Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Irlandzka europosłanka do Ursuli von der Leyen : Nie potępianie Izraelskiego ludobójstwa w Gazie to moralne współuczestnictwo .

Rate this post

Irlandzka posłanka do Parlamentu Europejskiego skrytykowała w piątek przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen za to, że nie wezwała do rozejmu w Strefie Gazy, gdzie izraelskie bombardowania zabiły ponad 11 tys. Palestyńczyków.

„Izrael spędził miesiąc na obróceniu Gazy w gruzy i wypełnieniu ulic krwią dzieci” – napisała Clare Daly na X, cytując post Von der Leyen.

„Z europejską i amerykańską bronią oraz europejskim i amerykańskim wsparciem. Mimo to @vonderleyen nie potrafi nawet wypowiedzieć słowa: „zawieszenie broni”. To nie jest tylko izraelskie ludobójstwo. To także europejskie”.

Opublikowała również wideo ze swojego przemówienia na sesji parlamentu w środę, w którym zaatakowała „państwo apartheid Izrael” za popełnienie „ludobójstwa”, zagłodzenie mieszkańców Gazy, bombardowanie szpitali, karetek pogotowia, dziennikarzy i szlaków humanitarnych.

„10 000 zabitych. Jeden na 200 zabitych mieszkańców Gazy. Palestyńskie dziecko jest mordowane co 10 minut przez miesiąc, a odpowiedzią Frau von der Leyen na ten cmentarz dla dzieci jest powiedzenie Izraelowi, żeby unikał cywilów” – kontynuował Daly.

„Nie możesz nawet wezwać do tego, żeby to przestało. Nie można nawet wezwać do zawieszenia broni. Cóż, oczywiście, że nie możesz. Ponieważ te zbrodnie przeciwko ludzkości są popełniane przy użyciu waszej broni, w waszym imieniu.

— Nie przychodź więc tutaj, próbując zetrzeć krew z spóźnioną troską. To nie tylko ludobójstwo Izraela. To jest twoje, a Haga nie jest dla ciebie wystarczająco dobra” – powiedziała.

Izrael kontynuuje nieustanne ataki powietrzne i naziemne na Strefę Gazy – w tym na szpitale, domy mieszkalne i domy modlitwy – od czasu transgranicznego ataku palestyńskiej grupy oporu Hamas 7 października.

Zginęło co najmniej 11 078 Palestyńczyków, w tym 4 506 dzieci i 3 027 kobiet.

Oprócz dużej liczby ofiar i masowych przesiedleń, z powodu izraelskiego oblężenia kończą się podstawowe zapasy dla 2,3 miliona mieszkańców Gazy.

W sumie 65 ciężarówek, przewożących żywność, leki, środki medyczne, wodę butelkowaną, koce i produkty higieniczne, a także siedem karetek pogotowia, przejechało w czwartek z Egiptu do Gazy, zwiększając liczbę ciężarówek, które wjechały do Gazy od 21 października, do 821.

Przed rozpoczęciem działań wojennych każdego dnia roboczego do Gazy wjeżdżało średnio 500 ciężarówek.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d