UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Chirurg-pedofil w ciągu 30 lat praktyki molestował co najmniej 349 nieletnich pacjentów

Francuski chirurg-pedofil. Fot. NCzas

Francuski chirurg-pedofil. Fot. NCzas

To może być największa afera tego typu we Francji. Liczbę potencjalnych ofiar pedofila-chirurga Joëla Le Scouarnca w ciągu prawie 30 lat kariery ustalono obecnie nawet na 349 ofiar.

Takie dane podała Laureline Peyrefitte, prokurator departamentu Lorient na konferencji prasowej. Wcześniej media mówiły o liczbie od 200 do 250 ofiar.

Jednak niektóre z tych czynów uległy przedawnieniu. Na 229 przesłuchanych w tej sprawie osób, 197 złożyło skargę na lekarza.

Joël Le Scouarnec, chirurg z Jonzac (Charente-Maritime) przebywa od maja 2017 r. w areszcie. Jego pierwsza rozprawa ma się zacząć na początku 2020 r. Dotyczyć będzie tylko czterech przypadków molestowania seksualnego i gwałtów na nieletnich. Pozostałe sprawy obejmuje kolejny akt oskarżenia.

Francuskie media nakreśliły portret rekordowego zwyrodnialca. Jak podawał „Le Journal du Dimanche”, lekarz dorastał w regionie paryskim, matka była dozorczynią, ojciec stolarzem. Miał dwójkę rodzeństwa, które także się wykształciło. Jego brat mówi, że „nigdy nie zauważył nic dziwnego w zachowaniach Joela”. Dodaje jednak, że „nigdy nie opowiadał o swoim życiu prywatnym”.

Żadnych podejrzeń nie mieli też jego koledzy lekarze. Daniel Le Bras, były lekarz anestezjolog, wspomina, że „był dobrym chirurgiem, miał coś, co w żargonie medycznym nazywa się odpowiednią „ręką’”. Był profesjonalny, choć nie koniecznie zbyt towarzyski.

Swoich czynów dokonywał także podczas operacji, kiedy był sam na sali. Skala gwałtów nigdy nie byłaby znana, gdyby nie to, że chirurg prowadził zapiski uprawianego procederu. Znaleziono je podczas rewizji w jego domu w Jonzac w 2017 r.

Na tema tej bulwersującej sprawy i lekarza, który wykorzystywał dzieci szerzej już pisaliśmy:

Chirurg zgwałcił 250 dzieci. W marcu rusza proces największego francuskiego pedofila.

Źródło: Le Parisien

Pedofil-rekordzista: setki gwałtów w zakamarkach szpitala

 

„Tu chodzi o aferę wieku” – mówiła adwokat 6-letniej dziewczynki, która się pierwsza poskarżyła. Chirurg z miasteczka Jonzac na atlantyckim wybrzeżu Francji okazał się drapieżnikiem seksualnym na wielką skalę: prokuratura naliczyła 349 ofiar, małych chłopców i dziewczynek. Pod domową podłogą trzymał nagie lalki, maski, peruki, sztuczne członki. Wszystko starał się zapisywać, co go ostatecznie pogrążyło.

Wejście do szpitala w Jonzac, 2019. twitter

 

 

 

 

 

 

69-letni dziś Joël Le Scouarnec był ordynatorem powiatowej chirurgii. Wszystko starannie ukrywał, ale niektórzy wyrażają zdziwienie, że jego szpitalne środowisko niczego nie zauważyło przez lata, jak zresztą żona. Pierwsza skarga na niego wpłynęła w styczniu 1989 r., a aresztowano go dopiero dwa lata temu. Dzięki zeznaniom małej dziewczynki, policja wpadła na dziwne przedmioty pod podłogą. Został z miejsca oskarżony o gwałty na czworgu dzieciach.

Jego notes zawierał jednak dokładne zapisy agresji i różnych perwersji, z nazwiskami wielu dzieci. Zdaniem jego obrońcy, były to jedynie prywatne fantazje literackie, bez związku z rzeczywistością. Policja tego nie wykluczyła, lecz kontynuowała śledztwo, by wpaść na trop seryjnego gwałciciela, który wykorzystywał wysoką pozycję społeczną do przykrycia swej manii. Najpierw mówiono o 200 ofiarach, potem ta liczba nie przestała rosnąć. „Gwałcił, ale nie zabijał” – podkreśla teraz obrona.

W 2005 skazano go na kilka miesięcy więzienia w zawieszeniu za posiadanie pedopornografii, ale poza tym wiódł niezakłócone życie. Wszystko zaczęło wylewać się na wierzch stopniowo, by urosnąć do afery, na którą patrzy się z niedowierzaniem: setki skrzywdzonych dzieci pod nosem ludzi z miasteczka. Oficjalnie wpłynęły 192 skargi, a śledztwo jeszcze się nie zakończyło. Chirurga przewodu pokarmowego czeka kolejny mega-proces, po którym może stracić nadzieję na wolność przed śmiercią.

strajk.eu

Rate this post

One thought on “Chirurg-pedofil w ciągu 30 lat praktyki molestował co najmniej 349 nieletnich pacjentów

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: