Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

LUDOBÓJSTWO przez GŁÓD: Izraelskie bombardowania wyczerpały zapasy żywności w Strefie Gazy.

4/4 - (1 vote)

Odkąd Izrael rozpoczął pełne oblężenie Gazy 9 października w odwecie za brutalny atak Hamasu dwa dni wcześniej, nałożona przez niego blokada odcięła oblężoną enklawę od żywności, wody, paliwa, elektryczności i innych niezbędnych rzeczy.

Po ponad 30 dniach nieustannych ataków zasoby zostały wyczerpane. Generatory nie mogą już działać z powodu braku paliwa, a nawet awaryjne zapasy żywności nie są już dostępne. Od tego czasu tysiące palestyńskich cywilów zostało uwięzionych w enklawie i grozi im głód – co szczególnie dotknęło osoby starsze, chore i małe dzieci. Ludzie są coraz bardziej sfrustrowani brakiem żywności i niehigienicznymi warunkami.

„Tak, mogę mieć niewielką ilość jedzenia, aby utrzymać się przy życiu, ale ciągle martwię się, czy będę miał jedzenie jutro” – powiedział jeden z mieszkańców obozu dla uchodźców w Dżabalii w rozmowie z serwisem informacyjnym Middle East Eye (MEE). „Chodziłam na randki, żeby zjeść jedną rano, jedną po południu i jedną wieczorem”.

Inny mieszkaniec Dżabalii powiedział, że zbombardowano meczety, w których była woda, podobnie jak punkty poboru wody i panele słoneczne. „Jeśli nie zostaniemy zbombardowani na śmierć, umrzemy z głodu. To ogromny strach; Nie muszę tłumaczyć, jak bardzo byłoby to bolesne” – powiedział. „W czasach kryzysu jesteśmy zmuszeni pić każdą wodę, jaką możemy znaleźć, nawet jeśli nie jest czysta”.

Komisarz generalny Agencji Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim na Bliskim Wschodzie (UNRWA) Philippe Lazzarini powiedział, że w miarę upływu dni „głód i rozpacz zamieniają się w gniew”. Co gorsza, organizacja praw człowieka Euro-Med Monitor potwierdziła, że Izrael rzeczywiście prowadzi „rozległą wojnę głodową” przeciwko ludności cywilnej Gazy. „Izrael celowo skoncentrował swoje ataki w ciągu ostatnich kilku godzin na atakach na generatory elektryczne i jednostki energii słonecznej, od których zależy utrzymanie minimalnego możliwego poziomu ich pracy” – napisała grupa w oświadczeniu opublikowanym 5 listopada.

Niezależna organizacja z siedzibą w Genewie dodała, że izraelskie ataki były również wymierzone w obszary rolnicze na wschód od Gazy, sklepy z mąką i łodzie rybackie, nie pozostawiając żadnych źródeł żywności. „Minęło pięć dni, odkąd ostatni raz znaleźliśmy i zjedliśmy chleb. Coraz trudniej jest znaleźć żywność na targowiskach. Produkty, które całkowicie się wyczerpały, to ser, jogurt i mortadela” – napisała Maha Hussaini, korespondentka MEE w Gazie, na X, wcześniej znanym jako Twitter. „Prawdziwa katastrofa głodowa już się rozpoczęła w Gazie, podczas gdy Izrael upiera się przy odcinaniu dostaw żywności i paliwa”.

 

Niedobór żywności w Strefie Gazy spowodował również różne problemy zdrowotne. Ludzie zgłaszali odczuwanie bólu nerek z powodu intensywnego odwodnienia. Inni powiedzieli, że mieszają słoną wodę z innymi rzeczami do picia.

Prysznic również stał się luksusem, a rodziny udają się nad morze, aby się wykąpać i wyprać ubrania. W szkołach, które zostały przekształcone w schroniska, pojawiły się doniesienia o powszechnych chorobach skóry i schorzeniach spowodowanych brakiem czystej wody i przeludnieniem, W jednym miejscu około 600 osób korzysta z jednej toalety, donosi UNRWA.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d