UBG - Ewangelia Marka
Posted by grzegorz
442 views

Uwierzytelnianie biometryczne za pomocą telefonów i kart będzie się szybko rozprzestrzeniać

Uwierzytelnianie biometryczne za pomocą telefonów i kart będzie się szybko rozprzestrzeniać

Kolejna masowa adopcja biometrycznych kart płatniczych zaprojektowanych w celu zastąpienia kodów PIN i haseł uwierzytelnianiem odcisków palców była jedną z kilku najważniejszych historii na temat aktualizacji biometrycznej w zeszłym tygodniu na temat uwierzytelniania bez hasła. Karty są wykonane przy użyciu technologii Idemia i Idex Biometrics, a Idemia pracuje również nad kartami do CBDC, które mogą, ale nie muszą być biometryczne. Badanie CyberLink pokazuje, że większość młodych ludzi czuje się komfortowo z biometrią twarzy, a raport rynkowy podkreśla skalę możliwości biznesowych, jakie oferuje uwierzytelnianie bez hasła. Imponujący wgląd w częstotliwość różnych rodzajów ataków oszustw przez iProov był również jednym z najczęściej czytanych artykułów tygodnia.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Najważniejsze wiadomości biometryczne tygodnia

Z 1,5 milionami użytkowników Luizjana wydaje się być pierwszym amerykańskim stanem, który wprowadził mobilne prawa jazdy. Oprócz mDL, cyfrowe karty zdrowia i licencje połowowe dodają do 2,5 miliona cyfrowych kart identyfikacyjnych posiadanych przez mieszkańców stanu. Ustawodawca stanowy wydał teraz przepisy formalizujące ich akceptację.

Organy ochrony danych z całego świata spotkały się niedawno na Światowym Zgromadzeniu ds. Prywatności w Stambule i uzgodniły sześć zasad dotyczących znanych kwestii, które należy wziąć pod uwagę podczas wykorzystywania danych osobowych do rozpoznawania twarzy. Tymczasem kanadyjski komisarz ds. prywatności zatwierdził raport komisji parlamentarnej wzywający do moratorium na korzystanie z rozpoznawania twarzy przez policję i sektor prywatny, a także nowe przepisy.

Trzy czwarte Amerykanów w wieku od 18 do 34 lat korzysta obecnie z biometrycznego uwierzytelniania twarzy na urządzeniach mobilnych, wynika z nowego badania przeprowadzonego przez CyberLink. Badanie sugeruje, że chociaż logowanie mobilne bez hasła jest pierwszym czynnikiem napędzającym masowe przyjęcie biometrii twarzy, większość ludzi jest również skłonna korzystać z tej technologii w sklepach, restauracjach i podróżach pod pewnymi warunkami.

Waluty cyfrowe banku centralnego nadal zyskują na atrakcyjności. Turecki rząd ogłosił plan stworzenia niezbędnej infrastruktury i połączenia jej z systemem tożsamości cyfrowej kraju. W Japonii Idemia, we współpracy z JCB i Soft Space, uruchomiła projekt pilotażowy w celu przetestowania akceptacji CBDC do płatności zbliżeniowych.

Rola tożsamości cyfrowej w web3 jest rozważana przez coraz większą liczbę podmiotów i pojawiają się pewne napięcia, zwłaszcza w kontekście zgodności. Dla branży kryptowalut zgodność zawsze była solą w oku. W Metaverse zgodność może zależeć od rosnącej standaryzacji, szczególnie w celu uniknięcia nadmiernego ujawniania wrażliwych danych osobowych. Pierwsze produkty są już na rynku, w tym nowa platforma od JPMorgan.

Według prezentacji Andrew Buda, CEO iProov, na Trust Services Forum / CA Day, ataki polegające na wstrzykiwaniu cyfrowym znacznie wzrosły jako wektor oszustwa w zdalnym logowaniu się na konto. Mówił o znaczeniu bezpieczeństwa biometrycznego i łatwości użytkowania w projektach tożsamości cyfrowej, takich jak portfel cyfrowy UE.

Kuppinger Cole przewiduje, że rynek uwierzytelniania bez haseł będzie rósł o ponad 30 procent rocznie do 6,6 miliarda dolarów w ciągu najbliższych kilku lat, ponieważ dostawcy sprawią, że logowanie będzie bardziej spójne. W tym kontekście 1Kosmos zintegrował DaVinci z Ping, Transmit Security dołączył do rynku AWS, a FusionAuth dodał obsługę biometrii bez hasła za pośrednictwem protokołu WebAuthn.

Największy bank i detalista w Zjednoczonych Emiratach Arabskich współpracują w celu wprowadzenia biometrycznych kart płatniczych opracowanych przy użyciu technologii Idemia i Idex Biometrics. Według firm, karta EMV jest pierwszą serią bezstykowych biometrycznych kart płatniczych w regionie.

Rejestracja biometrycznej karty SIM postępuje na Filipinach, gdzie co najmniej jedna firma telekomunikacyjna twierdzi, że zakończy rejestrację abonentów w tym roku. Indie rozważają wprowadzenie przepisów dotyczących identyfikacji abonentów telefonii komórkowej, Bangladesz chce, aby ludzie przestrzegali limitu osobistych kart SIM, a Pakistan używa wielu odcisków palców, aby zapobiec oszustwom związanym z kartą SIM. Największy rozwój zaobserwowano jednak w Ghanie, gdzie termin rejestracji wydaje się nieskuteczny.

W Nigrze uruchomiono projekt wydania biometrycznych cyfrowych kart identyfikacyjnych 22 milionom osób. Projekt WURI ma na celu promowanie regionalnego rozwoju gospodarczego i obejmuje poprawę ram prawnych i infrastruktury przed dystrybucją bezpłatnych przepustek na dostęp do usług publicznych i prywatnych.

Firma startowa zajmująca się biometrią niemowląt została założona przez NEC i badacza UC San Diego i pracuje nad komercjalizacją. Synolo używa specjalnych skanerów linii papilarnych dla małych dzieci w organizacji pozarządowej w Nowym Jorku i testuje je w Ameryce Łacińskiej.

Elizabeth Renieris pisze w krytyce przyszłego EU EES dla Centre for International Governance Innovation, że motywacja systemu opiera się na „wartościach firm, które dostarczają podstawowe technologie”. Szczegóły pozostały niejasne, argumentuje Renieris, a powołując się na wyniki ankiety, że ludzie oczekują mniejszej dyskryminacji od zautomatyzowanych systemów, aby udowodnić, że ochrona praw jest „legalnym gaslightingiem”.

5/5 - (1 vote)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: