Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
892 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
110 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
117 views
POLKA 10 LAT W AFRYCE

POLKA 10 LAT W AFRYCE

Posted by Mev
119 views
Łapanka

Łapanka

Posted by bastoy
356 views
PRZEPRASZAMY-WAS

PRZEPRASZAMY-WAS

Posted by Viss
340 views

Kenia testuje biometryczny system śledzenia szczepień noworodków

5/5 - (2 votes)

Poczyniono postępy w kontrowersyjnych testach przeprowadzonych w szpitalu w małym miasteczku w Kenii w celu opracowania programu zarządzania szczepieniami biometrycznymi dla noworodków.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nowa  metoda  ma na celu zapewnienie, że gdy tylko dziecko się urodzi i otrzyma pierwszą szczepionkę, nastąpi biometryczne skanowanie czterech jego palców, a oprócz pobierania odcisków palców dzieci zbierane będą również biometryczne dane głosowe ich opiekunów.

Celem tego jest monitorowanie tożsamości i zarządzanie historią szczepień, powiedzieli twórcy programu, zauważając, że ma on być używany przez pierwsze 24 miesiące życia dzieci i śledzić, w jaki sposób podaje się im osiem szczepionek i jeden suplement.

Zarówno odciski palców, jak i dane głosowe zostaną rzekomo usunięte, jak obiecała grupa opracowująca system biometryczny.

Firma  NEC zajmująca się uwierzytelnianiem biometrycznym, Kenijski Instytut Badań Medycznych (KEMRI) i Uniwersytet Nagasaki z Japonii to firmy, które w 2019 roku nawiązały współpracę w celu opracowania programu, który obecnie przechodzi badania kliniczne w Kinango Sub-County Hospital w Kwale w Kenii.

Badania, które rozpoczęły się we wrześniu i mają trwać do marca, objęły łącznie 1000 noworodków i ich opiekunów. Mimo że testy jeszcze się nie zakończyły, już pojawiają się wczesne wyniki, które trzej partnerzy określają jako „bardzo zachęcające”.

Planowanych jest więcej testów w większej liczbie szpitali – a Kenia została wybrana jako kraj, w którym zostanie w pełni wdrożony system biometrycznego pobierania odcisków palców dzieci. Plan jest taki, aby stało się to do końca roku.

Program ma wspierać  Cele Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych  (SDGs) – mianowicie te, które zapewniają wszystkim tożsamość prawną i rejestrację urodzeń, eliminując możliwe do uniknięcia zgony wśród noworodków i dzieci poniżej 5 roku życia oraz zmniejszając śmiertelność noworodków.

Jeśli chodzi o firmę NEC, która jest uważana za światowego lidera w dziedzinie rozpoznawania twarzy, tęczówki oka, odcisków palców/odcisków dłoni, głosu i akustycznego uwierzytelniania uszu, pracuje również nad innym projektem mającym na celu komercjalizację danych biometrycznych niemowląt, podczas gdy ma więcej projektów realizowanych w w swoim portfolio Afryka Subsaharyjska.

Opublikowane ponownie w Reclaim the Net

Wyróżniony obraz: Członek personelu szpitala skanuje odcisk palca noworodka , komunikat prasowy NEC, 7 lutego 2023 r.

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: