Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

G20 uzgadnia plan wprowadzenia walut cyfrowych i identyfikatorów na całym świecie

Rate this post

G20 uzgadnia plan wprowadzenia walut cyfrowych i identyfikatorów na całym świecie

 

Przywódcy krajów G20 uzgodnili plan narzucenia walut cyfrowych i identyfikatorów cyfrowych obywatelom swoich krajów.

 

Porozumienie pojawia się w związku z rosnącymi obawami, że rządy mogą wykorzystać to do monitorowania wydatków obywateli i tłumienia sprzeciwu.

 

Podczas szczytu przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do stworzenia systemów identyfikacji cyfrowej podobnych do paszportów szczepionkowych Covid-19 oraz międzynarodowego regulatora sztucznej inteligencji.

 

Powiedziała, że chce, aby Organizacja Narodów Zjednoczonych odgrywała rolę w regulowaniu sztucznej inteligencji i opisała certyfikat cyfrowy Covid Unii Europejskiej jako idealny model cyfrowej infrastruktury publicznej (DPI), która obejmowałaby cyfrowe identyfikatory.

 

The Epoch Times donosi: Grupa G20, która składa się z wiodących bogatych krajów świata i krajów rozwijających się, a obecnie przewodniczy jej Indie, przyjęła w weekend w New Delhi deklarację końcową w tej sprawie.

 

Grupa ogłosiła w zeszłym tygodniu, że zgodziła się zbudować niezbędną infrastrukturę do przyjęcia walut cyfrowych i identyfikatorów.

 

Podczas gdy grupa stwierdziła, że trwają już rozmowy w celu stworzenia międzynarodowych przepisów dotyczących kryptowalut, twierdziła, że „nie było mowy o zakazie kryptowalut” na szczycie.

 

Wielu krytyków obawia się, że rządy i banki centralne ostatecznie uregulują kryptowaluty, a następnie natychmiast zastąpią je cyfrowymi walutami banku centralnego (CBDC), które nie mają podobnej prywatności i bezpieczeństwa.

 

Indyjska minister finansów Nirmala Sitharaman stwierdziła, że obecnie trwają rozmowy w celu stworzenia globalnych ram regulujących kryptowaluty, ponieważ uważa, że kryptowaluty nie mogą być skutecznie regulowane bez pełnej współpracy międzynarodowej.

„Indyjska prezydencja [G20] przedstawiła najważniejsze kwestie związane z regulacjami lub zrozumieniem, że powinny istnieć ramy rozwiązywania problemów związanych z aktywami kryptograficznymi” – powiedziała Sitharaman przed spotkaniem G20.

 

Kluczowe tematy omawiane na szczycie w New Delhi obejmowały budowę cyfrowej infrastruktury publicznej, gospodarki cyfrowej, aktywów kryptograficznych i CBDC.

 

Gita Gopinath, pierwszy zastępca dyrektora zarządzającego Międzynarodowego Funduszu Walutowego (MFW), powiedziała w filmie opublikowanym na X, wcześniej znanym jako Twitter, że szczyt G20 „pomógł rozwinąć globalną perspektywę tego, jak decydenci powinni radzić sobie z aktywami kryptograficznymi”.

 

Powiedziała również Business Today, że dyskusje „nie mówiły o zakazie kryptowalut, co sugeruje globalny konsensus przeciwko takim środkom”.

 

Jednak niektóre propozycje wymagają dodatkowego monitorowania kryptowalut, które są zdecentralizowane i nie znajdują się pod kontrolą banków centralnych.

 

Krytycy twierdzą, że propozycje te mogą pozwolić agencjom rządowym na wprowadzenie systemu kredytu społecznego i decydowanie o tym, jak ich obywatele mogą wydawać pieniądze.

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: