Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
168 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
98 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
219 views

Goerlitz Sebastian Wippel ma szansę zostać w Niemczech pierwszym burmistrzem AfD – czy Polacy zadecydują o tym kto zostanie Burmistrzem ??? :-)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszystkie oczy zwrócone są na Goerlitz. Dzisiaj 16.05.2019 w niedzielę mieszkańcy graniczącego ze Zgorzelcem miasta wybiorą swojego burmistrza. Może nim zostać polityk prawicowoy Alternatywy dla Niemiec (AfD) – Sebastian Wippel. Byłby on wtedy w Niemczech pierwszym burmistrzem z ramienia AfD. Jego wybór byłby także ważnym sygnałem przed wyborami regionalnymi w Saksonii 1 września br.

W pierwszej turze wyborów 26 maja Wippel dostał najwięcej głosów – 36,4 proc. Jego kontrkandydat z CDU Ursu Octavian już tylko 30,3 proc. To on powalczy w najbliższą niedzielę o urząd burmistrza.

36-letni policjant Sebastian Wippel chce zapunktować, mówiąc o bezpieczeństwie, rodzinie i gospodarce. Jego slogan to „bezpieczne granice zamiast bezgranicznej przestępczości”.

Tym może Wippel zdobyć wyborców w mieście położonym na granicy z Polską. Porusza on także temat stosunkowo niskich płac – z 68 procent średniej krajowej Goerlitz plasuje się na szarym końcu.

Ursu Octavian (CDU): przyjazne rodzinom, otwarte miasto europejskie Ursu Octavian (CDU): przyjazne rodzinom, otwarte miasto europejskie

Tylko „przyjazne rodzinom, otwarte miasto europejskie Goerlitz” będzie się z powodzeniem rozwijać – podkreśla z kolei chadecki kontrkandydat Ursu Octavian, który – podobnie jak Wippel – zasiada już w saksońskim parlamencie. Pochodzący z Rumunii muzyk przyjechał do Goerlitz w 1990 roku, założył tam rodzinę i został.

Zwarte szeregi

Wynik wyborów jest otwarty. Po tym jak kandydaci Zielonych i Lewicy wycofali się z drugiej tury wyborów.

Nie bez znaczenia jest fakt iż w 55 tysięcznym mieści Goerlitz Polacy uprawnieni do głosowania to około 4 500 osób więc jest to około 8% elektoratu ogólnego.

Który jest właśnie języczkiem uwagi który zadecyduje o tym czy w Goerlitz burmistrzem zostanie kandydat CDU + LEWICA czy AFD + mniejszość Polska .

=================================

p.s dla tego w tej chwili nie jestem aktywny na blogu 🙂

===========================

wynik wyborów na burmistrza w Goerlitz będzie miał znaczenie daleko wybiegające poza granice miasta.  Sukces kandydata AfD może mieć duży wpływ na wynik wyborów do parlamentu lokalnego Saksonii 1 września.  Obecnie w tym kraju związkowym rządzi CDU w koalicji z SPD.

 

Rate this post

One thought on “Goerlitz Sebastian Wippel ma szansę zostać w Niemczech pierwszym burmistrzem AfD – czy Polacy zadecydują o tym kto zostanie Burmistrzem ??? :-)

 1. Warszawa ma wielkie plany. Najważniejsze, żeby Waszyngton nie przeszkodził

  „Drugim słabym punktem jest polityka. Łatwo jest planować podbój globalnego rynku LNG, ale rzeczywistość jest o wiele bardziej prozaiczna i surowa. Obecna administracja USA jest niezwykle skrupulatna w kwestii nawet stosunkowo niewielkich źródeł dochodów i wsparcia dla gospodarki narodowej. ” 🙂

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019061510562241-warszawa-ma-wielkie-plany-najwazniejsze-zeby-waszyngton-nie-przeszkodzil-sputnik/

  Sputnik nabija się z maliniaka

  „Według ekonomistów, w ostatnich latach Amerykanie patroszyli wnętrzności swojego kraju w najbardziej bezwzględny sposób. Rynek krajowy nie potrzebuje takich ilości surowców, dlatego ta cała masa źródła energii jest przeznaczona na eksport.”

  https://pl.sputniknews.com/polska/2019061610562476-szpiegowskie-namietnosci-i-konfrontacja-z-trojmorzem-rosyjskie-media-pisza-o-wizycie-dudy-w-usa-sputnik/

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: