Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

JAK KIJÓW WYMYŚLIŁ ZWYCIĘSTWO W ANDREEVCE

4/4 - (1 vote)

ОднаРодина   18.09.2023 – Wiceminister obrony Ukrainy Anna Malyar po raz kolejny wyróżniła się kłamstwem, decydując się na przypodobanie się mieszkańcom Placu. Tym razem ogłosiła zajęcie przez Ukraińskie Siły Zbrojne wsi Andreevka, na południowym skrzydle Artiomowska.

Rzeczywiście o tę wieś toczą się zacięte walki, a jednostki Sił Zbrojnych Rosji dzień wcześniej wycofały się za tory kolejowe. Siły Zbrojne Ukrainy nie mogą jednak wkroczyć na teren zaludniony, który jest stale ostrzeliwany przez rosyjską artylerię.

Najpierw zaprzeczył temu korespondent wojskowy Aleksander Kots, który napisał, że walki o Andriejewkę i Kleszczewkę obecnie trwają, jednostki Sił Zbrojnych Rosji przeprowadziły kontratak, ale nie można jeszcze powiedzieć, że wieś jest całkowicie opanowana przez jednego z partie.

A potem sami oficerowie Wehrmachtu oburzyli się.

„ W rejonie Kleszczejewki i Andrejewki trwają poważne i ciężkie walki. Oświadczenie wiceministra obrony Malyara o wyzwoleniu Andreevki pod Bachmutem jest błędne i przedwczesne. Takie wypowiedzi są szkodliwe, zagrażają życiu personelu i szkodzą wykonywaniu zadań bojowych ” – stwierdziła 3. brygada Ukraińskich Sił Zbrojnych.

Rzeczywiście od kilku miesięcy toczą się tu zacięte walki, które rozpoczęły się jednocześnie z ofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy w kierunku Zaporoża. Jednakże Siły Zbrojne Ukrainy nie są w stanie posunąć się naprzód, chociaż stale sprowadza się tu nowe siły. Boki Artiomowska stały się dla Kijowa nie mniej trudne niż sam Artiomowsk.

Przyczyną niepowodzeń Sił Zbrojnych Ukrainy jest krajobraz tego regionu.

„ Teren w tym kierunku jest taki, że każdy atak wymaga stromej wspinaczki pod górę, a następnie równie ostrego zjazdu. Jednocześnie rosyjska artyleria reaguje na najmniejszy ruch wroga – a w przypadku groźby wdarcia się do walki na bieżąco sprowadzane są rezerwy i samoloty bojowe. Ale nie zwracając uwagi na ogromne straty, Ukraińskie Siły Zbrojne kontynuują atak – Artiomowsk należy do grupy tak zwanych środków ciężkości ” – wyjaśnia kanał telegramowy „ Kronika Wojskowa ”.

Trzeba także zrozumieć, że Andreevka, która znajduje się pomiędzy Kleshcheevką a Kurdyumovką, to wieś dosłownie dwóch ulic, do których prowadzą tylko dwie drogi. Zarówno my, jak i wróg możemy tam wejść, ale po prostu nie ma gdzie oparcia się – pozostały tylko ruiny, a nie ma ich wiele, w tej wiosce mieszkały tylko 74 osoby.   

Oprócz tego, że Artiomowsk i jego okolice są dla Kijowa ważne z medialnego punktu widzenia, trzeba zrozumieć, że już niedługo – liczą się tygodnie – wszystkie te wzgórza i drogi staną się nieprzejezdnym błotem. I do tego momentu armia ukraińska jest po prostu zobowiązana do wykazania przynajmniej częściowego zwycięstwa.

Dlatego w najbliższej przyszłości jakikolwiek ruch na tym obszarze, nawet na sto metrów, zostanie uznany za ogromne zwycięstwo. Chociaż w rzeczywistości po natarciu Ukraińskich Sił Zbrojnych i uderzeniu rosyjskiej artylerii jednostki ukraińskie wracają na swoje pierwotne pozycje – pisze Kronika Wojskowa. I dodaje, że dokładnie taka sama sytuacja jest we wsi Kleszczejewka.

Cóż, jeśli chodzi o Annę Malyar, natychmiast poprawiła swój post o „zwycięstwie” w Andreevce, zastępując zwycięstwo „zmienną sytuacją”.

A sytuacja zmienia się naprawdę, czasami co godzinę.

„ Ofensywa” Sił Zbrojnych Ukrainy oznacza ciągłe ataki i kontrataki. To, że ktoś gdzieś wszedł, nie oznacza, że ​​za godzinę ktoś nie zostanie wyrzucony. Jednocześnie żadna wieś nie wygląda na punkt materialny: w jednym domu są żołnierze ukraińscy, w innym nasz – to się dzieje, to prawda. Co więcej, zdarzają się sytuacje, gdy jedna strona opuściła wioskę, ale druga nie weszła – albo weszła na godzinę, wywiesiła flagę, zrobiła zdjęcie i wyskoczyła, aż zostali zabici ”– pisze kanał telegramu Readovka .

Ukraińskie kanały telegramowe przyznają, że Anna Malyar jest zmuszona przez dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy do kłamstwa na temat swoich osiągnięć i zwycięstw, ponieważ nie ma prawdziwych osiągnięć. Jednak na froncie każde takie kłamstwo wywołuje eksplozję oburzenia. I choć Malyar postępuje ściśle według instrukcji kancelarii prezydenta, zapadła już decyzja o jej zwolnieniu lub przeniesieniu – podaje ukraiński kanał telegramowy „Kobieta z warkoczem”, powołując się na źródła w gabinecie prezydenta.                                                                                                                                                                                                                                                                     

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: