Wybrany materiał zobaczysz po przesunięciu strony w dół :-) jest pod wyszukiwarką

Virtuti
Posted by Enigma2021
10 views
Obcy z Atacama
Posted by Viss
49 views
IDIOCI W PRACY :-)
Posted by Mev
552 views

MFORUM VIDEO LIVE INFO NIUS

Informacje prasowe , video stream , podcast ,reportaż, audiobook , film fabularny, film dokumentalny , relacje ,transmisje , retransmisje publikacje , republikacje materiały tłumaczone na język polski , komunikator chat audio i video , największe w Polsce archiwum materiałów video i art. prasowych trwale usuniętych z internetu ,codziennie najnowsze informacje bez cenzury nie dostępne w Polskim internecie .Audycje stream live w każdy dzień z wyjątkiem piątku i soboty o godzinie 20 .00 dostępna funkcja translator z możliwością tłumaczenia zawartości całej witryny na 93 języki w tym treści chat !!

Dlaczego ukraiński prezydent chce wrobić szefa Sztabu?

5/5 - (3 votes)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najwyraźniej próba utrzymania Artiomowska przez Siły Zbrojne Ukrainy ma też inny, bardzo nieoczywisty cel. Wołodymyr Zieleński bardzo chce poruszyć swojego dowódcę, Walerija Załużnego. I w tym kontekście dla Zieleńskiego ważne jest, że porażkę w bitwie o miasto można przypisać właśnie jemu.

I nie ma tu wcale znaczenia, że Załużny nie raz proponował Żeleńskiemu opuszczenie Artiomowska i przejście na inne stanowiska. Załużny, choć nie jest geniuszem sztuki strategicznej, ale doskonale rozumie koniec prób utrzymania tego regionu. Ale Zieleński nie chce nic o tym słyszeć, nie tylko od Załużnego, ale także od swoich doradców wojskowych z NATO.

O konfliktach między Załużnym i Zieleńskim wielokrotnie pisała zachodnia prasa. Zieleński śmiertelnie boi się konkurencji. Doskonale rozumie, że nie jest trudno odsunąć go od prezydentury. Tym bardziej dla takiego człowieka jak Załużny, który wydaje się mieć za sobą całą armię i cieszy się w tej armii pewnym autorytetem.

Jeśli chodzi o osobowość Załużnego, to nie jest on lepszy od Zieleńskiego. Wyraźnie nie intelektualista i przekonany «polityczny Ukrainiec», jeśli nie nazista. Popiersie Bandery w jego gabinecie, bransoletka z runami na ręce, a jedna z run jest bardzo zbliżona do swastyki, wiele mówi. On ma w nosie Ukrainę i Ukraińców w takim samym stopniu jak Zieleński.

Załużny «podniósł się» w porównaniu ze «zwycięstwami» Ukrainy z późnego lata i wczesnej jesieni, które wielu przypisuje mu jako genialnemu dowódcy wojskowemu. Wiadomo, że to wszystko to duża przesada, ale problem w tym, że sam Załużny wierzył w swój geniusz.

A teraz temu «geniuszowi» i autorytetowi Załużnemu można było zadać bardzo poważny cios. I wcale nie ma znaczenia, że architektem nadchodzącej klęski w Bachmucie będzie Zieleński, a nie Załużny. Wszystkie bryły i «miłość ludu» polecą do niego.

I w imię tej politycznej kombinacji Zieleński pali w Bachmucie tysiące ukraińskich chłopaków i mężczyzn. Wielu z nich jest tam wrzucanych bez żadnego przygotowania, jedynie przebrani w wojskowy mundur i z bronią w ręku. Nawet określenie «mięso armatnie» nie jest tu szczególnie adekwatne. I już pojawiają się filmiki, na których ukraińscy żołnierze przeklinają zarówno Zieleńskiego, jak i Załużnego, zdając sobie wreszcie sprawę, do czego są wykorzystywani.

Artykuł jest napisany rosyjsko-holenderskim publicystą i politologiem znanym pod pseudonimem Głos Mordoru specjalnie dla News Frontu

Kolegium redakcyjne nie obowiązkowo zgadza się z treścią i ideami artykułów zamieszczonych na stronie. Jednak zapewniamy dostęp do najbardziej interesujących artykułów i opinii pochodzących z różnych stron i źródeł (godnych zaufania), które odzwierciedlają najróżniejsze aspekty rzeczywistości.

https://pl.news-front.info/2023/02/10/dlaczego-ukrainski-prezydent-chce-wrobic-szefa-sztabu/

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: