pfizer mrna
Posted by Mforum
563 views
Zaczynamy!
Posted by Enigma2021
431 views
Terytorium 404
Posted by Enigma2021
262 views
Rozdzielenie Ludzkości
Posted by Joana100
350 views

„Lewicowa” przemoc wobec policjantów: eskalacja kontrprotestu na demonstracji „Ami, go home” w Lipsku

Rate this post

„Lewicowa” przemoc wobec policjantów: eskalacja kontrprotestu na demonstracji „Ami, go home” w Lipsku

W sobotę około 1 200 osób demonstrowało w Lipsku pod hasłem „Ami, do domu” na rzecz wycofania amerykańskich żołnierzy z Niemiec. Podczas gdy marsz protestacyjny był w większości pokojowy, „znacznie większe” kontrdemonstracje prowadziły czasami do gwałtownych zamieszek.

Pod hasłami „Ami, idź do domu” i „Pokój, wolność, suwerenność” kilkaset osób protestowało w sobotę w Lipsku przeciwko stacjonowaniu amerykańskich żołnierzy w Niemczech. Na spotkaniu przed Federalnym Sądem Administracyjnym w pobliżu konsulatu USA uczestnicy wezwali USA m.in. do wycofania swoich wojsk i broni jądrowej z Niemiec. Jürgen Elsässer, wydawca magazynu „Compact”, wezwał do demo. Wśród uczestników, według policji, byli głównie członkowie „Wolnej Saksonii”, „Turyńskich Patriotów” i AfD.

TYM PRZYCISKIEM POSTAW KAWĘ MOŻESZ ODBLOKOWAĆ TREŚCI PREMIUM I DOSTĘP DO STREAM LIVE

Postaw mi kawę na buycoffee.to

 

Demonstracja została zarejestrowana dla 15 000 uczestników. Jednak według policji w wydarzeniu wzięło udział około 1 200 osób. Ponieważ „lewicowa” sieć akcji „Lipsk zajmuje miejsce” w tym samym czasie, co różne kontrdemonstracje pod hasłem „No Compact. Alzatczycy, wracajcie do domu!”, policja była jednak na drodze w mieście z dużym kontyngentem sił ratunkowych. „Jesteśmy przygotowani na wszystko – nawet na przebieg wieczoru” – powiedziała rzeczniczkaMDR.

Wkomunikacie prasowym komenda główna policji w Lipsku przedstawiła pierwsze podsumowanie wieczoru demonstracyjnego. Były więc problemy, zwłaszcza w kontrdemonstracjach. Tam w ciągu wieczoru coraz częściej dochodziło do strajków okupacyjnych i zamieszek. Wraz z paleniem materiałów pirotechnicznych uczestnicy z antyniemieckiego spektrum również kilkakrotnie naruszyli wymogi zgromadzenia, podała policja. Z tego powodu winda została zatrzymana.

Blisko 1,5 tys. funkcjonariuszy, którzy pełnili służbę w sobotę, odnotowało również kilka przestępstw. Zgodnie z komunikatem prasowym wszczęto kilkanaście dochodzeń, w tym w sprawie wielokrotnego oporu i fizycznych ataków na policjantów. Do tego dochodziły zniewagi, uszkodzenia ciała, kradzieże i przymus. Kilku kontrdemonstrantów wezwało również do użycia przemocy wobec uczestników demonstracji „Ami, idź do domu”. Na przykład jeden z transparentów niesionych na wielu kontrdemonstracjach głosił: „Prawo do ziemi”. Według policji w kontrdemonstracjach wzięło udział łącznie około 2 200 osób.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

CLOSE
CLOSE
%d bloggers like this: