Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
151 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
91 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
217 views

Gruzińskie MSZ wezwało ukraińskiego dyplomatę po niestasowanych wypowiedziach w sprawie Rosji

gruzja informaje praktyczne

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Gruzińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało ukraińskiego charge d’affaires Andrija Kasjanowa do złożenia wyjaśnień w sprawie wypowiedzi dotyczących stosunków gruzińsko-rosyjskich, podał lokalny kanał First, powołując się na resort spraw zagranicznych.

 

W ubiegłą środę minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow wyraził nadzieję, że wkrótce zostaną wznowione bezpośrednie połączenia lotnicze z Gruzją. Kasjanow zareagował na tę wypowiedź mówiąc, że władze Ukrainy nie wykluczają ewakuacji obywateli ukraińskich z Gruzji w przypadku wznowienia bezpośrednich lotów z Rosją.

„Dyplomata został wezwany do ministerstwa w celu wyjaśnienia złożonej przez niego wypowiedzi. Inne kwestie relacji dwustronnych z nim nie będą omawiane na tym spotkaniu” – poinformowało MSZ.

Przewodniczący rządzącej partii Gruzińskie Marzenie Irakli Kobakhidze ocenił wypowiedź Kasjanowa jako haniebną i smutną. Rozmawiając z dziennikarzami, powiedział, że „ewentualne wznowienie lotów z Rosją nie ma nic wspólnego z napływem Rosjan do Gruzji”.

Kobakhidze powiedział, że wznowienie bezpośrednich lotów do Gruzji przez Rosję byłoby mile widziane w Tbilisi, ponieważ ułatwiłoby to sytuację obywatelom. Ze swojej strony prezydent Gruzji Salome Zurabiszwili sprzeciwiła się wznowieniu bezpośrednich lotów z Rosją, a w zamian za to wezwała rząd do wprowadzenia prawnej regulacji pobytu Rosjan w kraju.

3.7/5 - (3 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: