IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
723 views

„Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła prawie 700 milionów dolarów pomocy dla Ukrainy”

Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła dwupartyjną inicjatywę ustawodawczą w sprawie środków budżetowych, która przekazuje 698 mln USD na bezpieczeństwo i pomoc zewnętrzną dla Ukrainy w 2020 r.

To o 2,3 miliona dolarów więcej niż w roku podatkowym 2019, powiedziała w środę kongresmen Marcy Kaptur, współprzewodnicząca kongresu ukraińskiego w Kongresie USA.

Amerykańska Izba Reprezentantów zatwierdziła prawie 700 milionów dolarów pomocy dla Ukrainy

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

„To poparcie dla Ukrainy jest tak samo ważne jak zawsze. Podejmując ten krok, w Kongresie oczekujemy, że ta niezbędna pomoc, udzielona w tak dużej sumie i w odpowiednim czasie, pomoże temu krajowi w walce z represjami wobec rosyjskiej agresji” – powiedziała kongresmenka.

Podkreśliła, że ​​odważni ukraińscy mężczyźni i kobiety nadal walczą o ochronę suwerenności swojego kraju i wschodniej flanki Europy przed Rosją.

Marcy Kaptur podkreśliła również, że Kongres Stanów Zjednoczonych nigdy nie powinien pozwolić, aby obecna administracja, kierowana przez prezydenta Trumpa lub jakikolwiek inny rząd USA, „ponownie bezprawnie wstrzymała tę pomoc”.

Przypomnimy, w środę komitet profilowy Senatu USA poparł ustawę z nowymi sankcjami wobec Rosji, skierowanymi przeciwko długowi narodowemu Federacji Rosyjskiej, bankom wspierającym działania Kremla, rosyjskim projektom dotyczącym sprzedaży gazu ziemnego za granicą, a także sektorowi cybernetycznemu Rosji i osobom bliskim osobie prezydenta Władimira Putina. Senator Lindsey Graham nazwał „piekłem” sankcje przygotowywane przez Kongres USA .

zrodlo:ukrinform.pl

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: