Celem był nieokreślony kościół w Szwecji, w którym ludzie powinni przebywać w momencie popełnienia przestępstwa. Śledczy nie ujawnili dalszych szczegółów. Dwaj Syryjczycy, którzy przyjechali do Niemiec osobno w 2015 roku, przebywają w areszcie w Hamburgu. 

Dwaj mężczyźni są oskarżeni o przygotowanie poważnego aktu przemocy zagrażającego państwu. Początkowo śledczy zakładali jedynie finansowanie terroryzmu oraz pomoc i podżeganie do planowanego ataku bombowego, ponieważ nie wiedzieli o konkretnym celu. 

Młodszy brat dopiero teraz aresztowany

Obaj mężczyźni zostali aresztowani pod koniec kwietnia za planowany atak z użyciem pasa wybuchowego, ale aresztowano tylko starszego z braci. Teraz jednak młodszy również został aresztowany, ponieważ śledczy ustalili, że był znacznie bardziej zaangażowany, niż początkowo sądzono. Pomagał starszemu bratu w przygotowaniach i zdobywał materiały do produkcji materiałów wybuchowych. 

Podczas przeszukania domu w mieszkaniu tych dwojga, a także w kilku kontaktach braci, śledczy znaleźli obszerne dowody, takie jak chemikalia i telefony komórkowe. Dochodzenie jest w toku.