Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
170 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
99 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
221 views

TROPIKALNE POWIEWY PRZYNOSZĄ ZE SOBĄ ŚMIERTELNE ZAGROŻENIE !!

Śmiertelnie niebezpieczny komar tygrysi, który występuje głównie w Azji, pojawił się również w Europie. Pierwszy przypadek śmiertelnego ugryzienia odnotowano już w Czechach.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Kilka miesięcy temu na dengę zmarła 72-letnia mieszkanka Czech, którą wcześniej ukąsił najprawdopodobniej komar tygrysi. Pojawiają się również doniesienia o tym, że pojedynczych osobników widziano też w Polsce.

FWqktkqTURBXy81YmI1MDFkZGMzMGQyOTdmY2Q4OGU4YmM5MGYwMmQ4Ni5qcGVnkZUDAMykzRNAzQrU

Ten gatunek komara ma czarno-białe paski na nogach i czarno-białe małe ciało. Jego rozmiar wynosi około 5 mm. Samice komarów są zwykle większe niż samce. Ponadto azjatycki komar jest bardziej agresywny i ruchliwy niż inne gatunki komarów.

Siedlisko azjatyckiego komara tygrysiego to tropikalne i subtropikalne obszary Azji Południowo-Wschodniej. Jednak dzisiaj ten owad pojawia się również w krajach europejskich. Powodów jest kilka. Główne z nich to rozwój handlu i migracji między krajami azjatyckimi i europejskimi, a także zmiany klimatyczne.

Jest nosicielem niebezpiecznych chorób, w tym zapalenia opon mózgowych, zapalenia mózgu, może również zainfekować osobę wirusem „chikungunya” i dengą, które powodują bardzo poważne powikłania, aż do zapalenia mózgu.

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: