Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Czy prezydent Ukrainy Zełenski i rosyjski Władimir Putin są globalistami?

Rate this post

Czy prezydent Ukrainy Zełenski i rosyjski Władimir Putin są globalistami?

Przyjrzyjmy się bliżej polityce i działaniom, które obaj mężczyźni podjęli w ostatnich latach.

Autorzy: Paul Smeaton i Michael Haynes

(LifeSiteNews) – Niedawna dramatyczna eskalacja konfliktu między Rosją a Ukrainą po raz kolejny skłoniła znaczną część ludności świata do intelektualnego zaangażowania się w kwestię, o której wcześniej wiedzieli bardzo niewiele. Podobnie jak w przypadku wybuchu kryzysu COVID, kiedy wielu z nas próbowało zrozumieć trudne koncepcje naukowe i medyczne, które do tej pory zaniedbywaliśmy, wielu z nas zmaga się w ostatnich tygodniach z trudnymi pytaniami o sytuację polityczną w Europie Wschodniej. Inni, oczywiście, skupili się na próbie zrozumienia najważniejszych kwestii moralnych w kontekście konfliktu, który doprowadził do poważnego kryzysu humanitarnego.

W tym artykule chcielibyśmy skupić się na innych, ale powiązanych pytaniach. Zanim zachodnie media zwróciły uwagę na wojnę między Rosją a Ukrainą, co jeszcze działo się w polityce wewnętrznej i zagranicznej obu krajów? Kim są Wołodomyr Zełenski i Władimir Putin? Co zrobili ci ludzie, zanim zwrócili na siebie uwagę świata? Czy – podobnie jak administracja Bidena i wiele innych rządów na całym świecie – prowadzili jakąś wojnę przeciwko własnemu narodowi poprzez tyrańskie ograniczenia COVID?

Czy prowadzili wojnę przeciwko nienarodzonym dzieciom poprzez politykę, która albo zachęca, albo toleruje aborcję? Czy działali jako liderzy troszczący się przede wszystkim o dobrobyt ludzi w swoim kraju, czy też forsowali „globalistyczny” program, który był sprzeczny z interesami ich ludzi? W tym artykule przedstawimy dowody na te i wiele podobnych pytań.

Wielu czytelników LifeSiteNews rozpozna w Zełenskim liczne cechy tego, co uważają za typowego globalistę. Po pierwsze, ukraiński prezydent jest ulubieńcem liberalnych mediów i jest bardzo chwalony przez ludzi, których wielu nazwałoby zagorzałymi globalistami. Zaledwie wczoraj przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi przeczytała wiersz frontmana U2 Bono porównujący Zełenskiego do św. Patryka, co spotkało się z „krytyką i ogólnym zamieszaniem” w rodzinnej Irlandii Bono.

Z drugiej strony Putin od lat jest demonizowany przez liberalne media, które zdają się go nienawidzić. Często postrzegany jest jako nacjonalista i ktoś, kto troszczy się przede wszystkim – a może nawet wyłącznie – o swoją rodzinną Rosję.

Niektórzy uważają nawet Putina za „antyglobalistę”. Ale czy jego działania konsekwentnie wpisują się w taką ideę? Celem tego artykułu nie jest udowodnienie, że Putin jest globalistą, ale dostarczenie dowodów, że termin ten, przynajmniej w rozumieniu wielu, pasuje do wielu jego działań.

Ważną częścią agendy globalistycznej jest promowanie, akceptacja i wdrażanie celów zrównoważonego rozwoju ONZ do 2030 r., które popierają aborcję i silnie promują zieloną agendę „w celu zwalczania zmian klimatu”. Jak podkreśla sama Organizacja Narodów Zjednoczonych, promując swoją proaborcyjną agendę 2030, równość płci jest w centrum agendy 2030.

Tak więc sojusz ze sprawą globalistyczną znajduje się w promowaniu jej kluczowych koncepcji – ideologii LGBT, polityki klimatycznej, aborcji i globalnego zarządzania. Aspekty te można również znaleźć jako kluczowe elementy Wielkiego Resetu Klausa Schwaba, który jest napędzany przez jego Światowe Forum Ekonomiczne (WEF). Wiele z tych środków jest popieranych zarówno przez Putina, jak i Zełenskiego, co zostanie pokazane poniżej.

Aborcja

Władimir Putin:

 • Związek Rosji z aborcją sięga ponad 100 lat po tym, jak stała się pierwszym krajem, który zalegalizował zabijanie życia nienarodzonego w 1920 roku. Putin kontynuował to stare stanowisko komunistów, ogłaszając w 2017 r., że jest zdecydowanie „proaborcyjny”. W 2014 roku Rosja miała jeden z najwyższych wskaźników aborcji na świecie, z 37, 28 aborcjami na 1 kobiet.
 • W 2020 roku Putin wprowadził pomoc państwa dla matek w celu zmniejszenia liczby aborcji, ale najwyraźniej z troski o malejącą populację, a nie z powodów proaborcyjnych. Obecnie aborcja jest legalna do 12 tygodnia lub do 22 tygodnia w przypadku gwałtu i do urodzenia w przypadku „konieczności medycznej”.
 • Rosja podpisała również proaborcyjne porozumienie klimatyczne z Paryża z 2016 r. w 2015 r. i wprowadzi je w życie w 2019 r.

 

Zełenski:

 • W 2014 roku wskaźnik aborcji na Ukrainie wynosił 14,89 na 1 kobiet. Sam Zełenski broni wolnej i legalnej promocji aborcji, mówiąc w 000 roku, że „nie powinna być zakazana”.
 • Po niedawnym zaostrzeniu ograniczeń aborcyjnych w Polsce, kraj stał się głównym ośrodkiem dla polskich osób poszukujących aborcji, ponieważ Ukraina jest „zdecydowanie najtańszym miejscem docelowym” dla aborcji. Obecnie liberalne prawo aborcyjne na Ukrainie zezwala na aborcję na życzenie do 12 tygodnia i do 28 tygodnia z różnych powodów.

 

Promowanie agendy i ideologii LGBT

Władimir Putin:

 • Putin znany jest z tego, że sprzeciwia się promowaniu ideologii LGBT. W 2013 roku uchwalił ustawę zakazującą rozpowszechniania „propagandy nietradycyjnych stosunków seksualnych”. Jednak nie wypowiadał się przeciwko homoseksualizmowi jako takiemu, ale wydaje się go w jakiś sposób wspierać, mówiąc, że utrzymuje „przyjazne stosunki” z homoseksualistami i „nie będzie prześladował osób z powodu ich orientacji seksualnej”.
 • Homoseksualizm jest legalny w Rosji, nawet jeśli opinia publiczna jest mu zdecydowanie przeciwna, ale „małżeństwa” osób tej samej płci już nie. To pytanie jest być może najbardziej uderzającą różnicą między Putinem a globalistyczną agendą, przynajmniej na pierwszy rzut oka.

 

Zełenski:

 • Zełenski uczynił promocję ideologii LGBT głównym celem swojej prezydentury. Zełenski nawet połączył siły z Joe Bidenem w zeszłym roku, aby promować agendę LGBT, mówiąc: „Przy wsparciu USA Ukraina będzie nadal promować poszanowanie praw człowieka, swobód obywatelskich i podstawowych wolności zgodnie z międzynarodowymi standardami i zobowiązaniami, a także zwalczać rasizm, ksenofobię, antysemityzm i dyskryminację społeczności LGBT +”.
 • Zełenski zyskał sławę w Internecie, gdy wideo, na którym werbalnie atakuje reportera za jego postawę „anty-LGBT”, stało się wirusowe. Odkąd Zełenski objął urząd w maju 2019 r., liczba marszów „Pride” dramatycznie wzrosła pomimo ograniczeń COVID.
 • Prawosławny patriarcha Moskwy powiedział w niedawnym kazaniu, że istota konfliktu między współczesnym Zachodem a Rosją sprowadza się do akceptacji „parady gejów”.

 

Dostosowanie do celów ONZ na 2030 r.

Władimir Putin:

 • Rosja jest w pełni zaangażowana w realizację celów na 2030 r. i kieruje się celami klimatycznymi Organizacji Narodów Zjednoczonych z „ambitnym celem”. W przemówieniu do Chin w 2017 roku Putin potwierdził zaangażowanie swojej administracji w realizację tych celów.
 • W 2020 roku Rosja stwierdziła również, że jej własne cele narodowe na 2030 r. są zgodne z celami zrównoważonego rozwoju i „stanowią podstawę międzynarodowych działań Rosji w odpowiednich obszarach”.
 • W lutym 2022 roku Putin i Xi Jinping wydali wspólne oświadczenie, w którym zobowiązali się do „przyspieszenia realizacji Agendy ONZ na rzecz zrównoważonego rozwoju 2030” i wezwali do współpracy międzynarodowej w „kluczowych obszarach” redukcji ubóstwa, bezpieczeństwa żywnościowego, szczepionek i kontroli chorób, finansowania rozwoju, zmiany klimatu, zrównoważonego rozwoju, w tym zielonego rozwoju, industrializacji, gospodarki cyfrowej i łączności infrastrukturalnej Wywoływana.

 

Zełenski:

 • W raporcie ONZ z 2019 r. zauważono, że Ukraina zwraca szczególną uwagę na cel 5 „Równość płci” pro-LGBT, znacznie bardziej niż sąsiednie kraje. Raport przewiduje również podwojenie wydatków ukraińskiego rządu na realizację celów zrównoważonego rozwoju. Co ciekawe, ONZ zauważyła, że „trwający konflikt w Donbasie i napięcia z Federacją Rosyjską” odciągają środki od realizacji przez Ukrainę celów zrównoważonego rozwoju.
 • Nawiązując do katastrofalnego wycofania się Bidena z Afganistanu w 2021 roku, Zełenski powiedział we wrześniu na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, że Ukraina ma „prawdziwe zaangażowanie w podstawowe zasady ONZ”.

 

Promowanie działań w zakresie zmian klimatu

Władimir Putin:

 • Wcześniej Putin wyrażał wątpliwości co do przestrzegania polityki klimatycznej, ale w 2015 roku oświadczył, że zmiany klimatyczne są „jednym z największych wyzwań stojących przed ludzkością” i obiecał zmniejszyć emisje Rosji o 2030-70% do 75 roku w porównaniu z poziomem z 1990 roku. W 2016 roku Rosja podpisała proaborcyjne paryskie porozumienie klimatyczne z 2015 roku i podpisała je w 2019 roku.

 

Zełenski:

 • W swoim przemówieniu do Zgromadzenia Ogólnego ONZ w 2020 roku Zełenski oskarżył przywódców ONZ o to, że nie robi wystarczająco dużo, aby walczyć ze „zmianami klimatu” i powiedział, że „brakuje nam odwagi”, aby odpowiednio zająć się tą kwestią.
 • Następnie napisał artykuł opiniotwórczy na temat Zielonego Ładu 2021, w którym powiedział, że „katastrofalne zmiany klimatu nadal można powstrzymać”: „Jeśli nie uda nam się zmniejszyć tempa zmian klimatu, straty społeczne i gospodarcze po 2030 r. będą tak wielkie, że nawet nie możemy sobie tego wyobrazić”. Odniósł się do zaangażowania Ukrainy w walkę ze zmianami klimatu i wezwał „każde państwo i każdą firmę” do zaangażowania się. Ukraina przystąpiła do porozumienia paryskiego w tym samym czasie co Rosja, czyli w kwietniu 2016 roku.

 

Polityka i mandaty COVID-19

Władimir Putin:

 • Chociaż sam Putin publicznie wypowiadał się przeciwko obowiązkowym szczepieniom, pozwolił na szereg takich środków w Rosji, a rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow stwierdził w czerwcu 2021 r., że nieuchronnie dojdzie do „dyskryminacji” nieszczepionych. Urzędnicy zamówili szczepienia przeciwko COVID dla niektórych grup ludności bez sprzeciwu Putina, w tym osób starszych, a także osób pracujących w „urzędach rządowych, handlu detalicznym, opiece zdrowotnej, edukacji, restauracjach i innych sektorach usług”.
 • W odpowiedzi na COVID-19 Putin nałożył ograniczenia graniczne, nakazy pozostania w domu i blokady. W listopadzie 2021 r. wprowadził również cyfrowe identyfikatory COVID, które umożliwiają dowód szczepienia lub negatywny test w miejscach publicznych i wydarzeniach.

 

Zełenski:

 • Prezydent Ukrainy przyłączył się również do globalnej reakcji na COVID-19, nakazując maski w miejscach publicznych, zamykając kraj i ponownie blokując go w serii toczących się lub weekendowych blokad.
 • Jego nakazy szczepień wywołały poważne protesty, ponieważ Zełenski zażądał dowodu szczepienia na podróż i stwierdził, że niezaszczepieni nauczyciele, pracownicy rządowi i inni będą mieli zawieszone pensje.
 • W marcu 2021 roku Zełenski podkreślił swoje zaufanie do niebezpiecznych szczepień na COVID, mówiąc: „Najlepszą odpowiedzią na dzisiejszy wzrost zakażeń koronawirusem są szczepienia, a nie blokada”.

 

Dostosowanie do WEF, czwarta rewolucja przemysłowa

Władimir Putin:

 • Putin przyjaźni się ze Schwabem od dłuższego czasu i uczestniczy w spotkaniach WEF w Davos; Ich związek podobno sięga początku 1990 roku. W wirtualnym przemówieniu do WEF w 2021 roku Putin powtórzył kluczowe wypowiedzi Schwaba na temat reform „społeczno-gospodarczych” i pochwalił „czwartą rewolucję przemysłową” Schwaba.
 • Putin bronił również ekspansji sztucznej inteligencji (AI), kolejnego głównego celu „Wielkiego Resetu” Schwaba i czwartej rewolucji przemysłowej, opisując ją jako przyszłość „nie tylko dla Rosji, ale dla całej ludzkości… Ten, kto staje się przywódcą w tej dziedzinie, staje się władcą świata”.
 • Rosja dołączyła do sieci WEF 4. rewolucji przemysłowej w 2021 roku.

 

Zelenksyy:

 • Jak wcześniej wspomniał LifeSiteNews, Zełenski ma powiązania ze Schwabem i WEF i został ciepło przyjęty przez WEF, gdy objął urząd w 2019 roku. Na imprezie WEF w 2020 roku Zełenski zaprosił „zachodnich inwestorów”, aby stali się „interesariuszami” „nowej Ukrainy”, powołując się na kluczowy temat Schwaba „kapitalizmu interesariuszy”.

 

 • Oprócz Zełenskiego, jego wiceprezydent Mychajło Fedorow, minister transformacji cyfrowej, którego cel posiadania „państwa w smartfonie” idealnie pasuje do celu WEF „cyfrowej transformacji”, jest również w roli WEF. Ministerstwo Fiodorowa konsoliduje teraz dane zdrowotne, dokumenty ubezpieczeniowe, status społeczny, dane COVID, dowód osobisty i dane podatkowe w jedną aplikację, „bez absolutnie żadnych wewnętrznych ograniczeń”.

 

 • Ukraińska posłanka Kira Rudik niedawno doprowadziła kraj do zgodności z WEF w wywiadzie dla mediów po odrodzeniu się konfliktu zbrojnego na Ukrainie: „Walczymy nie tylko o Ukrainę, walczymy o ten nowy porządek świata, który obejmuje wszystkie inne demokratyczne kraje”.

 

Inny:

Władimir Putin:

 • Putin ma również „długotrwałe, przyjazne stosunki” z zagorzałym globalistą i byłym sekretarzem stanu USA i doradcą ds. bezpieczeństwa narodowego Henrym Kissingerem. Kissinger oświadczył niedawno, że świat „nigdy nie będzie już taki sam po koronawirusie” i wezwał do nowego porządku światowego na wzór Wielkiego Resetu: „Wysiłek kryzysowy, jakkolwiek rozległy i konieczny, nie może zastąpić pilnego zadania uruchomienia równoległego przedsięwzięcia w celu przejścia do porządku po koronawirusie”.

 

Zełenski:

 • Prezydent lobbował nie tylko za darmową aborcją, ale także za legalizacją zażywania narkotyków i prostytucji.

 

Niektórzy mogli być zaskoczeni, gdy w niedawnym wideo z 2016 roku Klaus Schwab wymienił Władimira Putina obok przywódców politycznych, takich jak Justin Trudeau i Emmanuel Macron. Szef WEF chwalił się, że jego Młodzi Globalni Liderzy WEF wkraczają do gabinetów rządów na całym świecie.

Niektórzy słyszeli, że w odpowiedzi na konflikt na Ukrainie rzecznik WEF Schwaba ogłosił, że organizacja „zamroziła wszystkie stosunki z rosyjskimi podmiotami”. Ale czy taki incydent jest dowodem na to, że Putin jest przeciwny programowi Schwaba? Nie, oczywiście, że nie.

Co jednak najważniejsze, nie ma to większego wpływu na wymazanie licznych wymienionych powyżej przypadków, w których Putin podjął znaczące działania wspierające ten sam program realizowany przez Schwaba. Co więcej, zapytalibyśmy każdego, kto przytacza taki przykład jako dowód, że Putin jest przeciwnikiem globalizacji, czy naprawdę wierzy, że ci ludzie, którzy są jednymi z najpotężniejszych ludzi na świecie, nie są zdolni do małego teatru politycznego?

 

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: