Mam chorom pompe
Posted by Enigma2021
275 views
COŚ O SZCZEPIENIU COVID
Posted by Mforum
276 views

NIEMCY : „Nalot na obywateli Rzeszy wygląda jak kampania PR”

❗️Wielki „pucz Rzeszy” uniemożliwiony czy tylko burza w szklance❗️

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wczorajsze aresztowania około 25 osób rzekomo planujących zamach stanu w Niemczech zostały już skwapliwie zrelacjonowane przez mainstream. Szczegóły lub dowody dotyczące konkretnych przestępstw nie zostały jeszcze opublikowane.

Każdy ekstremista to gówno – ale kto na tym wszystkim korzysta?

👉3000 policjantów było potrzebnych do aresztowania 25 osób. Wśród nich były osobistości w podeszłym wieku, jak 71-letni Heinrich I książę Reuß-Köstritz czy były poseł i sędzia AFD.

👉O ile nasza minister spraw wewnętrznych zwykle – jeśli w ogóle – komentuje konkretne akty przemocy, np. ze strony uchodźców, dopiero wiele dni później, to w tym przypadku wyjątkowo szybko zareagowała oświadczeniem na Twitterze.

O ile o sprawcach ataku nożem w Illerkirchberg, którzy zostali zatrzymani w schronisku dla uchodźców, nie opublikowano prawie żadnych konkretnych informacji, o tyle o puczystach wiemy już całkiem sporo. Ochrona osobista najwyraźniej istnieje tylko dla pewnych grup sprawców.

👉Bez względu na to, że aresztowaniom towarzyszyli liczni reporterzy (https://www.n-tv.de/politik/Die-Razzia-wirkt-wie-eine-PR-Aktion-article23769156.html), z których część nawet odbiła dzień wcześniej publikując wybuchowe nagłówki następnego dnia. Pojawiają się doniesienia, że część mediów już od kilku tygodni była na celowniku.

👉 To wszystko dzieje się podczas gdy zorganizowani terroryści klimatyczni w całych Niemczech mogą bez przeszkód paraliżować całe lotniska (https://www.bild.de/regional/muenchen/muenchen-aktuell/muenchen-schon-wieder-kleber-chaoten-am-flughafen-82187832.bild.html).

👉 I oczywiście pasuje też do tego, że wśród oskarżonych są też „lateralni myśliciele” (https://www.schwarzwaelder-bote.de/inhalt.reichsbuerger-razzia-nach-durchsuchung-bekannter-querdenker-aus-horb-verhaftet.746037b9-fbba-4bc3-b235-9373d5670b20.html), jak dumnie donosi dobrze poinformowany Schwarzwälder Bote.

Moim zdaniem sprawa medialna i PR-owa ma na celu odwrócenie uwagi od prawdziwych spraw i problemów.

NIEMCY : „Nalot na obywateli Rzeszy wygląda jak kampania PR”

387508190.jpg
Henryk XIII, książę Reuss, zostaje aresztowany rano. Prasa jest obecna we Frankfurcie.
(Fot.: picture alliance/dpa)

ntv.de: Użycie przeciwko domniemanej grupie terrorystycznej skupionej wokół księcia i kobiety z AfD było bardzo obrazowe. Koledzy byli w stanie wcześniej zająć pozycję …

243985647.jpg
Martina Renner jest rzeczniczką ds. polityki antyfaszystowskiej klubu parlamentarnego Partii Lewicy w Bundestagu.
(Fot.: picture alliance/dpa)

Martina Renner: Sama wiedziałam o tym od połowy zeszłego tygodnia, a także znam kilka mediów, które wiedziały o tym już od dwóch tygodni. Znane były nazwiska oskarżonych, ich adres i planowany czas dostępu.

Nawet nazwiska były znane?

Tak. Plany nalotu zostały sklasyfikowane jako tajne przez Federalnego Prokuratora Generalnego. Dlatego żadne nieupoważnione osoby trzecie nie powinny o tym wiedzieć, aby nie zagrozić dochodzeniu. Jednak tajemnica jest trudna, jeśli wcześniej podajesz cele i czasy. Tutaj ryzykowano, że akcja zaplanowana od miesięcy ostatecznie się nie powiedzie.

Wszystkie osoby poszukiwane listem gończym mogły zostać aresztowane, nikt nie uciekał. Według minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser sukces ten świadczy o tym, że „nic wcześniej nie wyciekło”. Zgadzasz się z nią?

Nie, nie można tego jeszcze w ogóle ocenić. Członkowie grupy uważają swoje działania, w tym planowaną przemoc, za uzasadnione. Fantazjują o „prawie do oporu”, które ma usprawiedliwiać terror. Niekoniecznie pasowałoby, gdybyś następnie uciekał przed policją i ukrywał się. Aby ocenić, czy wywrotowcy wiedzieli przed nalotem, najpierw trzeba będzie ocenić skonfiskowane nośniki danych i inne materiały. Gdyby materiał został tam usunięty w widoczny sposób, gdyby rzeczy zniknęły, oznaczałoby to, że domniemani terroryści spodziewali się nalotu.

D142C49BDCDEEA0CB2E85C03DE7E3E85.jpg

 

Jakie inne zagrożenia wiąże się z dostępem poinformowanym z wyprzedzeniem?

Każdy, kto ryzykuje wyciek danych o dostępie do oskarżonego, ryzykuje również, że rano może wyjść z bronią. Przeszłość pokazała, że należy się obawiać, że „obywatele Rzeszy” będą się bronić przed aresztowaniem – nawet z bronią. W nalocie wzięło i jest teraz 3000 oficerów, z których nie wszyscy są siłami specjalnymi. Ktokolwiek rozrzucił dane o tej interwencji, tak otwarcie naraził służby ratunkowe.

Na jakiej podstawie członek uczestniczącego organu lub sam organ powinien podejmować takie ryzyko?

Informacja była tak szeroko rozpowszechniona, że wygląda na kampanię PR. Może to służyć jako dowód pracy dla właściwych organów i ministerstw. Pokazuje to, że politycy nie tylko przyjmują plany działania przeciwko prawicy, ale także podejmują skuteczne działania przeciwko zagrożeniu terrorystycznemu. Jest to jednak absolutnie nieproporcjonalne do ryzyka, jakie stwarza to dla operacji i służb ratowniczych. Walka z terroryzmem musi być prowadzona przez agencje państwowe z najwyższą wrażliwością i w żadnym wypadku nie może stać się pokazem.

Frauke Niemeyer rozmawiała z Martiną Renner

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: