Niemowlęta i dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, które otrzymały trzydawkową serię podstawową szczepionki Pfizer-BioNTech COVID-19, kwalifikują się teraz do czwartej dawki — biwalentnego zastrzyku przypominającego firmy Pfizer.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zmieniła we wtorek zezwolenie na stosowanie w nagłych wypadkach (EUA) biwalentnej szczepionki przypominającej COVID-19 firmy Pfizer dla młodszej grupy wiekowej, ale tylko dla tych dzieci, które otrzymały serie trzech dawek, zanim FDA zatwierdziła szczepionkę firmy Pfizer biwalentny wzmacniacz Omicron jako trzeci strzał w serii podstawowej.

Zgodnie ze zmienionym zezwoleniem dzieci mogą otrzymać czwarty zastrzyk dwa miesiące po ukończeniu trzydawkowej serii podstawowej.

Peter Marks, MD, Ph.D. , dyrektor Centrum Oceny i Badań Biologicznych FDA, powiedział, że autoryzacja dała rodzicom możliwość „aktualizacji ochrony ich dzieci”.

Ale krytycy, w tym Peter McCullough, MD, MPH , internista i kardiolog, powiedzieli, że zastrzyki stwarzają długoterminowe obawy dotyczące bezpieczeństwa dzieci.

„Jestem bardzo zaniepokojony długoterminowym bezpieczeństwem gromadzenia nowego mRNA i białka szczytowego Wuhan u wcześniej zdrowych dzieci” – powiedział McCullough The Defender. „Ciągłe strzały nie są naturalne i nie mogą sprawić, że ich ciała będą zdrowsze”.

Mary Holland, prezes i radca prawny Children’s Health Defense, powiedziała:

„Jeśli ktoś kiedykolwiek potrzebował dowodu, po której stronie jest FDA, Pharma czy ludzie, nie trzeba szukać dalej niż autoryzacja czwartego zastrzyku COVID dla dzieci poniżej 5 roku życia.

„Biorąc pod uwagę, że te zastrzyki nie działają i mogą spowodować poważne szkody, w tym śmierć, ta decyzja jest po prostu nieprzyzwoita”.

Dr Michelle Perro , pediatra z ponad 40-letnim doświadczeniem w medycynie ostrej i integracyjnej, powiedziała The Defender: „Logika medyczna i rozsądek ustąpiły miejsca niezgłębionej polityce opartej na fikcji”.

Pero dodał:

„Dzięki stałemu strumieniowi informacji dostępnych obecnie w systemie VAERS [system zgłaszania zdarzeń niepożądanych szczepionek] i innych globalnych systemach zgłaszania szczepionek, szkody wyrządzone dzieciom przez tę niepotrzebną „szczepionkę” są niczym innym jak pediacydem”.

Perro zwrócił uwagę, że według szacunków niektórych naukowców dzieci poniżej 18 roku życia są 51 razy bardziej narażone na śmierć z powodu szczepionek mRNA niż z powodu COVID-19, jeśli nie są szczepione.

Perro, która zapowiedziała, że ​​w kwietniu wygłosi wykład na konferencji na temat tego, jak pomóc dzieciom poszkodowanym przez szczepionki COVID-19, powiedziała:

„Nadszedł czas, aby rodzice zrobili to, co najlepsze dla swoich dzieci i odrzucili tę eksperymentalną technologię”.

Muriel Blaive, Ph.D. , tweetował:

 

Aaron Siri , prawnik zajmujący się prawami obywatelskimi, który pozwał Centers for Disease Control w celu ujawnienia danych dotyczących obrażeń spowodowanych szczepionką V-Safe , napisał na Twitterze:

 

Nowe badanie kliniczne „nie opublikowało wyników”

Agencja stwierdziła, że ​​oparła swoją decyzję o zatwierdzeniu czwartego zastrzyku na wcześniejszych analizach danych dotyczących skuteczności wcześniejszej szczepionki Pfizer COVID-19 oraz na nowych danych z badań klinicznych z udziałem 60 dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, które po ukończeniu trzydawkowego szczepienia podstawowego i otrzymaniu zastrzyk przypominający „wykazał odpowiedź immunologiczną” zarówno na oryginalny szczep wirusa COVID-19, jak i warianty podrzędne Omicron.

Nowe badanie kliniczne „nie miało opublikowanych wyników”, ale zostało przedstawione FDA w pokazie slajdów ze spotkania 26 stycznia, powiedział bloger Igor Chudov.

Według analizy Czudowa dane obejmowały „najdziwniejszą liczbę uczestników”.

Slajd 16 prezentacji pokazał, że w badaniu klinicznym było 21 dzieci przed czwartym zastrzykiem – i 23 dzieci po zastrzyku, zwrócił uwagę.

„Jak to jest w ogóle możliwe? I dlaczego nikt obecny na spotkaniu FDA nie zadawał pytań?” — zapytał Czudow.

Chudov zwrócił uwagę, że zgodnie z nowym zezwoleniem sekwencja szczepień z czterema dawkami może zostać zakończona w ciągu czterech miesięcy po rozpoczęciu w wieku 6 miesięcy.

„Dlatego 10-miesięczne niemowlę może otrzymać cztery dawki szczepionki Covid mRNA” – powiedział.

Dr Meryl Nass , internista i epidemiolog oraz członek naukowego komitetu doradczego Children’s Health Defense , powiedziała, że ​​oficjalne dane opublikowane przez rządy Wielkiej Brytanii i Niemiec sugerują, że istnieje 20 razy większe prawdopodobieństwo zranienia dziecka szczepionką mRNA niż przyniesienia mu korzyści .

W dzisiejszym poście w Substack Nass powiedział, że dr Scott Jensen, lekarz rodzinny i były senator stanu Minnesota, zauważył, że liczba dawek szczepionki mRNA potrzebnych do zaszczepienia małych dzieci, aby zapobiec jednej hospitalizacji z powodu ciężkiej choroby, wynosi ponad 224 000 dawek.

Zakładając, że ryzyko urazu spowodowanego szczepionką COVID-19 jest podobne w przypadku dzieci do ogólnego ryzyka ujawnionego przez niemieckiego ministra zdrowia, należałoby zaszczepić ponad 112 000 dzieci w wieku od 5 do 11 lat dwoma zastrzykami i poważnie zranić 22 z nich, aby zapobiec jednej hospitalizacji z powodu COVID-19.

„Każdy, kto jest świadomy tych danych i zaleca szczepionki mRNA COVID dla dzieci, jest moim zdaniem winny wykroczenia zawodowego, przestępstwa i musi natychmiast zostać pociągnięty do odpowiedzialności” – powiedział Nass.

„Po prostu nieprzyzwoite”: FDA zatwierdza czwarty zastrzyk COVID dla niemowląt i dzieci poniżej 5 lat