Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Policjanci biorą coraz więcej łapówek

Rate this post

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji odnotowało mniejszą liczbę policjantów oskarżonych o popełnienie przestępstwa. Według dziennika „Rzeczpospolita” jednocześnie rośnie jednak skala korupcji wśród funkcjonariuszy. W ubiegłym roku w porównaniu do roku 2021 odnotowano o jedną piątą łapówek więcej, a rośnie także skala przypadków dotyczących ujawnienia informacji.

Komórka zajmująca się przestępczością wśród policjantów miała w ubiegłym roku zarejestrować w całym kraju 251 policjantów, którzy łącznie usłyszeli dokładnie 1563 zarzutów dotyczących popełnienia przestępstwa. Pod tym względem odnotowano spadek, bo w 2021 roku odnotowano 67 funkcjonariuszy więcej, a mieli dopuścić się dodatkowych 89 przestępstw.

Wzrasta jednak skala korupcji wśród „stróżów prawa”. Ogółem w ubiegłym roku policjantom postawiono 1171 zarzutów korupcyjnych, gdy tymczasem w 2021 roku było to 953. Mamy więc do czynienia o wzrostem o blisko jedną piątą. Najczęściej łapówki biorą jednak nie funkcjonariusze pracujący w drogówce, bo dotyczyło ich tylko 4 proc. wszystkich postępowań.

Z danych ujawnionych przez „Rzeczpospolitą” wynika ponadto, że informacje ujawniło o dziesięciu policjantów mniej niż dwa lata temu (dokładnie 35), ale w podobnych sprawach usłyszeli oni o kilkadziesiąt więcej (1006) zarzutów.

Na podstawie: rp.pl, wp.pl.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: