Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

WOJNA WONGA – AUSTRALIJSCY ŻOŁNIERZE PRZEGRYWAJĄ NA UKRAINIE I GINĄ W TAJEMNICY

4/4 - (2 votes)

WOJNA WONGA – AUSTRALIJSCY ŻOŁNIERZE PRZEGRYWAJĄ NA UKRAINIE I GINĄ W TAJEMNICY

t

John Helmer, Moskw@bears_with

W wojnie z Rosją Penny Wong (zdjęcie główne, po lewej), australijska minister spraw zagranicznych, zrobiła więcej walki nogami niż ustami.

5 sierpnia ubiegłego roku, na spotkaniu ministrów spraw zagranicznych ASEAN w Kambodży, Wong wyszedł podczas przemówienia rosyjskiego ministra spraw zagranicznych Siergieja Ławrowa, oświadczając przez rzecznika: „Minister Wong nie mógł siedzieć z próbą Ławrowa usprawiedliwienia mordowania niewinnych Ukraińców”.

Kiedy giną Australijczycy walczący po ukraińskiej stronie frontu, Wong decyduje się nic nie mówić.

Co najmniej czterech australijskich żołnierzy zostało zabitych przez australijskie media do końca grudnia ubiegłego roku; co najmniej jeden z nich służył w armii australijskiej. Aby obejść australijskie prawo zabraniające Australijczykom walki w obcych jednostkach najemników, trzech zostało sklasyfikowanych jako medycy. W każdej śmierci służba Wonga ogłaszała, że zapewnia „pomoc konsularną rodzinie”.

Pod koniec lutego liczba australijskich KIA (Killed in Action) nadal wynosiła cztery.

W zeszłym tygodniu strona Telegramu Borysa Rozhina, znana jako „Pułkownik Cassad”, ogłosiła szczegóły śmierci piątego Australijczyka i zranienia Amerykanina. Zostali zastrzeleni podczas wspólnej podróży cywilnym samochodem w niezidentyfikowanym miejscu.

Kiedy 6 maja Rosjanie ogłosili śmierć piątego Australijczyka, Wong został poproszony o potwierdzenie jego nazwiska i stanu pochodzenia, a także o podanie liczby Australijczyków poległych w wojnie do tej pory. Rzecznik Wonga powiedział: „Przyglądamy się twojemu zapytaniu”. Wong i jej doradcy zamilkli i odmówili odpowiedzi na kilka kolejnych e-maili.

To cisza jagniąt próbujących ubrać się w wilczą skórę.

The Russian posting is dated May 5, 23:26. Source: https://t.me/RVvoenkor/44311
The caption says: “Killed an Australian, wounded an American...Incredible adventures of the AFU mercenaries in the combat zone.” The absence of weapons, passports, or other forms of identification suggest the two men may have been wearing civilian clothes.

W październiku ubiegłego roku dowództwo Australijskich Sił Obronnych (ADF) w Canberze opublikowało katalog pozycji i wycenę w dolarach pomocy rządu dla reżimu w Kijowie. Operacja KUDU, zwana KUDU, około 70 australijskich żołnierzy szkoli piechotę ukraińskich żołnierzy, podobno w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Według australijskiego rządu „żaden personel ADF nie wjedzie na Ukrainę”. Operacja jest dziwnie nazwana, ponieważ kudu, gatunek rogatej antylopy, pochodzi z południowej Afryki i nigdy nie był znany ani w Australii, ani w Wielkiej Brytanii, z wyjątkiem klatek w zoo.

Katalog ADF wymieniał również łącznie 90 bojowych wozów piechoty Bushmaster wysłanych na Ukrainę. Bardziej zaawansowany pojazd Hawkei, wielokrotnie żądany przez Kijów, nie poszedł w jego ślady; Australijscy urzędnicy twierdzą, że dzieje się tak, ponieważ hamulce nie działają prawidłowo.

W sumie Australia twierdzi, że przekazała Ukrainie łącznie 655 milionów dolarów wsparcia, w tym 475 milionów dolarów pomocy wojskowej. Ten ostatni obejmuje dwadzieścia osiem transporterów opancerzonych M113, sześć haubic M777 i sprzęt do monitorowania promieniowania.

Systemy pomiaru promieniowania i odzież ochronna dla żołnierzy zostały wysłane z Australii do Kijowa w lipcu 2022 r. Kilka tygodni później, we wrześniu, zostały użyte do wsparcia ukraińskiej artylerii i ataków komandosów na elektrownię jądrową w Zaporożu; Aby uzyskać więcej informacji, przeczytaj to i więcej.

Najnowszym dodatkiem do wojny Australii z Rosją, ogłoszonej w Canberze w lutym, były bezzałogowe systemy powietrzne (UAS). Ministerstwo Wonga twierdzi, że systemy te „zapewniają rozpoznanie pola walki, obserwację i rozpoznanie ukraińskim siłom zbrojnym, które kontynuują walkę”. Bez szczegółów i zdjęć te „systemy” wydają się być dronami rozpoznawczymi. Drony te mogą być jednak przeznaczone do uzbrojenia, ponieważ amerykańskie systemy UAS zostały już przebudowane.

Ukryta przez komunikaty prasowe Wonga, a także przez ADF, jest ta australijska broń wymierzona bezpośrednio w siły rosyjskie. Jest to system zdalnego uzbrojenia (RWS) produkowany przez Electro Optic Systems (EOS). Pierwszy kontrakt EOS na 100 sztuk broni RMS został ogłoszony 3 kwietnia; Firma poinformowała Australijską Giełdę Papierów Wartościowych, że była warta 80 milionów dolarów. Trzy tygodnie później firma twierdziła, że podpisała kolejny „warunkowy kontrakt na dostawę do pięćdziesięciu jednostek EOS RWS na Ukrainę, w tym amunicji, części zamiennych i powiązanych usług. Kontrakt, o wartości do 41 mln USD (około 61 mln USD), przewiduje dostawy w latach 2023 i 2024.

Wojna z Rosją jest opłacalna dla EOS i jej akcjonariuszy. „Globalny rynek produktów EOS nadal rozwijał się pozytywnie w pierwszym kwartale 1 r. Było to częściowo spowodowane konfliktem na Ukrainie i wpływem na popyt klientów w krajach NATO i na innych rynkach.

Source: https://www.australiandefence.com.au
The Australian government and EOS are hiding details of the artillery, missile, rocket or gun armament, ammunition, and battlefield range of the “systems”  included in the Ukrainian contract.

Cena akcji EOS gwałtownie spada od czasu osiągnięcia szczytu w listopadzie 2020 r., kiedy cena akcji wyniosła 6,68 USD, a kapitalizacja rynkowa 1,14 mld USD. Strata na giełdzie była katastrofalna do czasu rozpoczęcia specjalnej operacji wojskowej 24 lutego 2022 r., A cena akcji wzrosła 1 marca 2022 r. i ponownie 1 maja tego roku. Ponieważ reżim w Kijowie nie zapłacił jeszcze EOS, a dostawy broni pozostają „warunkowe”, rynki akcji wykazują pesymizm. Jeśli Ukraińcy zostaną pokonani na polu bitwy w najbliższych tygodniach, australijska broń nie zostanie wysłana, EOS nie dostanie pieniędzy, a cena akcji będzie nadal spadać. Obecna cena akcji wynosi zaledwie 69 centów australijskich; kapitalizacja rynkowa EOS wynosi 123,3 miliona dolarów australijskich – to jedna dziesiąta jego wartości sprzed trzech lat.

Source: https://markets.ft.com/

Minister spraw zagranicznych Wong wstydził się odpowiedzieć na pytanie prasy, dlaczego australijskie siły i broń uczestniczyły w wojnie przeciwko Rosji. W marcu powiedziała Australijskiej Komisji Radiofonii i Telewizji (ABC), państwowemu organowi propagandowemu: „Rozważymy wszelkie wnioski z Ukrainy. Chodzi o Ukrainę, jak wiesz, Michael, jest to bardzo odległe. Ale zasada jest taka, że ma to głębokie znaczenie dla Australii i ma głębokie znaczenie dla regionu. I to jest zasada, że większe mocarstwo nie powinno być w stanie naruszać suwerenności innego kraju i ustalać integralności terytorialnej. I to było uregulowanie po II wojnie światowej – zasada, którą kraje uzgodniły po tej straszliwej wojnie, która umożliwiła pokój i stabilność. Dlatego wszyscy musimy stanowczo przeciwstawić się nielegalnej inwazji Rosji na Ukrainę”.

Wong nie był w stanie wyjaśnić, dlaczego pojazd Bushmaster został dostarczony do Kijowa, ale Hawkei odmówił. „Słuchajcie, robimy, co możemy w wielu częściach świata. Oczywiście dostarczyliśmy Ukrainie sporo pomocy humanitarnej i wojskowej i rozważymy tę prośbę, ponieważ rozpatrzyliśmy wszystkie prośby, a odkąd przyszliśmy do rządu, dodaliśmy do pomocy wojskowej, która została dostarczona. Chciałbym również podkreślić, że oczywiście zapewniamy duże wsparcie, w tym pomoc w zakresie bezpieczeństwa w naszym najbliższym regionie, co jest naszym obowiązkiem i czego można od nas oczekiwać, aby zapewnić stabilność Australii i regionu.

Australijska policja i tajni agenci wywiadu pracują w Kijowie od 2014 roku, rzekomo w śledztwie, które nastąpiło po zestrzeleniu lotu MH17 Malaysia Airlines w lipcu 2014 roku. Jednak agenci wykorzystują również informatorów pracujących pod przykrywką jako dziennikarzy.

Nowa australijska śmierć bojowa jest tajemnicą, ponieważ ministerstwo Wonga odmawia jej potwierdzenia lub zaprzeczenia. 6 maja, dzień po tym, jak śmierć została zgłoszona po rosyjsku, Wong został poproszony o „potwierdzenie przez DFAT [Departament Spraw Zagranicznych i Handlu] nazwiska i stanu pochodzenia Australijczyka, który zginął w akcji po stronie ukraińskiej w zeszłym tygodniu, jak donosi i potwierdza to rosyjska prasa. Czy osoba ta miała zapis australijskiej służby wojskowej? Jaka jest liczba Australijczyków zabitych w wojnie na Ukrainie DFAT do tej pory? Byłbym wdzięczny za szybką odpowiedź. W przypadku, gdy nie odpowiesz, zostaniesz zgłoszony jako odmawiający.”

Rosyjskie doniesienia prasowe twierdzą, że wideo i głos z pola bitwy pochodziły od ukraińskiego wojska, a nie od strony rosyjskiej. Jest zatem prawdopodobne, że Kijów ma ciało australijskiego żołnierza i powiedział o tym Canberze. „Pomoc konsularna” miała następować po Australijczykach; Oznacza to repatriację ciała i dochodzenie koronera w sprawie przyczyny śmierci w stanie, w którym mieszkał zmarły. W praktyce rząd australijski utrzymuje w tajemnicy politycznie żenujące zgony swoich obywateli, w razie potrzeby unikając sądu koronera i łamiąc prawo.

Biuro prasowe Wong potwierdziło, że otrzymała pytania prasowe. Następnie zapytano ją: „Czy to wszystko? Jakie są odpowiedzi DFAT na te pytania?”

Upłynęło kilka terminów. Wong odmawia powiedzenia czegokolwiek na temat nowej australijskiej ofiary na froncie.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: