Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
824 views

Chiny cierpią z powodu największej niewypłacalności obligacji dolarowych przez spółkę państwową w ciągu dwóch dekad

Główny chiński handlowiec towarowy stał się największym podmiotem defaulującym obligacje dolarowe wśród spółek państwowych w ciągu dwóch dekad, w momencie rozrachunku z Pekinem, który walczy o ograniczenie ryzyka kredytowego w słabnącej gospodarce.

Podobny obraz

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tewoo Group Corp. ogłosiła wyniki bezprecedensowej restrukturyzacji zadłużenia, w wyniku której większość inwestorów zaakceptowała duże straty. Oczekuje się, że zmieni to sposób postrzegania przez inwestorów pożyczkobiorców będących własnością państwa, których tożsamość od lat zapewnia względnie silne poczucie bezpieczeństwa.

Widzi się także oferowanie mapy drogowej na rozwiązanie podobnych kryzysów zadłużenia w przyszłości, gdy nadchodzi perspektywa kolejnych niepowodzeń firm wspieranych przez państwo.

Jednorazowa spółka Fortune Global 500 z północnego miasta portowego Tianjin powiedziała, że ​​inwestorzy obligacji dolarowych reprezentujący 57% z łącznej kwoty 1,25 miliarda dolarów zgodzili się na wypłatę od 37 do 67 centów za dolara, w zależności od terminu spłaty długu. Obligatariusze reprezentujący 22,6% tych obligacji głosowali za zamianą swojego zadłużenia na nowe obligacje z wyraźnie niższymi kuponami, które zostaną wyemitowane przez zagranicznego menedżera długów Tewoo, zarządzającego aktywami państwowymi z Tianjin.

„To jedna z form niewykonania zobowiązania w oparciu o naszą definicję” – powiedział Ivan Chung, analityk z Hongkongu w Moody’s Investors Service, zauważając, że zmiana zadłużenia spowodowała straty dla inwestorów.

Safe Haven No More
Niewypłacalność chińskich firm państwowych rośnie do rekordowego poziomu w 2019 r
Źródło: Bloomberg

UWAGA: Dane z listopada

Plan restrukturyzacji długu, pierwszy tego rodzaju dla chińskiego przedsiębiorstwa państwowego na rynku obligacji dolarowych, wyprzedził 16 grudnia termin zapadalności obligacji w wysokości 300 milionów dolarów, jeden z czterech banknotów objętych planem restrukturyzacji zadłużenia Tewoo. Tianjin State Capital Capital and Management, jego menedżer ds. Długów zagranicznych, powiedział podczas rozmowy z inwestorami pod koniec ubiegłego miesiąca, że ​​Tewoo najprawdopodobniej nie wywiąże się z tego dokumentu.

Według inwestorów, którzy odrzucili oferty, ich obligacje dolarowe zostaną pogrupowane w kompleksowy plan zadłużenia obejmujący dług zagraniczny Tewoo, zgodnie z kapitałem państwowym Tianjin.

Tewoo powiedział, że spodziewane jest rozstrzygnięcie ofert restrukturyzacji zadłużenia w dniu 17 grudnia lub około tej daty.

Niepowodzenie Tewoo na rynku obligacji dolarowych, największy dla chińskiego przedsiębiorstwa publicznego od upadku Guangdong International Trust and Investment Corp. w 1998 r., Jest znakiem, że najgorsze spowolnienie gospodarcze od trzech dekad ogranicza zdolność Pekinu do ratowania słabszych przedsiębiorstw państwowych . W rezultacie władze wydają się coraz chętniej stosować podejście bardziej rynkowe w celu uporządkowania bałaganu.

„Niewypłacalność Tewoo jest przełomowym przypadkiem i pokazuje rosnącą tolerancję na niewykonanie zobowiązania przez zagrożone SOE”, powiedziała w notatce Cindy Huang, analityk kredytowy S&P Global Ratings.

Tianjin „nie jest wyjątkiem”, a inne samorządy lokalne z pogarszającymi się warunkami fiskalnymi mogą również zobaczyć spadek poparcia dla mniej konkurencyjnych przedsiębiorstw publicznych, powiedział.

Ustawienie precedensu
Kryzys Tewoo przyszedł jako przebudzenie dla inwestorów.

„To zły wynik dla inwestorów, którzy kupili obligacje po wartości nominalnej. To powiedziawszy, istnieją pewne osiągnięcia w zakresie powagi strat dla podmiotu powiązanego z SOE – powiedział Charles Macgregor, szef Azji w Lucror Analytics.

„Mamy nadzieję, że tego rodzaju restrukturyzacje wprowadzą na rynek większą dyscyplinę i spowodują, że inwestorzy odpowiednio ustalą ceny za widoczne ryzyko”, dodał.

Według strony internetowej Tewoo jest własnością rządu Tianjin i działa w wielu branżach, w tym w infrastrukturze, logistyce, górnictwie, samochodach i portach. Ma także ślady w krajach, w tym w USA, Niemczech, Japonii i Singapurze.

Handlowiec uplasował się na 132 miejscu na liście Fortune Global 500 w 2018 r., Wyżej niż wiele innych konglomeratów, w tym operator usług China Telecommunications Corp. i Titan Group Corp. i ponad 17 000 pracowników od 2017 r., zgodnie ze stroną internetową Fortune.

zrodlo:bloomberg.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: