Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
276 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
276 views

Pierwszy pełny test pocisku hipersonicznego zakończony sukcesem: Siły Powietrzne USA

Siły Powietrzne USA poinformowały w poniedziałek, że pomyślnie przetestowały pocisk hipersoniczny u wybrzeży południowej Kalifornii 9 grudnia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Pocisk hipersoniczny, znany jako  AGM-183A Air-launched Rapid Response Weapon (ARRW), został wystrzelony z  bombowca  B-52H Stratofortress w powietrzu.

Stany Zjednoczone testują swoje możliwości pocisków hipersonicznych w obliczu rosnących obaw, że Rosja i Chiny odniosły większy sukces w opracowywaniu własnej broni hipersonicznej.

Zbudowany przez Lockheed Martin pocisk hipersoniczny osiągnął ponad pięciokrotnie prędkość dźwięku po wystrzeleniu z bombowca. Według Sił Powietrznych pocisk przeleciał zaplanowaną trasą lotu i zdetonował w kierunku celu.

„Zespół ARRW z powodzeniem zaprojektował i przetestował wystrzeliwany z powietrza pocisk hipersoniczny w ciągu pięciu lat” — powiedział bryg. Gen. Jason Bartolomei, dyrektor wykonawczy programu dyrekcji ds. uzbrojenia Sił Powietrznych, w oświadczeniu .

„Jestem niezmiernie dumny z nieustępliwości i poświęcenia, jakie wykazał ten zespół, aby zapewnić naszemu wojownikowi istotną zdolność”.

Test „All-Up-Round” pełnego prototypu przeprowadzony przez Siły Powietrzne był podobny do dwóch poprzednich testów boosterów, ponieważ zostały one wystrzelone z bombowca lecącego u wybrzeży południowej Kalifornii.

Jednak test z zeszłego tygodnia był pierwszym z całego systemu, a poprzednie misje koncentrowały się na rakiecie wspomagającej.

USA za Chinami

Pentagon jest chętny do poczynienia postępów w testowaniu i rozwoju pocisków hipersonicznych, zwłaszcza że Chiny i Rosja wykazały postępy we własnych projektach.

W marcu Rosja poinformowała , że ​​użyła pocisków hipersonicznych do zniszczenia ukraińskich zasobów wojskowych. W raporcie operacyjnym z 19 marca rosyjskie ministerstwo wojskowe stwierdziło, że zniszczyło ogromne podziemne składowisko rakiet i amunicji lotniczej w rejonie Iwano-Frankowska na Ukrainie.

W zeszłym roku tajny chiński pocisk hipersoniczny okrążył ziemię i uderzył w cel. Aby zaradzić temu zagrożeniu, amerykańscy prawodawcy wezwali do wznowienia długotrwałych badań wojskowych.

Jeden z ekspertów powiedział, że Stany Zjednoczone podążają za Chinami w rozwoju broni hipersonicznej.

„Chiny skutecznie objęły prowadzenie w wyścigu broni hipersonicznej ze względu na zakres i głębokość swoich inwestycji technologicznych” — powiedział Rick Fisher , starszy pracownik International Assessment and Strategy Center, think tanku zajmującego się bezpieczeństwem.

„Widzimy dopiero początek ich rozwoju broni w tej dziedzinie”.

Zdaniem Fishera wyścig o rozwój broni hipersonicznej – i kto pierwszy jej użyje – może zadecydować o tym, kto zdominuje porządek międzynarodowy w nadchodzących dziesięcioleciach.

ARRW

ARRW to pocisk ślizgowy, który przyspiesza pocisk do prędkości hipersonicznych za pomocą rakiety wspomagającej. Pojazd szybujący następnie oddziela się od rakiety i porusza się z prędkością hipersoniczną, wykorzystując bezwładność.

Pocisk hipersoniczny został zaprojektowany, aby umożliwić Stanom Zjednoczonym utrzymywanie stałych, wartościowych, wrażliwych na czas celów narażonych na ryzyko w spornych środowiskach. Obejmuje to wrogie bazy wojskowe i statki nawodne. Broń hipersoniczna porusza się w górnych warstwach atmosfery z prędkością ponad pięciokrotnie większą niż prędkość dźwięku, czyli około 3853 mil na godzinę. W przeciwieństwie do konwencjonalnych pocisków, pociski hipersoniczne są zwinne, dzięki czemu mogą uniknąć wykrycia przez typowe amerykańskie systemy wykrywania broni. 

Zwiększają również zdolność Sił Powietrznych do przeprowadzania precyzyjnych ataków, umożliwiając szybkie reagowanie na silnie bronione cele naziemne.

Test został przeprowadzony przez 412. Skrzydło Testowe w Bazie Sił Powietrznych Edwards.

REPORTER
5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: