Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
443 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1033 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
813 views

6 zabitych w stanie New Jersey, w tym policjant

JERSEY CITY, NJ (AP) – Sześć osób, w tym policjant i trzech przechodniów, zginęło we wściekłej bitwie pod bronią we wtorek, która wypełniała ulice Jersey City odgłosami ciężkiego ognia godzinami, podały władze.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Umarli obejmowali dwóch napastników, powiedział szef policji Jersey City Michael Kelly.

40-letni detektyw Joseph Seals, zabity oficer, został uznany przez swoich przełożonych za szefa departamentu pod względem liczby nielegalnej broni usuniętej z ulic w ostatnich latach i być może próbował powstrzymać incydent związany z taką bronią, kiedy został przecięty władze oświadczyły, że strzelanina wybuchła w pobliżu cmentarza.

Strzelanie następnie kontynuowano w koszernym supermarkecie około mili, gdzie znaleziono jeszcze pięć ciał, powiedziała Kelly.

Władze uważają, że rynek żydowski był celem bandytów, burmistrz Jersey City Steven Fulop napisał na Twitterze we wtorek wieczorem. Fulop, którego dyrektor ds. Bezpieczeństwa publicznego powiedział wcześniej tego dnia, że nie podejrzewa się terroryzmu, nie wyjaśnił, dlaczego władze uważają, że rynek był celem.

Wiadomości zostawiono we wtorek wieczorem, szukając komentarza na tweecie Fulopa.

„To naprawdę trudny dzień dla miasta Jersey City” – powiedział Fulop. Foki „były jednym z najlepszych oficerów, którzy wydobyli najwięcej broni z ulic. Był dobrym gliną.

Władze podały, że dwóch innych oficerów zostało rannych, ale zostali później zwolnieni ze szpitala.

Kule zaczęły latać wczesnym popołudniem w mieście liczącym około 270 000 osób, położonym po drugiej stronie rzeki Hudson od Nowego Jorku. Foki, które pracowały dla jednostki o nazwie Cease Fire, zostały zastrzelone około 12:30. Następnie bandyta odwiózł skradzioną furgonetkę do wynajęcia w innej części miasta i zaangażował policję w długą strzelaninę.

Kelly powiedział, że kiedy policja zareagowała na teren sklepu koszernego, oficerowie „zostali natychmiast zaangażowani przez ostrzał z karabinów dużej mocy”.

Film nakręcony przez świadka pokazuje policjanta siedzącego na ziemi samochodem, najwyraźniej rannego. Podchodzi do niego inny oficer, pomaga mu wstać i obaj biegną za rogiem, gdy rozlegają się strzały. Kilka sekund później, gdy policyjny krążownik zatrzymuje się przed sklepem, słychać w krótkim odstępie czasu kilkanaście strzałów.

„Nasi oficerowie byli godzinami pod ostrzałem” – powiedział szef.

Władze podały, że w sklepie spożywczym policja znalazła zwłoki, o których wierzyli, że są dwoma bandytami i trzema innymi ludźmi, którzy najwyraźniej byli tam, kiedy napastnicy wpadli do środka. Policja powiedziała, że byli pewni, że osoby postronne zostały zastrzelone przez bandytów, a nie przez policję.

Koszerny sklep spożywczy jest centralnym elementem rosnącej społeczności ortodoksyjnych Żydów, którzy przeprowadzili się do Jersey City w ostatnich latach.

Chabad rabbi Moshe Schapiro, który robi zakupy w sklepie koszernym i chodzi do synagogi obok, powiedział, że rozmawiał z właścicielem sklepu, Moishe Ferenczem.

„Powiedział mi, że właśnie wyszedł ze sklepu do synagogi niecałe pięć stóp dalej, zanim to się stało, a potem nie mógł wrócić godzinami” – powiedział Schapiro. „Jego żona była w sklepie. Powiedział: „Mam nadzieję, że moja żona jest bezpieczna”.

Nazwiska ofiar w sklepie nie zostały natychmiast ujawnione w oczekiwaniu na powiadomienie krewnych.

James Shea, dyrektor ds. Bezpieczeństwa publicznego w mieście, powiedział we wtorek, że władze uważają, że rozlew krwi nie był aktem terroryzmu, ale że nadal był badany.

Strzelanina rozprzestrzeniła strach w okolicy, a pobliska Szkoła Najświętszego Serca została zablokowana jako zabezpieczenie.

Zespoły SWAT, policja stanowa i agenci federalni zbiegli się na miejscu, a policja zablokowała teren, który oprócz szkoły i supermarketu obejmował salon fryzjerski i inne sklepy. Dziesiątki osób postronnych naciskało na barierę policyjną, aby uchwycić akcję na swoich telefonach komórkowych, niektórzy krzyczeli, gdy słychać było wybuchy ognia.

Film nakręcony przez mieszkańców zarejestrował głośne salwy wystrzałów rozbrzmiewających wzdłuż jednej z głównych ulic miasta i pokazał długą linię funkcjonariuszy organów celnych wskazujących broń w miarę zbliżania się, krzyczących do obserwujących: „Oczyść ulicę! Zejdź z drogi!”

„To jak ruszające się petardy” – powiedział Andy Patel, który pracuje w sklepie monopolowym około trzech przecznic dalej. „Strzelali jak szaleni. … gliniarze usuwali wszystkich z ulic. ”

Policja usunęła również z wynajętego pojazdu coś, co opisali jako „urządzenie zapalające” i wysłała je do zbadania przez oddział bombowy. Wyniki tego badania nie były dostępne we wtorek wieczorem.

Foki są w Departamencie Policji w Jersey City od 2006 roku. Oprócz pracy z jednostką zajmującą się nielegalną bronią został powołany do heroizmu podczas incydentu w Wigilię Bożego Narodzenia 2008, w którym on i inny oficer przedarli się przez okno domu i zatrzymali napaść seksualna, która miała miejsce przeciwko 41-letniej kobiecie.

Siódmoklasista Zamir Butler powiedział, że jego klasa wraca do środka z placu zabaw w Sacred Heart, który znajduje się po drugiej stronie ulicy od sklepu spożywczego, kiedy usłyszał strzały. Z początku myślał, że to grzmot, ponieważ wcześniej padał deszcz.

„Wszyscy biegali po schodach, aby dostać się w klasie do bezpieczeństwa” – powiedział. „Kilka dzieci płakało. Powiedzieli nam, żebyśmy pozostali za ścianą i pozostali na dole ”.

Ta historia została poprawiona, aby pokazać, że pisownia imienia rabina, który uczęszcza do synagogi przy rynku, to Moshe Schapiro, a nie Moshe Shapiro.

Powiązani pisarze prasowi Wayne Parry w Atlantic City; Deepti Hajela w Jersey City, Michael Catalini w Trenton, Claudia Lauer w Filadelfii oraz Michael Sisak i Shelley Acoca w Nowym Jorku przyczynili się do tej historii.

 

zrodlo:apnews.com

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: