Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
126 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
77 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
205 views

Cudo techniki JSW – znów Nam ktoś zabierze ?

Screenshot_6

JSW chce produkować wodór, który niebawem będzie modnym paliwem

Wodór jest paliwem przyszłości, które pomoże w dekarbonizacji wielu sektorów gospodarki od transportu po produkcję stali. Stanowi także szansę dla państw, które nie mogą korzystać z wiatraków i paneli solarnych – wynika z opublikowanego w piątek raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA).

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to
 • Wodór może pomóc w pokonaniu wielu, kluczowych wyzwań energetycznych. 
 • IEA przypomina, że wodór można produkować z różnych paliw w tym z odnawialnych źródeł energii, atomu, węgla czy ropy.
 • Aby wykorzystać potencjał jaki stwarza wodór IEA wystosowała rekomendacje skierowane zarówno do władz państwowych jak i biznesu.
 • Dokument „Przyszłość wodoru – wykorzystanie okazji dnia dzisiejszego” powstał przy współudziale dyrektora wykonawczego IEA Fatiha Birola i japońskiego ministra ds. gospodarki, handlu i przemysłu Hiroshige Seko. W raporcie zwrócono uwagę, że czysty wodór jest przedmiotem rosnącego zainteresowania ze strony rządów i biznesu.

  „Wodór może pomóc w pokonaniu wielu, kluczowych wyzwań energetycznych takich jak magazynowanie energii wytwarzanej przez wiatraki czy panele fotowoltaiczne dla wydajniejszego zaspokajania potrzeb. Dodatkowo zapewnia możliwość dekarbonizacji różnych sektorów od transportu drogowego po chemiczny, stalowy, w których do tej pory istniały trudności w redukowaniu emisji. Może też pomóc w poprawianiu jakości powietrza i wzmocnieniu bezpieczeństwa energetycznego” – czytamy w dokumencie.

 • IEA przypomina, że wodór można produkować z różnych paliw w tym z odnawialnych źródeł energii, atomu, węgla czy ropy. Wodór transportuje się w formie gazowej rurociągami lub w płynnej statkami tak jak ma to miejsce w przypadku ciekłego gazu ziemnego (LNG). Może być wykorzystany do zapewniania energii dla mieszkań, przemysłu, samochodów, ciężarówek, statków i samolotów.

  Zdaniem Birola obecnie obserwujemy „bezprecedensowy czas wodoru”. Jego popularność jest potęgowana przez „rządy, które zarówno importują jak i eksportują energię, a także przez przemysł energii odnawialnej, elektrownie i gazownie, branżę motoryzacyjną, koncerny energetyczne, wielkie firmy technologiczne i duże miasta”.

  „Świat nie może przeoczyć tej wyjątkowej szansy na uczynienie z wodoru ważnego elementu przyszłości, w której energia będzie czysta i bezpieczna” – oceniał współautor dokumentu IEA.

 

Rate this post
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: