Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Translate website Mforum
STREAMY J/C ODBLOKOWANE

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Hopkins: Wojna z rzeczywistością (Revisited)

4/4 - (2 votes)

Hopkins: Wojna z rzeczywistością (Revisited)

AUTOR: TYLER DURDEN
ŚRODA, MAJ 24, 2023 – 02:45 AM

Autor: CJ Hopkins za pośrednictwem The Consent Factory,

Rzeczywistość nie jest taka, jak kiedyś. Tak naprawdę nigdy tak nie było, ale to już inna historia. W tym nie chodzi o rzeczywistość jako taką. Chodzi o wojnę z rzeczywistością, tę, w której jesteśmy w środku, wojnę, która rozpoczęła się, gdy wojna z terroryzmem została odwołana latem 2016 roku. W rzeczywistości jest to rozszerzenie i ewolucja wojny z terrorem, wojny z populizmem i wprowadzenia Nowej Normalności w 2020 r. Ale to też inna historia. Chcę skupić się na wojnie, która obecnie szaleje, w Internecie, w miejscach pracy, domach, wśród przyjaciół i rodzin oraz w głowach ludzi. Jestem prawie pewien, że znasz wojnę, o której mówię, niezależnie od tego, po której „stronie” czujesz, że jesteś.

Wojna z rzeczywistością jest wojną domową, ale jest czymś więcej niż tylko wojną domową. Jest to wojna asymetryczna, polimorficzna, przerzutowa, wieloraka. Ontologiczna wolność dla wszystkich. Nie ma konwencji ani zasad zaangażowania. Nie ma linii bitewnych. Bitwa jest wszędzie. Sojusze zmieniają się z dnia na dzień. To chaos, nieubłagany, nieunikniony chaos. Wszechobecny, niematerialny, wszechmocny organizm atakujący sam siebie. Jest ciągły i całkowicie nie do wygrania. Jest nie do wygrania, ponieważ został już wygrany. Zakończył się zwycięstwem w chwili, gdy się zaczął, a teraz jesteśmy skazani na walkę z nim wiecznie, lub dopóki jakiś mniej eteryczny lewiatan nie narodzi się lub odrodzi z jego popiołów.

Niestety, jest to raczej prawdopodobne, mniej eteryczny scenariusz lewiatana. Być może nie wydarzy się to za mojego życia – i samolubnie mam nadzieję, że tak się nie stanie – ale ten stan rzeczy nie może trwać w nieskończoność. Jak napisałem w eseju w czerwcu 2021 r. …

Globalne kapitalistyczne klasy rządzące wdrażają nową oficjalną ideologię, innymi słowy, nową „rzeczywistość”. Tym właśnie jest oficjalna ideologia. To coś więcej niż tylko zestaw przekonań. Każdy może mieć dowolne przekonania. Twoje osobiste przekonania nie stanowią „rzeczywistości”. Aby twoje przekonania stały się „rzeczywistością”, musisz mieć moc narzucenia ich społeczeństwu. Potrzebna jest siła policji, wojska, mediów, naukowych „ekspertów”, środowisk akademickich, przemysłu kulturalnego, całej machiny produkującej ideologię. Nie ma nic subtelnego w tym procesie. Likwidacja jednej „rzeczywistości” i zastąpienie jej inną to brutalny biznes. Społeczeństwa przyzwyczajają się do swoich „realiów”. Nie oddajemy ich dobrowolnie ani łatwo. Zwykle to, co jest wymagane, aby to zrobić, to kryzys, wojna, stan wyjątkowy lub… Wiecie, śmiertelna globalna pandemia. Podczas przechodzenia od starej „rzeczywistości” do nowej „rzeczywistości” społeczeństwo jest rozdarte. Stara „rzeczywistość” jest demontowana, a nowa jeszcze nie zajęła jej miejsca. To jest szaleństwo i w pewnym sensie tak jest. Przez pewien czas społeczeństwo jest podzielone na dwie części, ponieważ dwie „rzeczywistości” walczą o dominację. „Rzeczywistość” jest tym, czym jest (tj. monolitem), jest walką na śmierć i życie. Ostatecznie tylko jedna „rzeczywistość” może zwyciężyć.

Napisałem to prawie dwa lata temu, we względnym spokoju przed burzą faszystowskiej, pijanej nienawiścią masowej histerii i systematycznych oficjalnych prześladowań, które zostały rozpętane na „nieszczepionych” w następnych miesiącach. Jeśli twoja pamięć z 2021 roku jest mglista, moja kolumna na koniec roku, The Year of the New Normal Fascist lub ta kompilacja wideo Matta Orfalei może pomóc ją wyostrzyć. Od tego czasu szaleństwo zachodzącej zmiany rzeczywistości nasiliło się, choć nieco bardziej subtelnie … a przynajmniej Keith Olbermann nie krzyczy nienawiścią jak nafaszerowany metamfetaminą Goebbels.

GloboCap, Inc. i jej niezliczone spółki zależne, agenci, cesjonariusze, marionetki polityczne, zbiry medialne i inni lojalni sługusy desperacko starają się zapisać oficjalną narrację Covid-19 w annałach „historii”. Według nowych danych WHO do końca 15 r. wirus spowodował „prawie 336 milionów zgonów” (lub „łącznie 8,2021 miliona utraconych lat życia”), z których żaden nie miał nic wspólnego z respiratorami ani klasyfikacją każdego, kto zmarł z powodu czegokolwiek (tj. Raka, choroby serca, wypadek samochodowy, itd.) który również uzyskał pozytywny wynik testu jako „śmierć Covid”. Wcześniej całkowicie zdrowi młodzi ludzie padają martwi na lewo i prawo z powodu zawałów serca i innych „naturalnych” (lub „nieujawnionych”) przyczyn, które nie mają nic wspólnego z eksperymentalnymi „szczepionkami”, których nie potrzebowali, ale zostali zmuszeni do ich przyjęcia, co uratowało miliony lub 100 milionów istnień ludzkich. Maski, które nie działały, działały, tyle że nie, ale to tylko wtedy, gdy studiowałeś, jak działają w rzeczywistości. Bycie zamkniętym, zmuszanym do noszenia masek wyglądających jak medyczne, gazowaniem i terroryzowaniem przez oficjalną propagandę, zastraszaniem, segregowaniem, cenzurowaniem, demonizowaniem i w inny sposób systematycznym torturowaniem, było w rzeczywistości dobre dla zdrowia psychicznego ludzi, z wyjątkiem „osób z istniejącymi chorobami psychicznymi, dzieci, osób niepełnosprawnych, nastolatków i osób bez sieci finansowych lub zabezpieczenia społecznego”.

Tymczasem poznawczo dysonansowi Nowi Normalni twierdzą w Internecie, że nikt nie wiedział wtedy lepiej i że, OK, jasne, „popełniono błędy”, ale jeśli my, „zaprzeczający nauce teoretycy spiskowi”, których cenzurowali, demonizowali i systematycznie prześladowali przez ponad dwa lata, właśnie się odezwali…

Mógłbym wymieniać dalej, ale masz obraz … A raczej albo to robisz, albo nie. Ponieważ nie tylko ludzie z GloboCap, Inc. fanatycznie prowadzą tę wojnę z rzeczywistością. Wszyscy i ich brat próbują wcisnąć wszystkim swoją „rzeczywistość” do gardła. Masz ludzi „wirusy nie istnieją”. Macie ludzi „Na Ukrainie nie ma neonazistów”. Ludzie „Putin jest naszym zbawicielem”. Kult Vote Blue. Ludzie wielobiegunowi. Transseksualna Armia Ludowa. The Doomsday Clock Hucksters. Ludzie, którzy wciąż słuchają NPR. Prawdomówni Insurekcji. Negacjoniści powstania. Prawda o 9/11. Prawdy o lądowaniu na Księżycu. Kult Trumpa. Kościół Russiagate. Obsesyjni Rothschildowie. Antyrasistowscy rasiści. Antysemityzm, antysemici. Ruch formacji masowej. Kult Marksa. Kult kapitału. Fanatycy zmian klimatycznych. Kult Piżma. Lista jest długa.

Historycznie rzecz biorąc, my, ludzie, nie radziliśmy sobie zbyt dobrze w takich psychotycznych środowiskach ontologicznych. Kiedy „rzeczywistość” rozpada się na tysiąc małych odłamków, a rzeczy się rozpadają, a centrum nie trzyma się, mamy tendencję do bycia raczej przestraszonymi, zdezorientowanymi i poruszonymi. Zaczynamy panikować. Próbujemy ponownie poskładać „rzeczywistość” w całość. To nie działa. To pogłębia naszą panikę. Zaczynamy rozglądać się za nową „rzeczywistością”. Zaczynamy szukać zbawiciela, przywódcy, Führera, kogoś z wizją, wolą i mocą, aby narzucić nową „rzeczywistość” ontologicznemu chaosowi, który sprawia, że jesteśmy tak zdezorientowani i poruszeni, przerażeni i źli, i przywrócić pewne poczucie spójności ideologicznej, abyśmy nie musieli już myśleć o „rzeczywistości” z chwili na chwilę.

Jest to czas mesjaszy, tyranów, fanatyków, guru, naciągaczy, hoserów, oszustów, szarlatanów, sprzedawców oleju wężowego wszelkiej maści, fanatycznych ruchów rewolucyjnych, nowych religii i partii politycznych i tak dalej. Zazwyczaj w końcu, gdy nieszczęsne masy są wielokrotnie oszukiwane, oszukiwane, zdradzane, gaszone i upokarzane do tego stopnia, że nie mogą już nawet myśleć, dosłownie nie mogą myśleć, ponieważ ich mózgi są zepsute, a oni po prostu chcą, aby ktoś to wszystko zatrzymał … cóż, przeformułowując stary buddyjski frazes: „kiedy masy będą gotowe, pojawi się despota”.

Myślę, że wiesz, jak kończy się ta historia.

Fascynujące jest to, że GloboCap, Inc. (tj. globalny kapitalizm, korporacjonizm lub jakkolwiek trzeba nazwać ponadnarodową sieć globalnych korporacji, rządów, banków, kontrahentów wojskowych, konglomeratów medialnych i rozrywkowych, molochów farmaceutycznych, różnych oligarchów, pozarządowych podmiotów zarządzających itp., Które obecnie rządzą światem) nie może sobie pozwolić na to, aby tak się stało i niestrudzenie pracuje, aby temu zapobiec.

Tradycyjny (tj. 20th Century) totalitaryzm nie działa dla GloboCap, Inc. Kapitalizm, choć może dostosować się do wszystkiego, nigdy nie był z natury skłonny do faszyzmu lub jakiejkolwiek innej formy totalitaryzmu. Totalitaryzm jest maszyną kodującą wartości. Jego celem jest całkowite zakodowanie społeczeństwa z jego wartościami, jego oficjalną ideologią (tj. „rzeczywistością”). Każdy aspekt społeczeństwa, nie tylko polityka, kultura i tak dalej, ale najbardziej intymne aspekty życia ludzi.

Kapitalizm jest maszyną dekodującą wartości. Jego celem jest całkowite rozszyfrowanie społeczeństwa z wszelkich wartości, które utrudniają swobodny przepływ kapitału, czyniąc wszystko i wszystkich de facto towarem, przekształcając społeczeństwa w rynki. Może dostosować się do totalitaryzmu i innych odmian despotyzmu, gdy jest to konieczne, ale pozostawione samemu sobie, lub … Wiecie, mając władzę nad całą Ziemią i każdą pełzającą rzeczą, która się na nią wkrada, zaczyna dekodować i destabilizować wartości, destabilizować wartość i samo znaczenie, aż w końcu wszystko znaczy cokolwiek, lub nic, lub cokolwiek rynek uzna za coś lub jest warte w danym momencie.

Chodzi o to, że trwająca wojna z rzeczywistością nie jest środkiem do celu. To już koniec. Oficjalna ideologia (tj. „rzeczywistość”), którą wdraża GloboCap, Inc., nie jest zbiorem oficjalnych wartości lub przekonań. Jest to brak jakichkolwiek wartości lub przekonań, jakichkolwiek nieutowarowionych wartości i przekonań. Wartości i przekonania są w porządku, o ile są tylko pustymi znakami, logo, nic nieznaczącymi oświadczeniami tożsamości, a nie zasadami i przekonaniami, według których próbujesz żyć, i że jesteś wystarczająco szalony, aby walczyć o zachowanie. Tego rodzaju wartości muszą odejść, aby ludzie nowej normalności mogli swobodnie wierzyć, że wojna to pokój, ignorancja to siła, dwa plus dwa równa się pięć, mężczyźni mają okresy, Donald Trump jest rosyjskim tajnym agentem i dosłownie Hitlerem, Władimir Putin (który jest również dosłownie Hitlerem) najechał Ukrainę bez żadnego powodu, a już na pewno nie z powodu czegokolwiek związanego z GloboCap, Inc., NATO lub nieistniejącymi ukraińskimi neonazistami, a następnie zniszczył własne rurociągi na Morzu Bałtyckim, lub jakikolwiek rażąco śmieszny nonsens, który oni (tj. ludzie przyszłości Nowej Normalności) kazali im udawać, lub faktycznie wierzyć przez Rachel Maddow i inne gadające głowy, które widzieliście w filmie Orfalea.

A jeśli to nie brzmi jak twoja przyszłość lub rzeczywistość, rzeczywistość „wszystko jest pływającym znaczącym” … Nie martw się, zawsze możesz wypaść z „głównego nurtu” i dołączyć do karnawału „teoretyków spiskowych, antyszczepionkowców, negacjonistów Covid, negacjonistów Russiagate, negacjonistów zmian klimatu, dezinformacji, dezinformacji, transfobów, białych suprematystów, brutalnych ekstremistów krajowych” i różnych innych dziwaków i ciekawostek natury, którzy aktywnie są poddawani kwarantannie lub poddają się kwarantannie w ideologicznych gettach, gdzie normalni konsumenci nigdy nie muszą ich widzieć (tj. my, dewianci i dziwacy) jesteśmy ofiarami legionów szarlatanów, demagogów, agentów prowokatorów i innych takich duchowych i emocjonalnych pasożytów, aż nadejdzie dzień, w którym spastycznie tweetujemy o 86-letnim Chomsky’m ścigającym nagie niewolnice seksualne po wyspie Epsteina, rozerwanym do skrzeli na Viagrze i Ecstasy, i prawdopodobnie świeżo zebranym adrenochromie!

Albo można całkowicie wycofać się ze społeczeństwa i zamieszkać w chacie Kaczyńskiego w Montanie, Idaho lub gdziekolwiek indziej, jak ostatnio radzi mi kilku moich czytelników, i szukać jagód i wiewiórek z grilla, i, no wiecie, wypróżniać się w w ziemi.

Przykro mi, ale zdaję sobie sprawę, że wszystko brzmi dość ponuro. Myślę, że jestem w ponurym nastroju w tych dniach, albo brakuje mi namiętnej intensywności … czy coś takiego. Nie brakuje namiętnej intensywności, jeśli tego właśnie szukasz. Nie pozwól, że cię zatrzymam. Po prostu za każdym razem, gdy wyłączam to na chwilę, tę namiętną intensywność, ten wyjący wir walczącej rzeczywistości i słucham uważnie, słyszę garb szorstkiej bestii Yeatsa, której godzina, najwyraźniej, znów nadchodzi.

Nie jestem pewien, z której „strony” się garbi, ale prawdopodobnie to nie ma znaczenia.

No cóż… jak mówią Francuzi, plus ça zmiana i tak dalej.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: