pfizer mrna
Posted by Mforum
455 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
368 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
222 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
315 views

Mapa starych nazistowskich skarbów wywołuje gorączkowe poszukiwania holenderskiej wsi w poszukiwaniu ukrytych bogactw

Rate this post
Mapa starych nazistowskich skarbów wywołuje gorączkowe poszukiwania holenderskiej wsi w poszukiwaniu ukrytych bogactw

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nazistowska mapa skarbów sugeruje, że uciekający niemieccy żołnierze zakopali skarbiec złota, srebra, klejnotów, zegarków i innych bogactw gdzieś w pobliżu holenderskiej wioski Ommeren.

Mapa nazistowskich skarbów

ZUMAPRESS.com Nazistowska mapa przyciągnęła poszukiwaczy skarbów z daleka.

Spośród ponad 1300 dokumentów historycznych opublikowanych niedawno przez Narodowe Archiwa Holandii, jeden przykuł uwagę opinii publicznej: nazistowska mapa skarbów wykonana w 1945 roku. Pragnąc znaleźć bogactwa, poszukiwacze skarbów zalali holenderską wieś.

„Wszędzie widzę grupy ludzi z wykrywaczami metalu” – powiedział Reuterowi Jan Henzen, robiąc sobie przerwę w poszukiwaniach. „Jak wielu ludzi, wiadomość o skarbie sprawiła, że poszedłem szukać siebie. Szansa, że skarb nadal tu będzie po 70 latach, jest bardzo mała, ale chcę spróbować. ”

Według The Guardian skarb został pierwotnie zakopany w 1945 roku w wiosce Ommeren przez nazistowskich żołnierzy uciekających z Holandii. Historycy podejrzewają, że skarb – monety, zegarki, biżuteria, diamenty i inne kosztowności – został zabrany przez nazistów z banku w pobliskim Arnhem.

Wojska brytyjskie w Arnhem

Pen and Sword Books/Universal Images Group via Getty ImagesWojska brytyjskie w Arnhem podczas II wojny światowej.

Naziści prawdopodobnie zabrali kosztowności po bombardowaniu i prawdopodobnie podpalili bank, aby go obrabować. Jeden z ekspertów powiedział lokalnym holenderskim wiadomościom, że naziści „włożyli łupy w płaszcze”, jak podaje Daily Mail.

Niezależnie od tego, w jaki sposób naziści zdobyli kosztowności, które mogą być warte około 19 milionów dolarów, wydaje się jasne, co stało się później. Niemiecki żołnierz zidentyfikowany jako Helmut S. twierdził później, że on i trzy inne osoby zakopały skarb około dwóch stóp pod korzeniami topoli w Ommeren.

Helmut, który był „luźny”, według Annet Waalkens z Archiwów Narodowych, opowiadał historie o skarbie, który przyciągnął uwagę Beheersinstituut. Organizacja odpowiedzialna za zarządzanie majątkiem ludzi, którzy zaginęli podczas II wojny światowej, Beheersinstituut, według The Guardian, przeprowadziła wiele poszukiwań skarbu.

Poszukiwacz skarbów w Ommeren

NBC News/YouTubePoszukiwacz skarbów przeszukuje ziemię w Ommeren po wydaniu nazistowskiej mapy.

Ich pierwsza próba została udaremniona przez zamarzniętą ziemię. Ich drugi, wspomagany przez wykrywacze metalu z epoki, nic nie przyniósł. A trzeci, wspomagany przez samego Helmuta S., również nie zdołał zlokalizować skarbu.

Mapa, prawdopodobnie narysowana przez jednego z towarzyszy Helmuta, została następnie schowana w archiwach Beheersinstituut. Został wydany 75 lat później, kiedy wygasł okres poufności, według New York Post, ale nadal nie jest jasne, czy można znaleźć jakiś skarb.

„Nie wiemy na pewno, czy skarb istniał” – powiedziała Reuterowi rzeczniczka Archiwum Narodowego Anne-Marieke Samson. „Instytut przeprowadził wiele kontroli i uznał tę historię za wiarygodną. Ale nigdy go nie znaleźli, a gdyby istniał, skarb mógłby być już wykopany.

Według The Guardian, holenderscy urzędnicy mają kilka teorii na temat tego, dlaczego skarb okazał się tak nieuchwytny. Uważają, że możliwe jest, że miejscowy był świadkiem pierwotnego pochówku, a następnie sam wykopał skarb, że jeden z nazistów wrócił na miejsce i odzyskał skarb, a nawet, że amerykańscy żołnierze natknęli się na skrytkę skarbu i wykopali ją.

Gospodarstwo rolne Ommeren

Fred Mobach/Wikimedia CommonsA farm tucked in the forests of Ommeren.

Ta ostatnia teoria może mieć nogi, ponieważ urzędnicy Beheersinstituut skrzyżowali ścieżki z Amerykanami podczas trzeciej próby znalezienia skarbu. Zauważyli również, według The Guardian, że gleba w okolicy wydawała się zakłócona.

Jeśli skarb nadal tam jest – a eksperci nie wykluczają możliwości, że został zniszczony w późniejszym bombardowaniu – to ktokolwiek go znajdzie, będzie musiał zgłosić swoje odkrycie władzom holenderskim.

„Każdy, kto coś znajdzie, będzie musiał nam to zgłosić, więc zobaczymy” – powiedział Reuterowi były burmistrz Ommeren Klaas Tammes, który prowadzi fundację będącą właścicielem ziemi, na której rzekomo zakopany jest skarb.

Na razie holenderskie władze mają nadzieję, że skarb jest i że zostanie odnaleziony. Kiedy już to zrobią, spróbują zlokalizować jego „prawowitych właścicieli”.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: