Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Żegnaj Polsko
Posted by Viss
231 views

Amerykańskie siły bezpieczeństwa przygotowują się na możliwe „aresztowanie” Trumpa – media

5/5 - (1 vote)

Były przywódca może zostać postawiony w stan oskarżenia już w przyszłym tygodniu, donosi wiele serwisów informacyjnych

Amerykańskie siły bezpieczeństwa przygotowują się na możliwe „aresztowanie” Trumpa – media

Według wielu mediów, powołujących się na anonimowych urzędników, federalne, stanowe i lokalne organy ścigania rozmawiają podobno o przygotowaniach do zabezpieczenia na wypadek oskarżenia byłego prezydenta Donalda Trumpa o zarzut fałszerstwa.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Agencje przeprowadzają „wstępną ocenę bezpieczeństwa” w sądzie na Manhattanie i wokół niego, aby przygotować się do ewentualnego aktu oskarżenia związanego z rzekomym programem „cichych pieniędzy” z udziałem kobiety, która twierdziła, że ​​była w intymnych stosunkach z byłym prezydentem, powiedziało pięciu wyższych urzędników NBC w piątek. 

Chociaż urzędnicy podkreślili, że dyskusje są „ostrożnościowe”, biorąc pod uwagę, że nie wniesiono żadnych zarzutów, poinformowali, że trwają przygotowania do aktu oskarżenia, który może pojawić się już w przyszłym tygodniu. Czterech funkcjonariuszy organów ścigania, z którymi skontaktowała się Associated Press, potwierdziło rozmowy międzyagencyjne, które według nich dotyczą „bezpieczeństwa, planowania i praktycznych aspektów potencjalnego wystąpienia w sądzie” Trumpa.

Agencje omawiające przygotowania w zakresie bezpieczeństwa podobno obejmują Departament Policji Nowego Jorku, funkcjonariuszy sądu stanu Nowy Jork, tajne służby USA, połączoną grupę zadaniową FBI ds. Terroryzmu oraz biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie.

Secret Service ostatecznie ustali, czy Trump jest skuty kajdankami w przypadku, gdy zostanie oskarżony, zgodnie z „źródłem w sądach”  cytowanym przez Fox News.

Były lider jest objęty dochodzeniem wielkiej ławy przysięgłych wszczętym przez biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie w związku z domniemanym przestępstwem fałszowania dokumentacji biznesowej i jest oskarżony o zorganizowanie płatności w wysokości 130 000 dolarów na rzecz aktorki filmów dla dorosłych Stormy Daniels za pośrednictwem swojego ówczesnego prawnika, Michaela Cohena. Daniels twierdzi, że zapłacono jej podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r., aby milczała na temat rzekomych kontaktów seksualnych z Trumpem w przeszłości, chociaż zaprzecza, by takie związki kiedykolwiek miały miejsce. 

Adwokat Trumpa, Joe Tacopina, powiedział w piątek, że jeśli były prezydent zostanie oskarżony, będzie „postępował zgodnie z normalnymi procedurami”, ale nalegał na niewinność swojego klienta.

„W Mar-a-Lago nie będzie starcia z Secret Service i biurem prokuratora okręgowego na Manhattanie”, powiedział Tacopina Daily News.

„Płatności zostały dokonane na rzecz prawnika, a nie Stormy Daniels. Płatności zostały dokonane na rzecz prawnika Donalda Trumpa, co byłoby uważane za opłaty prawne” – powiedział podczas osobnego wywiadu z MSNBC na początku tego tygodnia, dodając, że Cohen „był wówczas jego prawnikiem i doradził mu, że jest to właściwy sposób aby uchronić siebie i swoją rodzinę przed wstydem. To takie proste. To nie jest przestępstwo”.

Cohen przyznał się do federalnego zarzutu związanego z płatnością w 2018 roku i od tego czasu współpracuje w dochodzeniu w sprawie Trumpa po publicznej kłótni z jego byłym szefem. Złożył wiele godzin zeznań przed wielką ławą przysięgłych badającą Trumpa pod zarzutem rzekomego przestępstwa, pojawiając się po raz drugi w środę.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: