„Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło”…

Rate this post

Screenshot_6

Europoseł PIS – z Lublina:

Kto rządzi Polską – pyta w swoim najnowszym felietonie dla Radia Maryja europoseł z Lublina prof. Mirosław Piotrowski. I dowodzi, że najważniejsze decyzje dla Polski wcale nie zapadają w kraju, tylko za granicą.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

To właśnie Mirosław Piotrowski jest wymieniany jako jeden z założycieli nowej partii politycznej: Ruch Prawdziwa Europa, za którego utworzeniem ma rzekomo stać ojciec Tadeusz Rydzyk. O złożeniu wniosku rejestracji nowej partii eurodeputowany z Lublina poinformował w ubiegły poniedziałek. Warszawski sąd jeszcze go nie rozpatrzył, bo dopatrzył się uchybień, ale powstanie ugrupowania to tylko kwestia czasu.

Zapowiedź utworzenia Ruchu Prawdziwa Europa nie jest raczej tylko „straszakiem” dla działaczy PiS, którzy tak właśnie tłumaczyli informacje o nowej partii. To najwyraźniej rzeczywiste przygotowania do przyszłorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Zdają się to potwierdzać słowa wypowiedziane przez Mirosława Piotrowskiego w najnowszym felietonie dla Radia Maryja, którego można posłuchać w serwisie YouTube.

Według Piotrowskiego z formalnego punktu widzenia Polską rządzi prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki, a najważniejsze decyzje zapadają w gabinecie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego przy ul. Nowogrodzkiej w Warszawie.

– Czy jednak aby na pewno? Niestety coraz częściej z przykrością dowiadujemy się, że ważne decyzje dotyczące losów naszej ojczyzny zapadają poza jej granicami. Niezwłocznie są one też nad Wisłą implementowane. Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego oraz personalnej rekonstrukcji rządu dobrej zmiany – mówi Mirosław Piotrowski.

Lubelski europoseł twierdzi, że premier wręczając dymisję ministrowi środowiska Janowi Szyszko powiedział, że zrobił to bo domagał się tego prezydent Francji.

Inny przykład to wycofywanie się przez polski rząd ze zmian w ustawie o IPN. – W prasie, nie tylko polskiej, mogliśmy przeczytać, że zmiany te uzgodniło dwóch polskich europosłów z przedstawicielami obcego wywiadu – mówi Piotrowski.

Kolejne zarzuty wobec rządu dotyczą zmian w prawie narzucanych przez Komisję Europejską – na temat sądownictwa czy odnośnie Puszczy Białowieskiej.

Mirosław Piotrowski wspomina również list ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która krytykowała przedstawicieli polskiego rządu za ich słowa w sprawie telewizji TVN.

https://www.dziennikwschodni.pl/lublin/europosel-z-lublina-niewiele-osob-w-polsce-wie-o-faktycznych-przyczynach-wymiany-premier-beaty-szydlo,n,1000232939.html

Polski eurodeputowany ostrzega: najważniejsze decyzje dla Polaków zapadają poza granicami Polski

Screenshot_10.png

„Coraz częściej dowiadujemy się, że ważne decyzje dotyczące losów naszej ojczyzny zapadają poza jej granicami. Niezwłocznie też są one nad Wisłą implementowane. Niewiele osób w Polsce wie o faktycznych przyczynach wymiany premier Beaty Szydło na Mateusza Morawieckiego oraz personalnej rekonstrukcji rządu dobrej zmiany. Może więc czas ujawnić niektóre fakty?”, powiedział w programie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV TRWAM prof. Mirosław Piotrowski.

 

Europoseł przypomniał, że „z formalnego punktu widzenia (…) polską rządzi premier Mateusz Morawiecki i prezydent Andrzej Duda”. – Wiemy także, że najważniejsze decyzje dla naszego kraju podejmowane są przy ulicy Nowogrodzkiej w Warszawie, gdzie mieści się siedziba rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Podobno o wszystkim decyduje jej prezes Jarosław Kaczyński. Podobno… Czy jednak, aby na pewno? – zapytał.

 

Prof. Piotrowski przypomniał, że „premier Mateusz Morawicki wręczając dymisję polskiemu ministrowi środowiska prof. Janowi Szyszko powiedział, że czyni tak, gdyż domagał się tego prezydent Francji Emmanuel Macron”. Szef polskiego rządu zapytany przez zdymisjonowanego szefa resorty, dlaczego prezydent Francji decyduje o usunięciu go ze stanowiska do dzisiaj nie uzyskał odpowiedzi w tej sprawie.

 

– Decyzja zapadła poza Polską. Notabene nie tylko ta – powiedział prof. Piotrowski. – Przypomnijmy jak rząd Polski pod przewodnictwem wspomnianego premiera wycofywać się zaczął z przyjętych zmian legislacyjnych. Nie, nie sam! Decyzje zapadały gdzie indziej – podkreślił i podał przykłady tego typu działań rządzących, m.in. ustawę o Instytucie Pamięci Narodowej na mocy której ścigać i karać miano osoby oraz instytucje kłamliwie oskarżające Polskę o udział w Holocauście.

 

Europoseł przypomniał, że „formacja Zjednoczonej Prawicy doszła do władzy na fali haseł o konieczności powstania z kolan w polityce zagranicznej”. – „Dość poklepywania po plecach przez decydentów Unii Europejskiej”, twierdzili politycy PiS. Obecnie kapitulują i padają na kolana przed unijnym komisarzem Fransem Timmermansem oraz Trybunałem Sprawiedliwości UE. Cofają uchwalone w Polsce ustawy, a to o ratowanie Puszczy Białowieskiej dopuszczając do jej dalszej degradacji, a to cofając reformę sądownictwa i przywracając na stanowisko pierwszą prezes Sądu Najwyższego, a to zamrażając ustawę o repolonizacji mediów – wskazywał.

 

Polityk przypomniał także apel do rządzących, jaki w jednej z homilii wygłosił abp Andrzej Dzięga. – Kochani politycy polscy! Nie patrzcie na daleki świat, który stoi na granicy szaleństwa. Bądźcie po Bożemu rozumni i wolni – powiedział duszpasterz, a słowa te padły w kontekście wstrzymywania uchwalania przez obecnie rządzących zakazu aborcji eugenicznej w Polsce. – Abp Dzięga sugerował, że polski rząd nie robi tego, gdyż nie ma zgody Unii Europejskiej. Kilka metrów przed wypowiadającym te słowa arcybiskupem siedział premier Mateusz Morawiecki. I co? I nic! – stwierdził prof. Piotrowski.

 

– „Smutne to wszystko”, jak zwykł kończyć każdą konwersację jeden z emerytowanych proboszczów w Janowie Lubelskim. A propos konwersacji, to całkiem niedawno rozmawiałem z młodym liderem Ruchu Narodowego w Polsce, którego formacja szykuje się do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego. W jego ocenie obecna sytuacja w naszym kraju przypomina osiemnasty wiek. Z historii wiemy, jak się to skończyło – ocenił prof. Piotrowski.

 

Na koniec europoseł przytoczył fragment rozmowy, jaką odbył z jednym z polskich biskupów, zatroskanych o sprawy Polski. – Widząc co się dzieje mówił do mnie, że cały czas czeka, kiedy oni, czyli polski rząd, wreszcie odważą się rządzić – zakończył.
http://www.pch24.pl/polski-eurodeputowany-ostrzega–najwazniejsze-decyzje-dla-polakow-zapadaja-poza-granicami-polski,64711,i.html#ixzz5qot9S4jx

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: