Universe - W taką ciszę
Posted by Viss
485 views
Kapliczki na Roztoczu
Posted by pajak68
1044 views
IN SPACE - Stive Morgan
Posted by Mforum
854 views

USA muszą zwiększyć wydatki wojskowe Tajwanu, aby przeciwstawić się Chinom: raport Kongresu

Tajwańska marynarka wojenna wystrzeliwuje amerykański pocisk rakietowy Standard z fregaty podczas corocznych ćwiczeń Han Kuang, na morzu w pobliżu portu marynarki wojennej Suao w hrabstwie Yilan na Tajwanie, 26 lipca 2022 r. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Tajwańska marynarka wojenna wystrzeliwuje amerykański pocisk rakietowy Standard z fregaty podczas corocznych ćwiczeń Han Kuang, na morzu w pobliżu portu marynarki wojennej Suao w hrabstwie Yilan na Tajwanie, 26 lipca 2022 r. (Sam Yeh/AFP via Getty Images)

 

Najwyższy organ doradczy Kongresu zaleca Stanom Zjednoczonym ustanowienie wieloletniego finansowania i innych mechanizmów w celu wzmocnienia obrony Tajwanu przed bezprecedensową agresją ze strony komunistycznych Chin .

W zaleceniu proponuje się ustanowienie wspólnego mechanizmu planowania i zachęcanie do zwiększania wydatków na obronność Tajwanu, aby zapewnić, że wyspa uzbroi się najlepiej, jak potrafi.

Amerykańsko-Chińska Komisja ds. Przeglądu Gospodarczego i Bezpieczeństwa ( USCC ) opublikowała 15 listopada swój roczny raport, w którym stwierdziła, że ​​środki będą konieczne do powstrzymania inwazji ze strony Komunistycznej Partii Chin ( KPCh ).

„Rok 2022 może okazać się rokiem przełomowym dla Komunistycznej Partii Chin i odpowiedzi Ameryki na jej ambicje” – powiedział przewodniczący USCC Alex Wong podczas spotkania wprowadzającego do publikacji raportu.

„To nie był dobry rok w stosunkach amerykańsko-chińskich. Ale to był rok wyjaśniający”.

Wong powiedział, że KPCh stara się odizolować wyspę od reszty świata poprzez przymus dyplomatyczny, ekonomiczny i wojskowy. Celem reżimu jest zmuszenie Tajwanu do zaakceptowania rządów komunistycznych za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Powiedział, że w tym celu Stany Zjednoczone i Tajwan będą musiały zacieśnić współpracę, aby zapewnić sobie zwycięstwo w przypadku konfliktu z Chinami.

„Zalecamy utworzenie biura ds. gotowości i odporności gospodarczej i bezpieczeństwa, aby upewnić się, że sami jesteśmy przygotowani do wytrzymania i wygrania długoterminowej konkurencji i konfliktu” – powiedział Wong.

„Zalecamy, aby Kongres udostępnił naszej armii znaczne dodatkowe wieloletnie fundusze obronne w połączeniu ze wspólnym mechanizmem planowania USA-Tajwan, który wzmocniłby własne zaangażowanie Tajwanu w zwiększenie wydatków na obronę”.

Chińska wiertarka
Chińskie myśliwce latają na niebie w pobliżu Tajwanu na kadrze z filmu opublikowanego przez chińskie państwowe media CCTV, 7 sierpnia 2022 r. (CCTV za pośrednictwem Reuters / Zrzut ekranu za The Epoch Times)

Chiny chcą pożreć Tajwan

KPCh twierdzi, że Tajwan jest zbójecką prowincją Chin, która musi być zjednoczona z kontynentem i nie wyklucza użycia siły dla osiągnięcia tego celu.

Jednak Tajwan nigdy nie był kontrolowany przez KPCh. Kraj wyspiarski jest samorządny od 1949 roku i szczyci się dobrze prosperującym demokratycznym rządem i gospodarką rynkową.

Stany Zjednoczone dyplomatycznie uznają, ale nie popierają roszczeń Chin i utrzymują stosunki prawne z Tajwanem, zapewniając, że zapewnią broń niezbędną do obrony wyspy.

Wong i USCC uważają, że zarówno Stany Zjednoczone, jak i Tajwan będą musiały zrobić więcej, aby uzbroić się i wyszkolić na wypadek wojny z Chinami, która według raportu stała się bardziej prawdopodobna po rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

W ostatnich latach władze KPCh stawały się coraz bardziej wojownicze i wielokrotnie groziły przemocą militarną.

Chiński minister obrony Wei Fenghe zapowiedział w tym roku „rozpoczęcie wojny bez względu na koszty”, aby zapobiec międzynarodowemu uznaniu niepodległości Tajwanu.

Podobnie przywódca KPCh Xi Jinping  powiedział w tym miesiącu prezydentowi Joe Bidenowi: „Pokój i stabilność w Cieśninie oraz„ niepodległość Tajwanu ”są tak nie do pogodzenia jak woda i ogień”.

USA muszą zwiększyć „zdolność do przeciwstawienia się sile”

Nowy raport USCC zawiera cały rozdział poświęcony kwestii Tajwanu ( pdf ) i przedstawia w zarysie, w jaki sposób KPCh zwiększyła swoje wysiłki, aby odepchnąć społeczność międzynarodową od pomocy Tajwanowi, aby zacisnąć pętlę.

„W 2022 roku Chiny przyjęły znacznie bardziej agresywną postawę wobec Tajwanu, intensyfikując pokazy siły militarnej oprócz przymusu dyplomatycznego i gospodarczego” – czytamy w raporcie.

„Pekin również uważnie obserwował wojnę Rosji z Ukrainą, przypuszczalnie wyciągając wnioski, które wpłynęłyby na jego podejście, gdyby chińscy przywódcy ostatecznie zdecydowali się wymusić zjednoczenie z Tajwanem”.

Raport mówi, że Stany Zjednoczone będą musiały zwiększyć swoją gotowość do konfliktu zbrojnego w regionie Indo-Pacyfiku i dążyć do wzmocnienia własnych sił zbrojnych oraz sił swoich partnerów i sojuszników w regionie.

W tym celu USCC zaleca, aby „Kongres polecił Departamentowi Obrony Stanów Zjednoczonych sporządzenie tajnego raportu na temat aktualnej i przyszłej postawy wojskowej, logistyki, konserwacji i wymagań w zakresie utrzymania, aby wzmocnić„ zdolność Stanów Zjednoczonych do przeciwstawienia się sile ”w przypadku chińskiego ataku i próby inwazji na Tajwan”.

Ostatecznie w opinii USCC KPCh pod rządami Xi zobowiązała się do niebezpiecznego pragnienia historycznego znaczenia i będzie dążyć do scementowania swojego dziedzictwa poprzez wzmożoną przemoc i destabilizację. Stany Zjednoczone, utrzymywała USCC, muszą zatem przygotować się do obrony wartości Demokratycznego Zachodu i podobnie myślących narodów świata.

„Osobiste i strategiczne ambicje Xi co do miejsca jego i Chin w historii są jaśniejsze niż kiedykolwiek wcześniej”, powiedział Wong, „podobnie jak potrzeba podjęcia przez Stany Zjednoczone zdecydowanych kroków w celu zachowania i obrony naszych interesów i ideałów w odpowiedź.”

www-theepochtimes-com

5/5 - (2 votes)
CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: