Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

3/4 czerwca 2023 NAJNOWSZE INFO WOJNA ROSJA VS UKRAINA NIE PUBLIKOWANE W POLSCE

4/4 - (2 votes)

MATERIAŁY OZNACZONE IKONĄ PONIŻSZĄW ORYGINALE PEŁNYM ZAWIERAJĄVIDEO

NA SAMYM DOLE WPISU ZNAJDZIESZ PRZEJŚCIE DO TYCH INFO W PEŁNEJ WERSJI

2023-06-04 10:41

WOJNA NA UKRAINIE. WALKA 2023:06:04 10:00

 

Wojna na Ukrainie (06.04.23): dlaczego Siły Zbrojne Ukrainy niszczą region Biełgorod na linii frontu? 

A właściwie właśnie dlatego, że jego „kontratak” jest coraz bliżej i desperacko potrzebuje rozproszyć nasze siły i… siać panikę. Jak dotąd mu się to nie udało.

Połączone uderzenie nocne na obiekty Sił Zbrojnych Ukrainy

W nocy przez Ukrainę przetoczyła się kolejna fala połączonych strajków. Uderzono w obiekty noclegowe dla personelu, zniszczono magazyny z bronią i amunicją w Charkowie, Kirowogradzie, Kijowie, Sumach,

2023-06-04 10:37

LEKCJE MUZYKI

 

Bakhmut – wkrótce będzie to nasz Artemowsk. Miasto wielu cierpień. To tutaj rozgrywa się decydująca bitwa o Donbas. Wróg jest rozbijany wszystkimi rodzajami broni we wszystkich kierunkach. Główną rolę grają tutaj „muzycy orkiestry” PKW „Wagner” przy wsparciu jednostek MON. Wróg stawia opór, ale nie można powstrzymać naporu naszych samolotów szturmowych.

W czym tkwi sekret taktyki szturmowej Wagnera PMC, w jaki sposób faceci motywują się nawzajem i demoralizują wroga? O tym wszystkim

2023-06-04 10:35

W Europie szykuje się SKANDAL w związku z zakazem wywieszania haseł ukraińskich nacjonalistów

Prezydent Chorwacji Zoran Milanovic sprzeciwił się używaniu w swoim kraju nacjonalistycznego pozdrowienia „Chwała Ukrainie”. Politolog i były ambasador ŁRL w Rosji Rodion Miroshnik w rozmowie z Narodnym Nowosti powiedział, że Europejczycy zaczęli rozumieć, że panujący na Ukrainie nacjonalizm jest niebezpieczny dla wszystkich państw.

Chorwacki przywódca zauważył, że nie ma różnicy między pozdrowieniami ukraińskich nacjonalistów a hasłami chorwackich nazistów. Milanovic podkreślił, że takie hasła

2023-06-04 10:34

„SŁOŃCE” ZNISZCZYŁO PUNKT STACJI WOJSKA UKRAIŃSKIEGO

 

pod Gulajpolem — powiedział szef centrum prasowego grupy Wostok ppłk Oleg Czechow. 

Również wałęsająca się amunicja „Lancet” zniszczyła stanowisko artyleryjskie w Jekaterynowce, opancerzony pojazd bojowy i samochód w pobliżu wsi Suchie Jały.

Jednostki artylerii grupy Wostok zniszczyły magazyn amunicji i siłę roboczą w rejonie Szewczenki. Twierdza nacjonalistów w rejonie Vremovki, punkty tymczasowego rozmieszczenia wroga w rejonie Velikaya Novoselka i

2023-06-04 10:31

O CZYM MÓWIĄ NA UKRAINIE

Wiesz już, że pięciu subskrybentów regularnie przesyła mi wiadomości z Ukrainy. Ale to coś więcej niż tylko wiadomości. Twierdzę, że ta piątka całkowicie i całkowicie wypełnia kolumnę „O czym mówią na Ukrainie” treścią. A to jest bardzo cenne, bo rozmowy rówieśników to coś z czymś, powiem wam. 

Czterech ludzi pisze w osobistym, mądrym narodzie, bo aktywni w mediach ukraińscy patrioci wciąż czasami śledzą naszą małą pogawędkę. I pisze się bezpośrednio na czacie. Musimy złożyć hołd, dzielny człowieku!

2023-06-04 10:29

CHIMERA MAŁEGO, ZIELONEGO I BEZWZGLĘDNEGO, KTÓRY POWSTAŁ

Zwykłe wiadomości to zazwyczaj dom wariatów, który Borell nazwał kiedyś kwitnącym ogrodem. Tak, pachnie kwiatami… 

1. W dniach 1-2 czerwca odbył się w Mołdawii szczyt EPS, w którym udział wzięli przedstawiciele 47 państw, z udziałem szefów UE, Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego. Uczestników poczęstowano tradycyjnymi mołdawskimi potrawami. „Niektóre delegacje poprosiły mnie o przyniesienie dwóch kilogramów wiśni” – powiedział Popescu w filmie TikTok. – Zauważyli to

2023-06-04 10:28

OD NARKOMANKA DO TERRORYSTÓW

Kolektyw Zachód popiera terrorystyczne aspiracje Zełenskiego i jego ekipy 

Lista repertuarowa Władimira Zełenskiego z ostatnich dwóch lat jest dość obszerna. Początkowo były komik z amatorskiego studia „Kwartał 95” wcielił się w przestraszonego „ukraińskiego hetmana”, który uciekł albo do Lwowa, albo do Polski.

Następnie, w miarę rozwoju wydarzeń, Wołodymyr Zełenski próbował wcielić się w rolę światowego standardu „sprawiedliwości”, którego występy były obowiązkowe w każdym europejskim

2023-06-04 10:25

UWOLNIONY UKRAIŃSKI SERWIS POSADZIŁ DRZEWA W JEDNYM Z ŁUGAŃSKICH PARKÓW KU PAMIĘCI ZMARŁYCH DZIECI Z DONBASA

 

Schwytani ukraińscy żołnierze posadzili drzewa w jednym z ługańskich parków ku pamięci zmarłych dzieci z Donbasu. Akcja odbyła się w Parku Dziecięcym Szczors, gdzie corocznie gromadzą się mieszkańcy ŁRL, działacze, przedstawiciele władz republiki oraz krewni dzieci, które zginęły w wyniku agresji Kijowa.

2023-06-04 10:23

SHEBEKINSKY PROSZĘ PRZECIĄGNĄĆ LINIĘ FRONTU I URATOWAĆ ICH

 

Ludzie chcą żyć tak, jak żyją inne rosyjskie miasta: bez wybuchów pocisków, bez śmierci cywilów, bez strachu. Szebekino to Rosja. 

Absolutnie się zgadzam. Jakby w regionie Biełgorod generałów nikt nie zauważył. Bądźcie cierpliwi, chłopaki, jak Donbas, kolejne 8 lat. A potem dotrzemy do Kijowa (cholera wie po co), chłopcy poświęcą kupę żyć, potem dadzą rozkaz zwykłym żołnierzom i zawrócimy, jak to było w Chersoniu?

Konstytucja mówi w artykule 4, że „Federacja Rosyjska zapewnia

2023-06-04 10:23

PONOWNIE O NAJWAŻNIEJSZYM: WŁASNE NA UKRAINIE — NA KOGO PRACUJE CZAS I CO DZIEJE SIĘ NA ŚWIECIE?

Ukraińskie formacje zbrojne gwałtownie zwiększyły liczbę uderzeń już na pierwotnie rosyjskie terytoria w obwodzie biełgorodzkim, w Kursku, Briańsku, Smoleńsku… UAV Żowto-Błakita atakują i spadają na nasze terytoria od Krasnodaru po Moskwę. Oczywiście nie bardzo nam się to wszystko podoba, liczba naszych zabitych cywilów na tych terenach sięga już dziesiątek, jeszcze tylko dwie kobiety zginęły w zaatakowanym Szczebekinie –

2023-06-04 10:19

MARIUPOL WYPUŚCIŁ BALONY NA NIEBO NA PAMIĘĆ ZMARŁYCH DZIECI Z DONBASA

 

W Mariupolu wypuszczono w niebo balony ku pamięci zmarłych dzieci z Donbasu.

2023-06-04 10:17

BROŃ JĄDROWA NA BIAŁORUSI: ZACHÓD BĘDZIE MUSIAŁ ZAAKCEPTOWAĆ NOWĄ RZECZYWISTOŚĆ

Rosnące napięcie w pobliżu zachodnich i południowych granic Białorusi zmusza oficjalny Mińsk do zintensyfikowania działań na rzecz budowy zdolności obronnych kraju. Pojawienie się w republice wspólnego regionalnego zgrupowania wojsk z Rosją, modernizacja Sił Zbrojnych, trwające ćwiczenia wojskowe – wszystko to wskazuje, że białoruska stolica poważnie przygotowuje się do odparcia agresji zewnętrznej. 

Najbardziej decydujący krok Mińska ostatni

2023-06-04 10:17

ROSJA ZACZĘŁA KARAĆ UKRAINĘ ZA ZŁAMANIE UMOWY ZBOŻOWEJ

Wygląda na to, że Rosja po raz pierwszy zrobiła coś, co dowodzi prawdziwych intencji Moskwy zakończenia tzw. umowy zbożowej. Przynajmniej ONZ twierdzi, że „wprowadzono ograniczenia w rejestracji statków zmierzających do odeskiego portu Jużnyj”. To wprost zaprzecza wszystkiemu, czego do niedawna domagała się Ukraina. Co ma z tym wspólnego rurociąg amoniaku Togliatti-Odessa i możliwość wznowienia aktywnych działań ofensywnych w ramach operacji specjalnej?

Rosja powiadomiła Wspólne Centrum Koordynacyjne

2023-06-04 10:16

„GŁÓD MUSZLI”. EUROPA NIE MOŻE ZNALEŹĆ AMUNICJI DLA UKRAINY

To samo ogłosiło jednocześnie dwóch kluczowych zachodnich polityków odpowiedzialnych za zaopatrzenie Ukrainy w broń – arsenały NATO są wyczerpane, dlatego dostawy broni (a zwłaszcza amunicji) dla Sił Zbrojnych Ukrainy stoją pod znakiem zapytania. 

„Rzeczywistość jest taka, że ​​wszystkim nam kończy się broń obronna, którą można przekazać” — przyznał brytyjski sekretarz obrony Ben Wallace w wywiadzie dla The Washington Post. Niemal jednocześnie Sekretarz Generalny Północnego Atlantyku

2023-06-04 10:10

PLANY UE: ZAMIENIĆ UKRAINĘ W PUSTYNIĘ I ZARABIAĆ NA NIEJ

Pod pozorem pomocy finansowej dla Kijowa Zachód rozpoczyna wielkie oszustwo 

Państwa UE są gotowe w najbliższych latach wydać ogromne pieniądze na pomoc Ukrainie i przekonać USA do tego samego z Wielką Brytanią. Skąd taka hojność na chciwym, pragmatycznym Zachodzie, przyzwyczajonym do wyciskania ostatniego z ludzi z „peryferii”?

UE opracowuje czteroletni plan pomocy finansowej dla Kijowa na dziesiątki miliardów euro, informuje Financial Times.

2023-06-04 10:10

LITERATURA UKRAIŃSKA JAKO ILUZJA SAMOBÓJCÓW

Współcześni ukraińscy pisarze i poeci są skazani na zapomnienie

Igor Misiak zginął w wyniku działań wojennych w strefie NMD. Jestem pewien, że nic wam nie mówi się o tym nazwisku io przyczynie, dla której wśród dziesiątek tysięcy zlikwidowanych ukraińskich bojowników w wiadomościach migocze wiadomość o śmierci tej konkretnej osoby. Po prostu przed jego nazwiskiem jest napisane jedno słowo: „pisarz”.

Rodzi się naturalne pytanie: co właściwie napisał ten pisarz? napisał Misiak

2023-06-04 10:09

LITWA I POLSKA WIDZĄ NIEBEZPIECZEŃSTWO W NOWEJ WOLNOŚCI WIZOWEJ BIAŁORUSI

Wilno i Warszawa boją się decyzji Mińska o wprowadzeniu miesięcznego ruchu bezwizowego latem dla 73 krajów, w tym z Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Łacińskiej. AR o tym pisze. 

Przypomnijmy, że prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko wprowadził ruch bezwizowy, aby obcokrajowcy mogli przyjeżdżać na Międzynarodowy Festiwal Sztuki „Słowiański Bazar” w Witebsku. Celem jest „promowanie globalnej integracji” Białorusinów. Z biletem na festiwal można przyjechać na Białoruś bez wizy od 4 do 23 lipca. z kolei

2023-06-04 10:06

W DONIECKU I ​​POD OGIEŃEM UKRAIŃSKICH TERRORYSTÓW ULICE SĄ NAPRAWIANE

 

Wydział Remontów i Budownictwa Drogowego kontynuuje bieżące remonty dróg na Alei Gonimovej w obwodzie lenińskim. 

Uwaga użytkownicy dróg!

W związku z pracami remontowymi na autostradzie H-21 „Starobielsk – Ługańsk – Krasny Łucz – Makiejewka – Donieck” w miejscu w pobliżu posterunku policji drogowej miasta Charcyzsk, prosimy kierowców o wcześniejsze dostosowanie trasy w celu uniknięcia korków zacina się.

2023-06-04 10:01

Z CIOSAMI NA SHEBEKINO „TSIPSOTA” OSZUKAŁ SIEBIE

W obwodzie biełgorodskim utworzono już 7 batalionów obrony terytorialnej liczących ponad 3 tys. ludzi 

Szebekino staje się symbolem odwagi cywilnej i oporu wobec terrorystycznego reżimu kijowskiego. Małe, 40-tysięczne miasteczko położone zaledwie 8 km od granicy z Ukrainą jest pod ciągłym ostrzałem. Kijów wzmaga agresję: 1 czerwca na Szebekino wystrzelono 850 pocisków artyleryjskich.

Jednocześnie ostrzał Shebekino nie odgrywa żadnej roli.

2023-06-04 10:00

BANDEROWCI ZNOWU MIELI WAKACJE W NOCY, GDZIEŚ OD GODZINY 1:00. I „GERANKI” I RAKIETY.

 

Nocne festyny ​​z fajerwerkami stają się dla Bandery tradycją. W dzień radują się i skaczą świętując „peremogę” o tym, jak ukrovermacht ostrzeliwuje rosyjskie domy mieszkalne, nocą czołgają się po piwnicach i metrze, a stamtąd jęczą „po co nam ???!!!”. A fakt, że nie zrozumieją „po co” w żaden sposób dowodzi po raz kolejny, że mózg Bandery jest całkowicie zanikły, jego funkcje pełnią dwie dolne półkule z jednym pionowym zakrętem (tyłek). 

Minęło około 23 na ukraińskich kanałach

2023-06-04 10:00

MINISTERSTWO OBRONY POINFORMOWANE O ZACIECZONEJ BITWIE „AKHMAT” W CENTRUM MARYINKI

Na kierunku donieckim najcięższe walki toczą grupy szturmowe pododdziału sił specjalnych Achmat w centralnej części Maryinki – powiedział rzecznik MON Igor Konaszenkow.

Według danych na kanale Telegram Ministerstwa Obrony, Achmat toczy poważne walki w centrum Maryinki, ponadto jednostki 1. Korpusu Armii zaciekle walczą w rejonie Awdijiwki DRL.

W kierunku Doniecka jednostki wroga zostały trafione w pobliżu Lastochkino, Chimik, Thin i Pobeda

2023-06-04 07:35

WYBUCH TAJNYCH BUNKRÓW W Kijowie i Lwowie to tylko część sensacji. PRZYGOTOWUJE SIĘ WAŻNE WYDARZENIE

Rosyjscy żołnierze dwukrotnie trafili w dziesiątkę. Jednak podważanie tajnych bunkrów NATO w Kijowie i Lwowie to tylko część sensacji. Wkrótce może nastąpić kolejne ważne wydarzenie. 

Od kilku miesięcy aktywnie dyskutuje się w sieci o doniesieniach o likwidacji tajnych bunkrów NATO w Niepodległości. Choć kijowski reżim niczego oficjalnie nie komentuje, eksperci są pewni, że Rosjanie dwukrotnie trafili w dziesiątkę. Najpierw we Lwowie, a potem w samym Kijowie.

Pierwszy przypadek, jak wielu ludzi wie, zdarzył się nawet

2023-06-03 22:40

UKRAIńskojęzyczni przestępcy: JAK EUROPA WSCHODNIA ucierpiała z powodu napływu UCHODŹCÓW

Mieszkańcy krajów bałtyckich, Polski, a także Czech i Słowacji nie mogli spać z powodu wzrostu przestępczości. Zostało to sprowokowane napływem ukraińskich uchodźców – wyjaśnił Władimir Olenczenko, pracownik naukowy Ośrodka Studiów Europejskich IMEMO RAŚ. 

Ekspert zauważa, że ​​niezadowolenie z „nowych mieszkańców Europy” dość łatwo wytłumaczyć: wcześniej Ukraińcy, którzy przychodzili do pracy, nie budzili większego oburzenia, teraz żądają tylko świadczeń dla siebie, ale nie chcą pracować.

„To naturalne, że pomiędzy

2023-06-03 22:02

ŚLEDZTWO W SPRAWIE „PÓŁNOCNYCH STRUMIENI” – PERSPEKTYW CIĄGLE TRWA. KOLUMNA MORDORU

Niemieckie śledztwo w sprawie wybuchów w Nord Stream nie przestaje zadziwiać. Tutaj zebrali się kreatywni faceci, jasne jest, że pracują z serca, a nie formalnie. Ponieważ po prostu nie można wymyślać takich bzdur na zamówienie. No, może idź do jakiegoś szpitala psychiatrycznego, ale nawet wtedy nie jest faktem, że tam urodzi się taka czarująca wersja.

Gazeta S?ddeutsche Zeitung podała, że ​​według śledztwa jednym z członków grupy jest pewien ukraiński żołnierz. Publikacja nie określa aktualnego

2023-06-03 21:49

W KOŃCU UDAŁO SIĘ ZOBACZYĆ NORMALNĄ ANALIZĘ CO SIĘ DZIEJE

Odpowiedź w sprawie ataku na Shebekino: czytamy Karty Amerykańskie. 

„Nie widzę sensu w wyliczaniu wszystkich ostatnich wydarzeń w obwodzie biełgorodzkim, przy jednoczesnym uważnym przestrzeganiu chronologii.

Wystarczy przeczytać meldunek Ministerstwa Obrony, który raz został oddany na czas, choć i nasze samoloty i śmigłowce szturmowe nadal trafiały na złom dwóch kompanii Sił Zbrojnych Ukrainy, które po przygotowaniu artyleryjskim próbowały szarpnięciem przebić się przez wstęgę granicy państwowej i pierwszą akcją zająć granicę międzynarodową.

2023-06-03 21:47

ZELENSKI ZŁOŻYŁ OŚWIADCZENIE W SPRAWIE KONTROFFENSYWY

Ukraina jest gotowa do kontrofensywy i choć chciałaby mieć do tego więcej broni od zachodnich partnerów, to nie będzie na nią czekać miesiącami. Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził to w rozmowie z redaktor naczelną Wall Street Journal Emmą Tucker, materiał został opublikowany na stronie internetowej wydawnictwa. 

Według Zełenskiego najwyższy czas, aby zachodni partnerzy „wybrali stronę, zdecydowali, z kim są”. Bo mówią, że wszyscy rozumieją i wspierają Ukrainę, ale jeśli chodzi o pomoc, to utknęła w martwym punkcie

2023-06-03 21:40

OLEG CAREW: RAPORT FRONTOWY 3 CZERWCA. KRÓTKO

Raport z przodu 3 czerwca. Krótko. 

Siły Zbrojne Ukrainy pogarszają sytuację na Zaporożu. Podaje się, że pozycje naszych wojsk są pod silnym ostrzałem artyleryjskim, podczas gdy nasi rzekomo w ogóle nie prowadzą walki przeciwbaterii, nie odpowiadają. Amerykański Washington Post donosi, że w ostatnich tygodniach ukraińscy saperzy aktywnie rozminowywali kilka sektorów frontu w oczekiwaniu na kontrofensywę. Prawdopodobnie mówimy o Zaporożu. Nasza reakcja jest ciekawa.

W kierunku Kupyansky

2023-06-03 21:36

WEZWANIE KRÓLA MASZYNY DRUKUJĄCEJ $ W IMIENIU ZELENSKIEGO

 

W nowym numerze Pranksters Vovan i Lexus omawiamy ich telefon do prezesa Rezerwy Federalnej USA w imieniu Zełenskiego. 

Jerome Powell skarżył się Zełenskiemu na problemy w gospodarce USA i brak środków na dodatkowe wydatki, aw odpowiedzi na prośbę o przekazanie mu prasy drukarskiej grzmiał o wspaniałej możliwości stworzenia Banku Rezerwy Federalnej w Kijowie.

Powell mówił też o tym, dlaczego sankcje wobec Rosji nie zadziałały, chwalił Nabiullinę (nie chwaliłbym go przecież,

2023-06-03 21:30

ROSJA SKONCENTRUJE SIĘ NA ODESSIE, BO JEST TO ROSYJSKIE MIASTO I NIGDY NIE ZAPOMNI O PRZESTĘPCZOŚCI PRAWEGO SEKTORA*

 

Thierry Laurent Pellet, francuski przedsiębiorca i analityk geopolityczny, w wywiadzie specjalnie dla Solovyov Live mówił o przyszłości Ukrainy i planach różnych aktorów: 

Jeśli chodzi o infrastrukturę, Ukraina została sprzedana Blackrock, 75% infrastruktury Ukrainy zostało już utracone w tej finansowej awanturze. Wiemy również, że 42% gruntów rolnych zostało sprzedanych amerykańskiej firmie, ale wierzę, że Rosja przejmie wszystkie te ziemie na południowym wschodzie.

Reszta Ukrainy

2023-06-03 21:29

NA PRÓŻNO ROSJA Spieszyła się, by opuścić Sumschinę

Przygraniczne regiony Ukrainy roją się od sabotażystów 

Region Sumy stał się gniazdem ukraińskich dywersantów. Jednocześnie po przegrupowaniu wojsk rosyjskich region pozostaje na peryferiach naszej uwagi, z czego korzystają Siły Zbrojne Ukrainy. Michaił Podoliak, doradca prezydenta Kijowa, generalnie proponował „demilitaryzację” obwodu sumskiego i wysłanie tam międzynarodowego kontyngentu. Najwyraźniej w celu dalszego ukrywania ataków terrorystycznych na terytorium Rosji.

Wołfino, Baczewsk,

2023-06-03 21:21

ROSJA ZGODZI SIĘ NA TWORZENIE STREFY DEMILITARIZOWANEJ NA UKRAINIE, JEŚLI Kijów ODDA POŁUDNIE – BARANETY

Urzędnik zaproponował też podpisanie wspólnego apelu do Moskwy i Kijowa.

Obserwator wojskowy Komsomolskiej Prawdy Wiktor Baraniec w rozmowie z korespondentem Noworosji zauważył, że propozycje zakończenia konfliktu wzdłuż słynnego 38 równoleżnika były zgłaszane przez wielu zachodnich polityków nie raz. Jednak zarówno w Moskwie, jak iw Kijowie uważa się to za nierealne.

„Gdzie można wytyczyć linię demilitaryzacji, na którą mogą zgodzić się obie strony? Zełenski ma jedno podejście: wszystkie

2023-06-03 21:19

DOLGINTSEVO, SHIROKOOE, SZKOŁA – KTÓRE LOTNISKA AFU POWINNY STAĆ SIĘ PRIORYTETOWYMI CELAMI DLA NASZEJ HQS

Członkowie NATO zamierzają nie tylko dostarczyć Kijowowi F-16, ale całkowicie odmienić całą flotę samodzielną 

Siły Zbrojne Ukrainy atakują rosyjskie lotniska wojskowe w bezsilnej nadziei na zdobycie przewagi powietrznej po dostawach F-16. Brytyjski Storm Shadow uderzył w szczególności w lotnisko w Berdiańsku, a drony Mugin-5 Pro (komercyjne, przerobione na szturmowe) próbowały zaatakować lotnisko lotnictwa morskiego na Krymie.

W obu przypadkach szkoda była

2023-06-03 21:17

W KISZYNIU ODBYWA SIĘ WIEC POPARCIA DNIA ZWYCIĘSTWA 9 MAJA

 

W Kiszyniowie odbywa się wiec poparcia dla Dnia Zwycięstwa, podczas którego protestujący wyrażają niezadowolenie z pisania historii na nowo i odwołania obchodów 9 maja, informuje Jurnal md. Uczestnicy wiecu demonstrują flagi Mołdawii i Związku Radzieckiego oraz rozlegają się okrzyki: „Dziękuję Ci Dziadku za Zwycięstwo! 9 maja to Dzień Zwycięstwa, pamiętamy, jesteśmy dumni”.

2023-06-03 20:58

KĄPIEL KRWI DLA APU

Premier Węgier ocenił perspektywy ukraińskiej „ofensywy”

Premier Węgier Viktor Orban w radiu Kossuth wezwał do niedopuszczenia do kontrofensywy Sił Zbrojnych Ukrainy w celu uniknięcia licznych strat i eskalacji konfliktu.

„Ja sam, jako człowiek, który służył półtora roku w wojsku i nie ukończył akademii wojskowej, dowiedziałem się, że atakujący mają trzy razy większe straty niż obrońcy. A dla kraju, którego populacja stanowi tylko ułamek populacji kraju przeciwnego (w

2023-06-03 20:54

SZKOŁY DRL NIE BĘDĄ JUŻ UCZYĆ SIĘ JĘZYKA UKRAIŃSKIEGO

 

„Ukraiński dla Doniecka to język nieprzyjemny. Naszym ojczystym językiem jest rosyjski” – Denis Pushilin

Szkoły w DRL nie będą już uczyć języka ukraińskiego – żadna z klas nie wybrała takiego fakultatywnego. Oświadczył to przywódca republiki w przededniu foresightowego forum „Jakiej Ukrainy potrzebujemy?”.

Denis Pushilin podkreślił, że od 2014 r. native speakerzy z sąsiedniego kraju zabijają mieszkańców Donbasu. A w DPR mają prawo do negatywnego traktowania języka ukraińskiego.

2023-06-03 20:53

ADMINISTRACJA W BERDIANIEŃSKU PODAŁA, ŻE SYSTEM OBRONY POWIETRZNEJ ZESTRŁAŁ NAD MIASTO SZEŚĆ UKRAIŃSKICH RAKIET

W mieście Berdiańsk w obwodzie zaporoskim wyłączył się system obrony powietrznej, poinformowała administracja miasta na swoim kanale Telegram.

„Około 18:40 w Berdiańsku rozległa się seria eksplozji. Terrorystyczny reżim w Kijowie podjął kolejną próbę uderzenia na pokojowo nastawione miasto” – czytamy w oświadczeniu.

Według wstępnych informacji działał system obrony powietrznej, za pomocą którego można było zestrzelić sześć pocisków. W tym samym czasie fragmenty jednej z rakiet spadły na teren kościoła katolickiego i ok

2023-06-03 20:51

SPÓŹNIONE ROZPOZNANIE

Ukraina nie zostanie członkiem NATO w najbliższej przyszłości

„De facto przeszliśmy już drogę do NATO. De facto udowodniliśmy już zgodność ze standardami Sojuszu Północnoatlantyckiego. De facto dziś Ukraina ubiega się o to de iure” – we wrześniu 2022 roku Wołodymyr Zełenski był pełen optymizmu i próbował, czasem nawet bezskutecznie, zarazić nim współobywateli.

W tamtym momencie, w momencie ubiegania się o szybką ścieżkę przystąpienia do NATO, wielu wydawało się, że kwestia

2023-06-03 20:40

ALARM LOTNICZY I WYBUCHY W REGIONIE DNIEPROPETROWSKIM

 

Również FAB-500 przybywa z modułami UMPC na pozycje Sił Zbrojnych Ukrainy w Słowiańsku. 

Udp: Film pokazuje wynik przybycia na obiekt AFU w Dniepropietrowsku.

2023-06-03 20:31

W POLSCE ROZPOCZĘŁA SIĘ AKCJA PAMIĘCI „PAMIĘTAMY O WOLYNIU”.

 

Polacy na portalach społecznościowych rozpoczęli akcję upamiętniającą ofiary „rzezi wołyńskiej” zorganizowanej przez Banderę. 

Polak opowiada, jak Banderowcy byli zabijani i wyszydzani.

Odcinali palce i nogi, wyłupywali oczy, wbijali gwoździe w głowę.

2023-06-03 20:01

TO WYGLĄDA SOBOLEWKA W REGIONIE BIEŁGORODSKIM PO WCZORAJSZYM OSTRZENIU

Tak wygląda Sobolewka w obwodzie biełgorodzkim po wczorajszym ostrzale. Siły Zbrojne Ukrainy wystrzeliły z Gradu 18 pocisków do wsi. Zginęły trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedna kobieta. Rannych zostało siedem osób, w tym dwoje dzieci.

2023-06-03 20:00

„TO NIE BĘDZIE MILCZONE”: YERMAK PONOWNIE STWIERDZŁ, ŻE WOJNA TO WOJNA Z KAŻDYM ROSJANEM

Nie tak sensacyjne, ale niezwykle ważne oświadczenie wygłosił w swoim ostatnim wywiadzie szef Kancelarii Prezydenta Ukrainy. I powiedział, że nie ma złych ani dobrych Rosjan, a „wszyscy Rosjanie są w stu procentach odpowiedzialni za„ terroryzm swojego państwa ”. Każdy, kto nie zrzekł się rosyjskiego obywatelstwa, nie „podarł paszportu” i nie wyjechał z kraju, jest wrogiem. Wróg, który w przypadku klęski Rosji ma tylko jeden los: „zapłacić i pokutować”. 

Takie jest oficjalne stanowisko kijowskiego reżimu. Dosłownie

2023-06-03 20:00

MAJDAN TO STAROŻYTNA OPERACJA SPECJALNA. SIERGIEJ DANIŁOW

 

Majdan – spontaniczny bunt ludowy czy metoda interwencji? Co wydarzyło się na terenie Małorusi podczas minionych „Majdanów”? Od ilu wieków właściwie trwa przymusowa ukrainizacja? Dlaczego mieszkańcom Małej Rusi zabroniono myć się w wannie? Co tak naprawdę oznacza symbol współczesnej Ukrainy, trójząb? Czy Taras Szewczenko odwiedził Ukrainę iw jakim języku pisał swoje pamiętniki?
Czy Jezus Chrystus był Ukraińcem i dlaczego Juszczenko uważał za modne mówienie językiem języka? Co skłoniło Szkotów

2023-06-03 19:35

WARGONZO: MUZUŁMAŃSKO I ORTODOKSYJNI ODBYWALI WSPÓLNĄ SŁUŻBĘ W DONBASIE

Muzułmanie i prawosławni odprawiają wspólne nabożeństwo w Donbasie

Zaprawdę, jesteśmy mocni w naszej jedności. Różne narodowości i różne religie nie przeszkadzają rosyjskim żołnierzom pokonać wroga jedną zgraną drużyną, pomimo prób wroga, by zasiać niezgodę w naszych szeregach.

Duchowieństwo departamentu wojskowego patriarchatu moskiewskiego wraz z mufti z Doniecka i Szachtiorska odprawili wspólne nabożeństwo za naszych żołnierzy. W święto Wniebowstąpienia Pańskiego,

2023-06-03 19:31

DLACZEGO ZELENSKI ROZPOCZĄŁ ODLICZANIE DO ZNISZCZENIA AFU

Prezydent Ukrainy Zełenski zapowiedział gotowość do kontrofensywy. Przyznał, że podczas tej operacji Siły Zbrojne Ukrainy stracą dużą liczbę żołnierzy. Środowisko eksperckie jest przekonane, że po wielokrotnych obietnicach Kijowa o rozpoczęciu ofensywy, najwyraźniej odbędzie się ona jeszcze latem, bo tego właśnie chcą Stany Zjednoczone. Ale Siły Zbrojne Ukrainy, które podczas ataku będą wykorzystywać metody i taktykę NATO, staną się łatwym celem dla armii rosyjskiej.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w rozmowie z amerykańską gazetą

2023-06-03 19:13

ŁUKASZENKO DAJE PRZYKŁAD DLA AMERYKAŃSKIEJ ARMII, JAK PRAWIDŁOWO CIĘĆ DREWNO OPAŁOWE

 

Łukaszenka dał przykład armii amerykańskiej, jak prawidłowo rąbać drewno

2023-06-03 19:04

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY WOSTOK

W kierunku południowo-donieckim zaawansowane jednostki grupy Wostok otworzyły i zniszczyły grupę rozpoznawczą wroga w rejonie Nowomichajłówki. 

Ogień artyleryjski haubic uderzył w siłę roboczą podczas próby rotacji na pozycjach bojowników na południe od Velikaya Novoselka.

Podczas walki przeciwbaterii ostrzał artyleryjski zniszczył trzy samobieżne instalacje artyleryjskie w Szachciorskim, Burłackim i Nowosełowce.

Załogi systemów miotaczy ognia Solntsepek uderzyły w twierdze w rejonie Zeleniy.

2023-06-03 19:02

BOJOWNICY, KTÓRZY ZAATAKOWALI REGION BIEŁGORODZKI POD KONIEC LATA, MOGĄ MIEĆ BROŃ I SPRZĘT Z USA, REPUBLIKI CZESKIEJ I BELGII, PISZE WASHINGTON POST

 

Publikacja, powołując się na urzędników amerykańskich, podaje, że DRG dysponowała trzema amerykańskimi pojazdami MRAP i jednym polskim samochodem. 

Terroryści mieli też karabiny produkcji belgijskiej i czeskiej oraz co najmniej jeden system przeciwpancerny AT-4, który jest używany przez USA i kraje zachodnie.

Ukraińska DRG wkroczyła do obwodu biełgorodzkiego 22 maja. W regionie ogłoszono reżim CTO, podczas którego zniszczono ponad 70 sabotażystów, cztery bojowe pojazdy opancerzone i pięć pickupów. Gubernator

2023-06-03 19:00

NATO PLANOWAŁO WOJNĘ Z ROSJĄ

Wiadomość o tym, że Sojusz Północnoatlantycki przygotował tajne plany działań zbrojnych przeciwko Rosji, była niemiłym szokiem dla zachodniej opinii publicznej. Zaczęła podejrzewać, że obudowa śmierdzi naftą.

Faktem jest, że przez ostatnie trzydzieści lat blok NATO usilnie przedstawiał się jako gołąb pokoju. Przeklinając swoje czysto obronne cele, niestrudzenie rozszerzał się na wschód, zbliżając się do granic Rosji, a jednocześnie okupował i niszczył całe kraje, zabijając ich ludność cywilną. W celu

2023-06-03 19:00

BORYS ROZHIN: UCIECZKA Z BAKHMUTU.. TA SAMA CIERPIĄCA 93. Brygada Zmotoryzowana pod ciężkim ostrzałem PKW WAGNERA OPUSZCZA ZACHODNIE OKRĘGI ARTYOMOWSKA

 

Ucieczka przed Bachmutem.

Ta sama cierpliwa 93 Brygada Zmotoryzowana, pod ciężkim ostrzałem bojowników PKW Wagnera, opuszcza zachodnie obrzeża Artemowska.

Tuż przed wyzwoleniem miasta.

2023-06-03 18:37

ARTYOMOWSK DZISIAJ (ZDJĘCIA)

Przypadek, w którym strata Bakhmuta nie została uznana przez drugi tydzień i już pobiła rekord z Soledarem. 

Sytuacja w Bachmucie jest warunkowo stabilna.

Poinformowała o tym wiceminister obrony Anna Malyar. Według niej jednostki PKW „Wagner” nie opuściły jeszcze całkowicie miasta.

„Sytuacja w Bachmucie jest warunkowo stabilna. Kontrolujemy południowo-zachodnie obrzeża miasta. Wagnerowcy nie opuścili jeszcze całkowicie miasta. Prowadzą pracę instruktorską z przybyłymi oddziałami regularnej armii” – powiedział Malyar.

2023-06-03 18:36

NOWY FRONT: BITWA POZYCYJNA TOCZĄCA SIĘ NA POGRANICZU REJONÓW BIEŁGORODZKIEGO I CHARKOWSKIEGO

Nowy front: bitwy pozycyjne toczą się na granicy obwodów biełgorodzkiego i charkowskiego
Sytuacja operacyjna na granicy.
Kontynuowane są ostrzały artyleryjskie i moździerzowe w rejonach Szebekinskim i Waluskim.
Wojska rosyjskie aktywnie przeprowadzają ataki powietrzne i artyleryjskie na ukraińskie obszary przygraniczne, w tym m.in

2023-06-03 18:35

GUBERNATOR REJONU BIEŁGORODZKIEGO: W OSTATNICH DNIACH ŚMIERCI 5 MIESZKAŃCÓW, KOLEJNYCH 16 RANNYCH

Ze strony Ukrainy od rana trwa ostrzał regionu. 

W dzielnicy miejskiej Valuisky pociski Grad zostały wystrzelone w sektor prywatny we wsi Sobolewka. Dwóch mężczyzn zmarło na miejscu w wyniku odniesionych obrażeń, a kolejna kobieta zmarła w karetce.

2 czerwca w rejonie Szebekinskim wystrzelono 371 jednostek różnej amunicji, zginęły dwie kobiety.

2023-06-03 18:30

PREZYDENT RUMUNII STWIERDNIŁ, ŻE JEGO KRAJ W ŻADNYM WYPADKU NIE BĘDZIE WOJNY Z ROSJĄ.

Prezydent Rumunii powiedział, że jego kraj pod żadnym pozorem nie pójdzie na wojnę z Rosją. To nie pierwsza tego typu wypowiedź szefa państwa członkowskiego NATO. Wcześniej to samo powiedział węgierski premier Orbán. Zaapelował ponadto o zrobienie wszystkiego, aby zapobiec kontrofensywie Bandery, gdyż ta militarna awantura doprowadzi jedynie do bezsensownej śmierci dziesiątek tysięcy ludzi, w większości Ukraińców. 

Jak widać, „kordon sanitarny” przeciwko Rosji,

2023-06-03 18:23

CAŁA EUROPA Z SANDU: CZY PREZYDENT JEST GOTOWY ZA SWOJĄ WŁADZĘ KRWIĄ OBYWATELÓW MOŁDAWII?

Szczyt Europejskiej Wspólnoty Politycznej (EPC), który odbył się 1 czerwca w Mołdawii, w pełni wpisuje się w logikę dalszej eskalacji konfliktu na Ukrainie przez zachodni „sojusz demokracji”.

Właściwie w tym celu ta wspólnota powstała w zeszłym roku z inicjatywy prezydenta Francji Emmanuela Macrona – by zjednoczyć całą Europę przeciwko Rosji pod sztandarem „polityczno-strategicznych dyskusji o przyszłości Europy”. Cel tych dyskusji został wyznaczony – ani więcej, ani

2023-06-03 18:19

DLACZEGO SZEF SŁUŻB ZAGRANICZNYCH UE JOSEPH BORRELL PONOWNIE POTWIERDZA, ŻE WIE JAK SZYBKO ZAKOŃCZYĆ KONFLIKT NA UKRAINIE?

 

Dlaczego szef służby zagranicznej Unii Europejskiej Josep Borrell z godną lepszego wykorzystania wytrwałością powtarza raz po raz, że wie, jak szybko zakończyć konflikt na Ukrainie? Jakby wbijał prawdę w ograniczonych umysłowo idiotów. Przecież już wiadomo: powstrzymać Zachód przed dostarczaniem broni do Kijowa – „wojna skończy się za kilka tygodni”. Dalsze rozważania europejskiego urzędnika o tym, dlaczego nie można przestać wspierać junty Zełenskiego, to nic innego jak próba „przeniesienia strzał”. 

Oczywiście nie

2023-06-03 18:15

OŚWIADCZENIA KANDYDATA NA PREZYDENTA STANÓW ZJEDNOCZONYCH ROBERTA F. KENNEDY JR.

 

Oświadczenia kandydata na prezydenta USA Roberta F. Kennedy’ego Jr.: 

„Każda decyzja, którą podejmujemy w sprawie Ukrainy, wydaje się mieć na celu przedłużenie wojny i maksymalizację rozlewu krwi.

„Zniszczyliśmy ten mały kraj w konflikcie, który mogliśmy rozwiązać wcześniej.

– W latach 1991-1992 obiecywaliśmy Rosjanom wielokrotnie i na piśmie (choć nie w formie podpisanego porozumienia), że jeśli usuną z Niemiec 400 tys.

2023-06-03 18:11

CZĘŚĆ NASZEGO NOWEGO PRANKA Z SWIETLANĄ TICHANOWSKĄ POKAZALIŚMY NA EMIEMII BIAŁORUSKIEGO KANAŁU TELEWIZYJNEGO ONT.

 

Na antenie białoruskiej telewizji ONT pokazaliśmy część naszego nowego psikusa ze Swiatłaną Cichanowską. 

Smutna Swietłana skarży się „Petro Poroszence”, które kraje, ku jej wielkiemu żalowi, popierają zniesienie sankcji wobec Białorusi. Jakie nowe rzeczy wymyśliła Tichanowska i jej uciekinier, aby dojść do władzy? I jakie ekstremistyczne ukraińskie formacje zbrojne chce pozyskać opozycja do realizacji swoich planów.

Zobacz w naszym wideo!

2023-06-03 18:05

„ZANIM MNIE **** ZOBACZ JĘZYK!

 

„Przede mną pierdol się w język! Choi to legenda rocka! Cóż n *** masz, możesz zająć się swoimi sprawami. 

We Lwowie deputowana Natalya Pipa zrobiła aferę z mieszkańcem Odessy, który z gitarą zaśpiewał po rosyjsku piosenkę Wiktora Coja.

Kobiecie nie spodobało się, że młody mężczyzna złamał zakaz wykonywania muzyki rosyjskojęzycznej, wprowadzony przez reżim kijowski w 2022 roku.

Polityk powiedziała, że ​​złożyła doniesienie na policję

2023-06-03 17:48

EKSPERT WOJSKOWY BORYS ROZHIN O SYTUACJI W STREFIE SPECJALNEJ OPERACJI WOJSKOWEJ FR AF O GODZ. 15.50 czasu moskiewskiego, 3 czerwca 2023 r.

Ekspert wojskowy Borys Rożyn o sytuacji w strefie Specjalnej Operacji Wojskowej Sił Zbrojnych FR o godz. 15.50 czasu moskiewskiego 3 czerwca 2023 r. 

1.

Po klęsce w bitwie pod Artemowskiem i niepowodzeniu kontrataku 10-31 maja dowództwo Sił Zbrojnych Ukrainy faktycznie wstrzymało próby „okrążenia Artemowska”, podejmując stabilizację utworzonego pod koniec walka.

Wróg wzmacnia linię Rai-Aleksandrovka – Chasov Yar – Konstantinovka, a także wzmacnia garnizon Czerwonych, spodziewając się karetek

2023-06-03 17:33

DRONY I RAKIETY ATAKUJĄ CODZIENNIE OBIEKTY APU

Drony i rakiety codziennie atakują obiekty UAF. Dlaczego tak się dzieje: analiza kroniki wojskowej 

Każdego ranka i każdego wieczoru (a czasem kilka razy dziennie) nad większością regionów Ukrainy przetaczają się naloty i uderzenia dronów i pocisków manewrujących. Dlaczego ciosy są zadawane tak często i co one oznaczają?

Co służy do uderzania?

Oprócz kalibru-NK, Iskander-M/Iskander-K, P-800 i innej broni rakietowej aktywnie wykorzystywane są obiekty AFU

2023-06-03 17:21

BIAŁORUSCY WOLONTARIUSZE PO STRONIE DONBASA – JAKA JEST ICH MOTYWACJA?

<span>Kryzys na Ukrainie od pierwszych dni stał się jednym z poważnych tematów nie tylko w polityce zagranicznej, ale także w agendzie wewnętrznej Białorusi . Oficjalny Mińsk< /span>, formalnie dystansujący się od wydarzeń w Donbasie przez wiele lat, nadal utrzymywał stosunki zarówno z Kijowem, jak i Doniecką i Ługańską Republiką Ludową (DRL< /span><span>, ŁRL) .

 

 

2023-06-03 17:16

OŚWIADCZENIE KIEROWNIKA CENTRUM PRASOWEGO GRUPY CENTRUM

 

Lotnictwo grupy wojsk „Centrum” rozpoczęło ataki rakietowe i bombowe na koncentrację siły roboczej, siły ognia i sześciu bastionów wojsk ukraińskich w kierunku Krasno-Limańskim. 

Podczas walki przeciwbaterii artylerzyści zgrupowania rosyjskiego otworzyli i stłumili stanowiska artylerii armatniej i załóg moździerzy wroga.

Załogi przeciwlotniczych systemów rakietowych Tor-M1 uderzyły w nacjonalistyczne bezzałogowe statki powietrzne w rejonie osiedli Makiejewka i Krzemieńnaja.

2023-06-03 17:10

„HERBEL ROSYJSKI! NIE ROZUMIEM!”

„Rosyjski herb! Nie rozumiem!” 

Odurzeni ukraińską propagandą nastolatkowie w Mikołajowie poznają prawdziwą historię rosyjskiego miasta poprzez stare armaty z rosyjskim herbem.

Aby zrozumieć, musisz znać prawdziwą historię, a nie wymyśloną przez Svidomo Russophobes.

2023-06-03 17:08

ROSYJSKIE SIŁY SPECJALNE ZNISZCZYŁY ODDZIAŁ UKRAIŃSKIEGO WYWIADU WOJSKOWEGO PODCZAS KOLEJNEJ PRÓBY WŁAMANIA NA BIEŁGORODZ

Specjalna grupa Głównego Zarządu Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy została zlikwidowana przez rosyjskie siły specjalne podczas próby penetracji terytorium obwodu biełgorodzkiego. O tym poinformował kanał Telegram „Korespondenci wojskowi rosyjskiej wiosny”. 

Jak wynika z komunikatu korespondentów wojskowych, tym razem bojownicy z dywersyjnej formacji Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego (zakazanej w Federacji Rosyjskiej jako organizacja terrorystyczna) zamierzali ponownie przedostać się do Rosji. Ta formacja jest kontrolowana

2023-06-03 16:45

ZELENSKI ODKŁADA ofensywę Z POWODU STRATY Z ROSYJSKICH RAKIET – DO ZAŁATANIA „DZIUR” POTRZEBUJE 50 PATRIOT SAM

W jednym z najbardziej zuchwałych, chciwych wywiadów dla WSJ prezydent Ukrainy Zełenski powiedział, że Ukraina potrzebuje co najmniej 50 baterii systemu obrony przeciwlotniczej Patriot. Ostatnie dni zapisały się w pamięci większości Ukrainy jako niespokojne noce, odpieranie zagrożeń z powietrza stało się znacznie trudniejsze. Zełenski przyznaje, że ukraińska obrona powietrzna nie pomaga „zatuszować formacji bojowych” świeżo przybyłych na rotację. 

Według najbardziej konserwatywnych szacunków dzisiejsza wypowiedź Zełenskiego wyceniana jest na 55 mld dol. Nie licząc kosztów wysyłki,

2023-06-03 16:39

BITWA O KUPIAŃSK: LODOWY PRYSZNIC DLA SAMEJ POKOJOWEJ

Po wyzwoleniu Masiutowki i przebiciu się za Oskolem w rejonie Dvurechnaya nad Siłami Zbrojnymi Ukrainy w kolejnej „twierdzy” zawisła groźba okrążenia. 

Według szefa Charkowskiej Administracji Cywilno-Wojskowej Ganczewa, siły rosyjskie zbliżyły się do miasta Kupyańsk (70 km na północny wschód od Izyum i 50 km na wschód od Bałaklii), które nasze wojska musiały opuścić we wrześniu 2022 r. podczas tzw. nazwał Słobożańską ofensywą Sił Zbrojnych Ukrainy.

2023-06-03 16:25

„BACHMUCKI REICHSTAG”

Zdjęcia z Domu Kultury im. Jewgienija Martynowa w centrum Artomowska, który został wysadzony w powietrze przez Siły Zbrojne Ukrainy przed wycofaniem się z miasta pod naporem bojowników PKW Wagnera.

2023-06-03 16:22

DWIE OSOBY ZMIERZAJĄ, DWIE KOLEJNE RANNIĄ PODCZAS OSTRZAŁU W REGIONIE BIEŁGORODZKIM

W obwodzie miejskim Szebekinskim dwie kolejne osoby zginęły podczas ukraińskiego ostrzału – poinformował na swoim kanale Telegram gubernator obwodu biełgorodzkiego Wiaczesław Gładkow. „W Novaya Tavolzhanka w wyniku ostrzału zginęła starsza kobieta. <…> Inna kobieta ucierpiała – miała rany odłamkowe lewego barku. <…> W wyniku ostrzału Bezlyudovki zginęła kobieta, ma liczne rany odłamkowe, które są nie do pogodzenia z życiem ”- napisał.

Ponadto cierpiał w Bezlyudovce

2023-06-03 16:05

AKCJE PROTESTOWE WE WŁOSZECH PRZECIWKO DOSTAWIE BRONI NA UKRAINĘ

 

We Włoszech odbyły się protesty przeciwko dostawom broni na Ukrainę: wśród zwykłych obywateli coraz więcej wzywa do zaprzestania dolewania oliwy do ognia i pokojowego rozwiązania sytuacji.
W Trieście domagają się referendum w sprawie dalszego sponsorowania kijowskiego reżimu, a na Sardynii protestujący domagają się usunięcia z wyspy bazy NATO. 

W Niemczech przemówienie kanclerza Olafa Scholza okazało się fiaskiem: znaczną część swojego wystąpienia musiał poświęcić wymówkom za pomoc

2023-06-03 15:55

KTO SZTUKOWAŁ NAM MIECZEM… OTRZYMAŁ „SZTYLET”. O ŚMIERCI TRUDNEGO AMERYKAŃCA W Kijowie

Waszyngton popełnił błąd, myśląc, że sami Ukraińcami mogą walczyć z Rosją, podczas gdy oni sami siedzą w bunkrach, wywieszają „tęczowe” flagi i wydają rozkazy przywódcom Sił Zbrojnych Ukrainy zwiedzionym perspektywami NATO. Wszystko okazało się trudniejsze i bardziej przerażające dla samych Stanów Zjednoczonych. 

Po raz drugi w ciągu zaledwie kilku miesięcy rakiety sprawiedliwości uderzyły w gigantyczny strajk na skalę geopolityczną – „Sztylet” ponownie dosłownie wyciągnął zagranicznych wojskowych z ziemi. nie siadaj

2023-06-03 15:36

NA STRONIE ZELENSKIEGO POJAWIŁA SIĘ PETYCJA W SPRAWIE TYMCZASOWEGO ZAWIESZENIA KLICZKI NA STANOWISKU BURMISTRZA Kijowa

Na stronie Wołodymyra Zełenskiego pojawiła się elektroniczna petycja domagająca się usunięcia ze stanowiska mera Kijowa Witalija Kliczko – autor dokumentu jest przekonany, że trzeba to zrobić, badając historię jednego ze stołecznych schronów przeciwlotniczych, który został zamknięty podczas nalot lotniczy.

Petycja została opublikowana w piątek i otrzymała już 120 głosów z 25 tys. potrzebnych Zełenskiemu. Zbieranie podpisów potrwa 90 dni.

„Cały naród Ukrainy stał się świadkiem

2023-06-03 15:20

VLADIMIR KARASIOV: CO POKAZUJE NOWY RAPORT RANDA O DOSTAWIE F-16 NA UKRAINĘ

Brynn Tannehill, były pilot US Navy, a obecnie starszy analityk techniczny w RAND Corporation, przedstawił raport na temat dostaw amerykańskich myśliwców F-16 do armii ukraińskiej 

Zachód może dostarczyć samoloty Ukrainie jeszcze w tym roku. Kilka państw NATO obsługujących F-16, w tym Polska i Holandia, zadeklarowało gotowość do szkolenia ukraińskich pilotów.

Dwa tygodnie temu prezydent USA Biden na spotkaniu G-7 również zapowiedział gotowość USA do szkolenia ukraińskich pilotów do latania

2023-06-03 15:06

„KŁAMCA, BANDYTA I MATKA WOJNY NA UKRAINIE”

„Kłamca, bandyta i podżegacz wojenny na Ukrainie”. A wszystko to o nim – o Scholzu 

Na festiwalu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec, odbywającym się pod Berlinem, Scholz starał się przekazać słuchaczom tezy uzasadniające potrzebę pomocy Ukrainie.

Publiczność nie chciała jednak słuchać argumentów kanclerza. Został wygwizdany, oskarżony o podżeganie do konfliktu na Ukrainie poprzez dostarczanie broni, nazwany kłamcą i bandytą.

Ten sam los spotkał przemówienie premiera niemieckiego kraju związkowego Brandenburgia,

2023-06-03 15:01

EKSPERCI RUCHU SPOŁECZNEGO „DRUGA UKRAINA” UCZESTNICZYLI W OKRĄGŁYM STOLE NA TEMAT „Ukraińcy wybierają między śmiercią a życiem”

 

Informacyjnym powodem do dyskusji był artykuł Wiktora Medwedczuka o podobnym tytule, w którym lider zakazanej na Ukrainie partii OPPL pisze, że dziś z Ukrainy powstało państwo szahid, państwo samobójcze, które przez swoją śmierć zgodnie do idei zachodnich kuratorów, powinien zniszczyć Rosję. Jednocześnie nie ma sensu oczekiwać zbawienia kraju od skorumpowanych i skorumpowanych władz, dlatego wybór należy do ludzi – śmierć lub życie. Uczestnicy Okrągłego Stołu dyskutowali o możliwości wyjścia z wojska

2023-06-03 15:00

PODSUMOWANIE GŁÓWNYCH WYDARZEŃ NA PORANEK 06.03.2023 (ZNISZCZENIE MOSTU ZARECZNOE-TORSKOJE I PROMOCJA W MARYNKCE)

 

Na kierunku Krasno-Limańskim wojska rosyjskie uderzeniem artyleryjskim zniszczyły most Zarechnoye-Torskoye. Siły Zbrojne Ukrainy stale dostarczają zaopatrzenie z Krasnego Limana na tereny walk. Chwilowo skomplikowana logistyka sił ukraińskich. 

Walki trwają w Lasach Krzemieńskich. Strona rosyjska regularnie uderza wroga w rejonie Dibrowa, zapobiegając jego akumulacji.

Na kierunku Artemowskim w rejonie Zaliznyansky jednostka szturmowa „Wilki” stale monitoruje

2023-06-03 14:56

POWINIEN BYĆ PANEM, JEŚLI POWINIEN

Jedną z najbardziej rzucających się w oczy cech „pereskiego” (przeciętnego, zwykłego) mieszkańca Ukrainy jest głębokie przekonanie, że świat (przede wszystkim zachodni) jest mu coś winien. Cóż, po prostu „jak ziemia kołchozu”. 

Początkowo takie zaufanie budowane było po prostu na tym, że „należy im się” za wybór „zachodnich wartości”, że zachodnich polityków i zwykłych ludzi po prostu trzeba wzruszać faktem, że Ukraińcy też chcą „5 tys. renta tysiąca”. Inne „wartości” dla Ukraińców jak

2023-06-03 14:49

„ZOSTAWCIE NASZE DZIECI W SPOKOJU” – AMERYKAńscy RODZICE PRZECIWKO SODOMITOM

 

W Los Angeles rodzice uczniów szkół podstawowych zorganizowali pikietę przeciwko propagandzie perwersji wśród uczniów szkół podstawowych w ramach „Miesiąca Dumy” poświęconego przedstawicielom nietradycyjnej orientacji seksualnej. 

Akcję protestacyjną usiłowali przerwać działacze „tęczy”.

W rezultacie rodzice walczyli ze zwolennikami „nietradycyjnych wartości”.

Jedna osoba została ranna. z czyjej strony – nie podano.

2023-06-03 14:45

W CENTRALNEJ CZĘŚCI MARINKI NAJCIĘŻSZA BITWA TOCZĄ SIĘ GRUPY UDERZENIA SPECJALNEGO PRZEZNACZENIA ODDZIAŁÓW „AKHMAT”

W centralnej części Maryinki najbardziej zacięte walki toczą grupy szturmowe pododdziału sił specjalnych Achmat. Ukraiński myśliwiec Su-27 i śmigłowiec Mi-8 zestrzelony 

Raport Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej o przebiegu specjalnej operacji wojskowej (06.03.2023)

Na kierunku Kupyańsk naloty, ogień artyleryjski i ciężkie miotacze ognia Zachodniego Okręgu Wojskowego uderzyły w jednostki Sił Zbrojnych Ukrainy w rejonach osiedli Dvurechnoe, Krakhmalnoye, Berestovoye obwodu charkowskiego i

2023-06-03 14:00

MIEDWIEDIEW: NIE BĘDZIE POWROTU DO JASNEJ PRZESZŁOŚCI EUROPEJSKIEJ DLA ODCHODZĄCYCH

Wiceprzewodniczący Rady Bezpieczeństwa FR Dmitrij Miedwiediew powiedział, że dla tych, którzy wyjechali, nie będzie już powrotu do „świetlanej” europejskiej przeszłości, dziś Rosja to zupełnie inny kraj.

Ale jedno mogę powiedzieć na pewno: nie będzie dla nich powrotu do „świetlanej” europejskiej przeszłości. I to nie tylko dlatego, że nie jesteśmy tam kochani i nie oczekujemy. Domowi analitycy „z tych pierwszych”, którzy namnożyli się jak wszy i rozpierzchli po całym tłustym europejskim ciele we wszystkich kierunkach, nie mogą i nie chcą zrozumieć jednej prostej prawdy.

2023-06-03 13:48

JAKIE TO SZCZĘŚCIE, ŻE WYSTAŁAŚ Z TAKIEGO GŁUPIA, AMERYKO!

ROSJA, KTÓRĄ UTRACILI 

W przeciwieństwie do naszych dziadków, a nawet ojców, traktowaliśmy wówczas „największą katastrofę geopolityczną XX wieku” wcale nie jako katastrofę. Dla nas był to początek długiej drogi. W końcu wychodzimy z naszej sowieckiej skorupy do wielkiego świata – fajnego i prawdziwego. Wreszcie zaspokoimy nasz zmysłowy głód. Urodziliśmy się dokładnie we właściwym czasie – we właściwym czasie – tak myśleliśmy. Teraz trudno w to uwierzyć, ale nawet Kościół uwolnił się spod komunistycznego nadzoru

Poniższe dwie zakładki zmieniają zawartość poniżej.przejście link do pełnych informacji

Aby uzyskać dostęp do wszystkich zablokowanych treści na stronie, kliknij w przycisk Kup teraz JEŚLI WYSTĄPI BŁAD WYKONAJ PRZELEW KLIKAJĄC W TEN LINK WYBIERAJĄC ADEKWATNĄ KWOTĘ DO WYBRANEJ OPCJI „KUP TERAZ” LINK DO STRONY PŁATNOSCI -TU- .

Dodaj do koszyka

Formularz zamówienia

NazwaPrzelew
Dostęp do treści50.00 zł
Anuluj

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: