Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół jest pod wyszukiwarką

KLIKNIJ NIŻEJ W "ODBLOKUJ"


NAJNOWSZE VIDEO 50 AV

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Hiszpańska enklawa w Maroku szturmowana przez imigrantów.

Rate this post

Marokańskie władze udaremniły w piątek próbę przekroczenia granicy z Ceutą po tym, jak duża grupa migrantów próbowała przekroczyć ogrodzenie. Lokalna strona internetowa Ceuta Actalidad, powołując się na źródło Gwardii Cywilnej, poinformowała, że obywatele podzielili się na małe grupy w pobliżu granicy lądowej z enklawą.

Hiszpańska agencja prasowa EFE, powołując się na źródło w hiszpańskiej policji, podała, że do próby doszło około godziny 11 rano, kiedy grupa około 700 osób podeszła do ogrodzenia.

Migranci, głównie z krajów Afryki Subsaharyjskiej, skierowali się następnie do południowego korytarza Trajal, gdzie próbowali dotrzeć do podwójnego ogrodzenia granicznego o wysokości około dziesięciu metrów. Następnie interweniowały marokańskie siły bezpieczeństwa, które początkowo uniemożliwiły przekroczenie granicy prawie 400 osobom.

Z pomocą helikoptera marokańskie siły bezpieczeństwa były w stanie powstrzymać pozostałych 300 migrantów, uniemożliwiając im również przekroczenie ogrodzenia.

Później tego samego dnia lokalne źródła w prefekturze Fnideq potwierdziły, że przeprawa, którą według strony marokańskiej przeprowadziło ponad 1 .000 imigrantów, została udaremniona. Te same źródła wspominają o użyciu broni białej przez niektórych obywateli. Wśród nich zidentyfikowano podżegaczy, którzy zostaną postawieni przed sądem – dodano.

Podczas tej operacji 50 członków marokańskich sił publicznych i 30 migrantów zostało lekko rannych. Wszyscy otrzymali niezbędną opiekę, donoszą te same źródła.

yabiladi.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d