyscy kandydaci na torysów wycofują się z umowy rozwodowej, więc zdecydowana większość dałaby mu dobry szansę na osiągnięcie celu, jakim jest wyprowadzenie Wielkiej Brytanii z UE do 31 stycznia.

Gdyby tak się stało, niewiele by się zmieniło natychmiast, ponieważ umowa zawiera okres przejściowy dla Wielkiej Brytanii na wynegocjowanie nowego porozumienia handlowego z UE. Podczas transformacji Wielka Brytania nadal przestrzegałaby unijnych zasad i przepisów, a swoboda przemieszczania się między narodami UE byłaby kontynuowana.

Kolejny kryzys może nadejść pod koniec 2020 roku. Johnson powiedział, że nie przedłuży rozmów handlowych w grudniu przyszłego roku, co oznacza, że Wielka Brytania odejdzie bez nowego porozumienia handlowego, zamiast kontynuować rozmowy. Większość ekspertów uważa, że osiągnięcie porozumienia przez obie strony potrwa dłużej niż rok.

KONSERWATYWY JOHNSONA UPADKUJĄ KRÓTKOŚĆ ZEWNĘTRZNEJ WIĘKSZOŚCI

Wyjście z wyborów bez kontroli ponad połowy mandatów udaremniłoby główny cel Johnsona w zwołaniu wyborów i podważyło wynik Brexitu. Możliwe, że uda mu się stworzyć koalicję z mniejszą partią, która może dać mu głosy potrzebne do uchwalenia ustawy o rozwodzie Brexitu. Możliwe jest również, że koalicja kierowana przez Partię Pracy ze Szkocką Partią Narodową i Liberalni Demokraci mogą utworzyć rząd, najprawdopodobniej z premierem Partii Pracy Jeremy Corbynem.

Jeśli tak się stanie, oczekuje się, że Corbyn spróbuje wdrożyć dwuczęściowy plan Brexitu swojej partii: wynegocjowanie kolejnej umowy o wystąpieniu z przywódcami UE w ciągu trzech miesięcy, a następnie referendum w sprawie głosowania w ciągu sześciu miesięcy. Brytyjska opinia publiczna zostanie zapytana, czy woli uchwalić nową umowę, aby kontynuować Brexit, czy też całkowicie zatrzymać proces Brexitu, pozostając częścią UE. Corbyn mówi, że jako premier pozostanie neutralny w referendum.

PARTNER PRACY CORBYN WYGRYWA JASNĄ WIĘKSZOŚĆ W PARLAMENCIE

Ankieterzy sugerują, że jest mało prawdopodobne, że Partia Pracy zdobędzie większość parlamentarną, ale gdyby tak się stało, Corbyn miałby silne poparcie dla mapy drogowej swojej partii Brexit. Jednym z potencjalnych problemów jest to, że przywódcy innych krajów UE, zmęczeni tym, jak Brexit ciągnął się z powodu długiego impasu w brytyjskiej polityce, powiedzieli, że nie chcą renegocjować umowy o wystąpieniu, którą już podpisali z rządem Johnsona.

Mogłoby to jednak ulec zmianie, gdyby do władzy doszedł zupełnie nowy rząd, zwłaszcza że perspektywa obiecanego referendum Labour stwarza realną możliwość, że cały proces Brexitu zostanie złomowany.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: