pfizer mrna
Posted by Mforum
568 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
432 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Niedzielski wyda 230 mln zł na testy combo, które nie uzyskały pozytywnej rekomendacji

1/5 - (1 vote)

Niedzielski 03

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pandemiczny resort podobnie jak w przypadku afery respiratorowej zdecydował o zakupie testów combo, które mają wykrywać grypę, COVID-19 i wirus RSV. Jak podaje „Gazeta Wyborcza” resort zarządzany przez Niedzielskiego podjął decyzję mimo negatywnej opinii Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Testy combo mają szybko wskazywać, z jakim wirusem pacjent zgłosił się do lekarza. Produkt rzekomo ma wykrywać grypę, wisusa celebrytę, a także wirus RSV. Rozporządzenie dotyczące ich refundacji podpisał na początku stycznia Polski „wizjoner zdrowia” odpowiedzialny za ponad 200 tys. nadmiarowych zgonów w Polsce.

“Gazeta Wyborcza” ustaliła, że badania, które przeprowadziła Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji, wykazały, że w niektórych przypadkach czułość (wykrycie infekcji) i swoistość (wskazanie, o jaki wirus chodzi) tych testów wynosi zaledwie 50 proc.

Przypominamy, że Rada działająca przy AOTMiT wydaje rekomendacje na temat leków i terapii leczniczych. Jej członkowie nie mogą mieć żadnych związków z firmami farmaceutycznymi.

Reżim Kaczyńskiego jednak nie lubi sprzeciwów i niedługo po wydaniu negatywnej opinii z funkcji przewodniczącego został odwołany prof. Rafał Niżankowski. Stanowisko stracił też Mateusz Oczkowski, naczelnik wydziału refundacji w departamencie polityki lekowej w resorcie zdrowia.

Roczny koszt refundacji testów combo o niskiej skuteczności to 230 mln zł, a poseł opozycji Dariusz Joński nazywa sprawę “kryminałem”. “Rada Przejrzystości przy AOTMiT wydała negatywną opinii o refundacji testów COMBO, mających wykrywać grypę, COVID-19 i wirus RSV! Minister odwołał przewodniczącego rady, a prezes NFZ z upoważnienia ministra wydał zarządzenie o refundacji testów!” – skomentował polityk Koalicji Obywatelskiej.

Pandemiczny resort standardowo nie komentuje tych decyzji, przypominając, że leżą one w kompetencjach, bezkrytycznego wobec siebie „wodza” Niedzielskiego.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: