pfizer mrna
Posted by Mforum
568 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
433 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
263 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

Naukowcy biją na alarm : wzrasta zagrożenie rakiem gardła – wszystko przez sex oralny .

5/5 - (1 vote)

Na alarm w British Medical Journal biją naukowcy z Institute of Head and Neck Studies and Education (InHANSE) w Coventry. Nie mają wątpliwości, że wzrost zachorowań spowodowany jest przez brodawczaka ludzkiego (HPV), wirusa przenoszonego poprzez seks oralny.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Mniej nowotworów szyi, więcej – gardła

Na całym świeci nowotwory złośliwe głowy i szyi zajmują dziś już szóste miejsce pod względem częstotliwości w grupę nowotworów złośliwych. Co ciekawe, choć liczba wykrywanych nowotworów głowy i szyi maleje, nie dotyczy to raka gardła. W ciągu kilkunastu lat odnotowano wzrost z 7 do 11 przypadków na 100 tys. mieszkańców. Mowa więc o ponad 50-procentowym przyroście.

Szwedzi potwierdzają

Odpowiedzialny za to brodawczak ludzki rozpowszechnił się za sprawą upowszechnienia się seksu oralnego. Do tego samego wniosku doszli uczeni ze Szwecji, którzy odnotowali korelację pomiędzy obecnością wirusa HPV w tkankach, a występowaniem raka ustnej części gardła.

Szczepienie albo wierność

Jednym ze sposobów na zminimalizowanie ryzyka są szczepionki przeciwko HPV u nastolatków – grupy potencjalnego ryzyka. Naukowcy liczą, że może to spowolnić wzrost liczby przypadków.

Zdecydowanie skuteczniejszą metoda jest jednak unikanie przygodnego seksu z dużą liczbą partnerów.

źródło ; Gazeta Pomorska .pl

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: