UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
441 views

Były prezydent Kirgistanu oskarżony o morderstwo

Były prezydent Kirgistanu Almazbek Atambajew został oskarżony o zabicie oficera bezpieczeństwa podczas dwudniowego oblężenia jego rezydencji przez siły bezpieczeństwa.


Minister spraw wewnętrznych Kaszkar Junuszaliew powiedział 13 grudnia, że Atambajew został formalnie poinformowany, że jest podejrzany o zabójcze zabicie pułkownika Usenbka Niyazbekowa, ojca sześcioletniego dziecka, podczas nalotu na swoją rezydencję w wiosce Koi-Tash koło Biszkeku 7 sierpnia. Według Junuszaliewa testy balistyczne wykazały, że Niyazbekow został postrzelony w klatkę piersiową z karabinu snajperskiego zarejestrowanego na Atambaewa.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Sam były prezydent powiedział dziennikarzom 8 sierpnia, że jako jedyny w kompleksie miał broń i że jako jedyny strzelał z broni palnej podczas starć pomiędzy policją a jego zwolennikami.

Urzędnicy bezpieczeństwa zostali wysłani do kompleksu Atambaeva po tym, jak odmówił trzem wezwaniom na przesłuchania w sprawie jego rzekomego udziału w nielegalnym zwolnieniu uwięzionego szefa przestępczości zorganizowanej w 2013 roku. O sprawie informowaliśmy.

rferl.org Oprac Mk

foto wikipedia

zrodlo:kresy24.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: