Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
460 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1039 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
825 views

Armia niemiecka ponownie zdobędzie rabinów wojskowych po 100 latach

BERLIN (AP) – rząd Niemiec zdecydował w środę o przywróceniu rabinów wojskowych, popierając propozycję Centralnej Rady Żydów, aby przywrócić poradnictwo religijne dla Żydów służących w siłach zbrojnych po ponad stuleciu bez takiej pomocy.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„Dziś dajemy ważny przykład naszym żydowskim żołnierzom” – tweetowała niemiecka minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer po decyzji gabinetu kanclerz Angeli Merkel.

Kramp-Karrenbauer powiedział, że dodanie rabinów wojskowych było wyraźnym zaangażowaniem w życie Żydów w Niemczech.

Armia niemiecka nie dokumentuje przynależności religijnej jej członków. Ale według szacunków około 300 Żydów, 1400 muzułmanów i 94 000 chrześcijan jest w siłach zbrojnych Bundeswehry, donosiły niemieckie media.

Rząd niemiecki powiedział, że armia niemiecka ma tylko kapelanów katolickich i luterańskich, ale planowane jest także wprowadzenie muzułmańskiego doradztwa religijnego w Bundeswehrze.

Podczas I wojny światowej wielu Żydów walczyło o Niemcy. Rabini byli stosunkowo powszechni w wojsku, aż naziści Adolfa Hitlera doszli do władzy w 1933 r. I wykluczali Żydów ze wszystkich dziedzin życia publicznego.

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: