Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik
Mateusz Morawiecki i Jarosław Kaczyński. Foto: PAP/Stanisław Rozpędzik

Najważniejsi politycy PiS spotkali się na naradzie przy ul. Nowodworskiej. Według „Faktu”, tematem rozmów był los prezesa Najwyższej Izby Kontroli, a wcześniej ministra finansów Mariana Banasia. Związane jest to z materiałem „Superwizjera” TVN.

Wczoraj do partyjnej centrali przy ul. Nowogrodzkiej, gdzie na co dzień przebywa Jarosław Kaczyński, przyjechali premier Mateusz Morawiecki, wicemarszałek Ryszard Terlecki, wicepremier Piotr Gliński i minister Marek Suski.

„Fakt” podaje, że narada trwała cztery godziny. Jej tematem była afera wokół Mariana Banasia, nowego szefa NIK. Według „Superwizjera” TVN wyemitowanego w sobotę, Banaś jest posiadaczem kamienicy, w której znajduje się pensjonat wynajmujący pokoje na godziny.

Sam Banaś zadeklarował, że złoży pozew przeciwko redakcji. Wczoraj na antenie TVP zapowiedział też, że złoży u marszałek Sejmu Elżbiety Witek wniosek o bezpłatny urlop do czasu, aż sprawa zostanie wyjaśniona.

Tabloid przypomina, że oświadczenie majątkowe polityka jest wciąż badane przez CBA. Sprawa z nim zaś jest ogromnym problemem dla rządzącej partii. Dopiero co bowiem został wybrany na szefa NIK.

Źródło: fakt.pl