DODAJ FILM MP-4 LUB WPROST Z Y.T F.B lub inny
EDYTUJ SWÓJ FILM LUB USUŃ
ZOBACZ WSZYSTKIE SWOJE FILMY

M-forum A.V Live.

WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-)

miejsce-na-reklame.

„Rzeczpospolita”: Inteligentne ule, żywność z robaków i weganie na giełdzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Grazyna Rebeca

Nie dziele sie ze swiatem wiadomosciami o sobie....

Ciastka ze świerszczy lub sztuczne jajko to nowe źródła białka. Na rynek wchodzi też tłuszcz w formie galarety – wskazuje ‚Rzeczpospolita’.

„Rzeczpospolita” przypomina, że ustalenia naukowców wskazują, iż produkcja żywności i rolnictwo w znaczący sposób przyczyniają się do zmian klimatu, co wpłynęło na kierunek rozwoju technologii na całym świecie.

"Rzeczpospolita": Inteligentne ule, żywność z robaków i weganie na giełdzieFirma Beyond Meat uchodzi obecnie za światowego lidera w produkcji sztucznego mięsa. (Fot. Getty Images)

Obecnie wszystkie trendy są związane z ucieczką od mięsa. Najważniejszy to produkcja sztucznego ziemniaka, bez udziału zwierząt. Inna tendencja to produkcja żywności z owadów jako alternatywnego źródła białka.

Branża wegańska warta jest już miliardy dolarów. (Fot. Getty Images)

Dziennik zauważa też, że przebojem jest dziś sztuczne mięso, a oczekiwania odbiorców podgrzewa oferta firm Beyond Meat oraz Impossible Foods. Te dwie firmy symbolizują dziś wyścig między dwoma alternatywami dla mięsa. Powstają produkty, które coraz bardzie przypominają smakiem mięso – jego roślinne odpowiedniki, roślinne burgery, a nawet boczek.

Znalezione obrazy dla zapytania: Firma Beyond Mea zdjecia

„Rz” podaje też, że niedługo do konsumentów trafi też mięso komórkowe. Pierwszy twórca, holenderski MosaMeat, powiązany z uniwersytetem w Maastricht chce je wprowadzić na rynek do 2023 roku. Jego pierwszy hamburger z laboratorium kosztował aż 250 tys. euro i był sfinansowany przez współtwórcę Google’a Sergeya Brina. Cena docelowa to zaledwie 9 euro za sztukę.

 

 

zrodlo:londynek.net

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: