Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

W najbliższych latach płace realne w Niemczech i większości krajów UE będą nadal spadać.

Rate this post

Konsekwencje sankcji

W najbliższych latach płace realne w Niemczech i większości krajów UE będą nadal spadać. Pośrednio potwierdzają to nawet zachodnie media.

Zostało to potępione jako „rosyjska propaganda”, kiedy ludzie tacy jak ja przewidywali w zeszłym roku, że sankcje wobec Rosji w Niemczech i UE doprowadzą do recesji, zubożenia i inflacji w nadchodzących latach. Jeszcze niedawno kanclerz Scholz twierdził, że niemiecka gospodarka ma się dobrze. Szczególnie wyraźnie pokazał swój dystans do rzeczywistości w wywiadzie dla CNN z okazji wizyty w Waszyngtonie, podczas którego uzyskał instrukcje z Białego Domu dotyczące kampanii medialnej o „ukraińskiej grupie”, aby uzyskać od Hersha śledztwo w sprawie wybuchu Nord Stream. Der Spiegel cytuje z wywiadu:

„Rok temu nikt tak naprawdę nie spodziewał się, że z łatwością przetrwamy sytuację, w której nie ma już dostaw gazu z Rosji do Niemiec i wielu części Europy” – powiedział Scholz. Niemcy zwiększyły jednak import skroplonego gazu ziemnego (LNG) z zachodnich części Europy, zbudowały nowe terminale w północnych Niemczech i wydłużyły czas pracy elektrowni jądrowych. „I tak to zrobiliśmy – i nic z tego, czego niektórzy się spodziewali, nie wydarzyło się. W Niemczech nie ma kryzysu gospodarczego, nie ma niedoboru gazu ani niczego w tym rodzaju”.

Teraz jest jasne, że wszystko to było nonsensem, ponieważ Niemcy oficjalnie pogrążyły się w recesji. Scholz został niedawno zapytany przez dziennikarza, jak jego – nie tak stare – wypowiedzi można pogodzić z dzisiejszą rzeczywistością recesji, która nastąpiła. Scholz nie wiedział, co powiedzieć, a zamiast tego odpowiedział:

„Dziękuję bardzo za miłe pytanie. Perspektywy gospodarcze dla Niemiec są bardzo dobre”.

Jak Scholz to wymyślił? Pozostaje to jego tajemnicą w świetle bieżących doniesień o kształtowaniu się płac realnych i inflacji.

Der Spiegel szerzy hasła wytrwałości

Pod koniec kwietnia szczegółowo informowałem o spadających płacach realnych w Niemczech. Obecnie realne dochody w Niemczech spadają szybciej niż kiedykolwiek wcześniej w historii Republiki Federalnej Niemiec z powodu wysokiej inflacji i niewielkich podwyżek płac.

Były magazyn informacyjny „Spiegel”, który zwykle unika negatywnych doniesień i zawsze podziela optymizm nierealistycznego rządu niemieckiego, również musi przyznać, że te problemy istnieją. 30 maja „Der Spiegel” poinformował o spadających płacach realnych, ale jednocześnie ponownie rozsiał optymizm, cytując ekspertów w następujący sposób:

„Najprawdopodobniej jednak sytuacja będzie znacznie lepsza w 2024 roku”. Wtedy płace prawdopodobnie ponownie gwałtownie wzrosną, podczas gdy inflacja prawdopodobnie ponownie spadnie blisko celu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) wynoszącego dwa procent. „W nadchodzącym roku należy się zatem spodziewać zauważalnego wzrostu płac realnych, co powinno zrekompensować część strat z ostatnich lat” – powiedział Dullien.

Problem w tym, że to nieprawda. I redakcja Spiegla o tym wie, bo tego samego dnia – nawet dwie godziny przed cytowanym artykułem, Der Spiegel opublikował artykuł z tytułem „Ankieta – Eksperci finansowi spodziewają się wysokiej inflacji w strefie euro w długim okresie”, w którym dowiadujemy się o oczekiwanej inflacji:

„Inflacja w strefie euro prawdopodobnie utrzyma się na wysokim poziomie przez wiele lat. Choć eksperci finansowi spodziewają się spadku w nadchodzących latach, wzrost płac w szczególności utrzymałby presję na inflację w strefie euro. Jest jednak mało prawdopodobne, aby inflacja powróciła do celu Europejskiego Banku Centralnego (EBC) wynoszącego około dwóch procent najwcześniej do 2025 r., wynika z danych 181 ekspertów w ankiecie opublikowanej we wtorek przez instytut badań ekonomicznych ZEW. (…) W majowej ankiecie eksperci rynku finansowego spodziewają się średniej dewaluacji waluty na poziomie 2023,2024 proc., 2025,5 proc. i 8,3 proc. w latach 5, 2 i 5.

Sprawdzone narzędzie propagandowe

Oczywiście Der Spiegel nie chce powiedzieć swoim czytelnikom, że zubożenie w Niemczech trwa. Dlatego w artykule o ewolucji płac realnych pozwala najbardziej optymistycznym ekspertom zabrać głos, podczas gdy w artykule o inflacji przytacza realistyczne prognozy.

Ten środek zachodniej propagandy jest tak rozpowszechniony, że istnieje nawet termin techniczny na to, nazywa się to „dekontekstualizacją”. Oznacza to, że wiadomości, które faktycznie należą do siebie, nie są umieszczane w kontekście, ale wspominane w różnych artykułach, tak że czytelnik nie może zrozumieć całego obrazu, jeśli nie przeczyta wszystkich artykułów – a także poświęca czas na aktywne myślenie o tych informacjach rozproszonych w różnych artykułach i samodzielne umieszczanie ich w kontekście.

Niestety jednak bardzo niewielu czytelników to robi, ponieważ zwykle konsumują tylko artykuły, tj. przeglądają je krótko, zamiast uważnie je czytać i robić przerwy na analizę tego, co przeczytali.

Ale bez względu na to, jak się okaże, zła „rosyjska propaganda”, która dokładnie przewidziała ten rozwój w zeszłym roku, miała rację. Jednak zachodnie media nigdy by się do tego nie przyznały.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: